توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422386
جوسازی العربیه برای حضور قاسم سلیمانی در خط مقدم حلب
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۹
در آستانه آزاد سازی کامل شهر حلب و در حالی که تروریست های داعش و همچنین شورشیان مسلح در این شهر در تنگنای اساسی قرار گرفته اند، کشورهای غربی و همچنین متحدان داعش و شورشیان در سوریه به دنبال جو سازی بر علیه ایران و نشان دادن دخالت نظامی سپاه پاسداران در سوریه هستند.

به گزارش «تابناک»، در آستانه آزاد سازی کامل شهر حلب و در حالی که تروریست های داعش و همچنین شورشیان مسلح در این شهر در تنگنای اساسی قرار گرفته اند، کشورهای غربی و همچنین متحدان داعش و شورشیان در سوریه به دنبال جو سازی بر علیه ایران و نشان دادن دخالت نظامی سپاه پاسداران در سوریه هستند.

شهر حلب بعد از چند هفته درگیری سخت و نفس گیر با تروریست های داعش و شورشیان مسلح مورد حمایت عربستان و آمریکا، در آستانه آزاد سازی کامل قرار دارد. بنا به گزارش منابع نزدیک به عملیات در شهر حلب، اکنون نیرهای روسی و سوری در حال پیشروی سریع به سمت آخرین مواضع تروریست ها در این شهر هستند و با آزاد سازی کامل حلب که گفته میشود تا یک هفته دیگر به شکل نهایی رقم خواهد خورد، دولت بشار اسد در آستانه بزرگترین پیروزی نظامی خود طی پنج سال جنگ داخلی در این کشور قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که پیش از این گزارش هایی مبنی بر رایزنی روسیه و آمریکا برای تسلیم شدن شورشیان مسلح د خارج شدن آنها از شهر حلب منتشر شده بود که بعدا مقامات این گروه های معارض این مسئله را تکذیب کردند و اعلام نمودند که به هیچ وجه تسلیم نشده و شهر را ترک نمیکنند.

طی دو هفته گذشته ترویست ها که برای پنج بخش های مهمی از شرق حلب را در دست داشته اند، بیش از دو سوم از مواضع خود در این شهر را به کلی از دست داده و بخشی از این نیروها مجبور به عقب نشینی و بعضا تسلیم شده اند. در همین حال تمام تلاش های غربی ها برای ایجاد آتش بس در حلب که به منظور تجدید قوای نیروهای شورشی در خواست شده بود ناکام ماند و روسیه و چین روز گذشته در شورای امنیت تلاش آمریکا و اروپایی ها برای آتش بس را وتو کردند.

در همین حال و در حینی که نیروهای ارتش بشار اسد به پشتیبانی نیروهای هوایی ارتش روسیه در حال پاکسازی مناطق شرقی حلب از تروریست ها هستند، از هم اکنون جو سازی کشورهای غربی و عربی برای ایجاد جنگ روانی آغاز شده است.

در همین راستا العربیه در گزارشی با انتشار یک ویدئو مدعی شده است که قاسم سلیمانی در خط مقدم جبهه حلب حضور داشته و عملیات و نیروهای نظامی را برای پیشروی در این شهر به شکل مستقیم هدایت میکند.

این ویدئو که به ادعای العربیه از سوی گروه «حرکه النجباء» شاخه نظامی گروه شیعه اهل الحق در عراق منتشر شده است و قاسم سلیمانی را در حال رسیدگی و بازرسی وضعیت نیروهای عملیاتی در خط مقدم جبهه حلب نشان میدهد. نکته آنکه این ویدئو هیچ تاریخ مشخصی ندارد و به شکلی شفاف معلوم نیست که در چه زمانی ضبط و منتشر شده اما العربیه مدعی است که این فیلم مربوط به یک هفته بعد از شروع عملیات در حلب است.

العربیه در عین حال در هیمن ویدئو توضیح داده و ادعا میکند که نقش قاسم سلیمانی در عراق و در نبرد موصل تنها به نقش مشاوره ای ختم نمیشود و بسیج مردمی عراق که به ادعای العربیه به شکل مستقمی از قاسم سلیمانی فرمان میگیرند، قرار است بعد از نبرد موصل وارد خاک سوریه شده و عملیات خود را در آنجا ادامه دهند.

ادعاهای العربیه البته از سوی برخی از نشریات غربی نیز پوشش داده شده است و از جمله نهاد خبری «دیلی کالر» با نقل این خبر از العربیه قاسم سلیمانی را به عنوان شخصی معرفی کرده است که طی جنگ عراق بیش از 6 هزار حمله به نیروهای آمریکایی را طراحی و پیاده سازی کرده است و منجر به مرگ 500 سرباز آمریکایی در این جنگ شده.

این نشریه همچنین در ادامه جو سازی العربیه مدعی شده است که ایران 25 هزار نیروی نظامی را برای حمایت از بشار اسد روانه سوریه کرده است که اکنون این نیروها در حلب مشغول مبارزه هستند.

اما نتیجه که هردو این نهادهای خبری از این ویدئو و این ماجرا میگیرند، این است که حضور قاسم سلیمانی به ادعای آنها در خط مقدم جبهه حلب نشان از آن دارد که ایران در حال گسترش و توسعه نفوذ و تاثیر گذاری خود در منطقه است. دیلی کالر حتی این موضوع را به برجام نیز ارتباط میدهد و بیان میکند: ایران بعد از توافق هسته ای و برجام به سرعت و به شکلی شدید در حال گسترش نفوذ و تجاوز خود در عراق و خاورمیانه است و لغو تحریم های بین المللی علیه قاسم سلیمانی که در نتیجه این توافق حاصل شده است به وی اجازه میدهد که به سادگی دست به مسافرت های بین المللی بزند.
 
کلمات کلیدی : جوسازی العربیه + قاسم سلیمانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.