توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382589
جلاد عراقی در فهرست داوران نبود!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۹
رئیس کمیته المپیک خبر از ارسال دادخواستی به دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزشی داد. در این شکواییه قرار است به تخلفات مسابقه فوق‌سنگین قهرمانی المپیک رسیدگی شود.

به گزارش "ورزش‌سه"، کیومرث هاشمی در گفت‌وگویی با خبرنگاران امروز اعلام کرد با بررسی جوانب امر امروز دادخواستی را به دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) تقدیم می‌کنیم.

مسئولان ایرانی می‌خواهند بدانند جلود و همسرش که عضو ژوری مسابقات فوق‌سنگین وزنه‌برداری بودند چگونه در این صندلی نشسته‌اند در حالی که نامشان در لیست اولیه داوران نبوده است. این دو عامل اصلی حذف بهداد تلقی شده‌اند و این وزنه‌بردار آنها را جلاد خوانده است.

🔹کیومرث هاشمی اعلام کرد امروز شکوائیه و دادخواستی پیرامون ناداوری و مسائل پیش‌آمده در دیدار دسته فوق سنگین وزنه‌برداری المپیک ریو تقدیم دادگاه حکمیت ورزش خواهیم کرد.

کیومرث هاشمی در این‌باره می‌گوید: خوشبختانه همه مردم و کارشناسان دیدند که وزنه دوم بهداد سلیمی پس از تأیید ۳ داور مسابقه و گذشت چند دقیقه با اعمال‌نفوذ هیئت ژوری مردود اعلام شد تا حق این ورزشکار بااخلاق و مدال ارزشمند المپیکش پایمال شود. با بررسی جوانب امر و مدارک خوبی که در اختیارداریم مقرر شد بعد از جلسه با مسئولین فدراسیون وزنه‌برداری و بررسی مجدد قوانین و مقررات شکوائیه و دادخواستی مستند و معتبر را تقدیم CAS کنیم.

🔹هاشمی در ادامه به مدارک موردبحث اشاره کرد و گفت: نگاهی به استارت لیست مسابقات و داوران و اعضای کمیته فنی مسابقه نشان می‌دهد که نام جلود، رئیس عراقی کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا و همسرش اصلاً در جمع نفرات معرفی‌شده به‌عنوان ژوری نیست اما آن‌ها در اقدامی مشکوک پشت میز ژوری نشسته و ناداوری و نا عدالتی را رقم زدند.

🔹وی در پایان گفت: تمام تلاشمان این است تا این جوان شایسته به‌حق و حقوق خود برسد. از هیچ تلاش و پیگیری فروگذار نکرده و نمی‌کنیم و اولویت کادر سرپرستی کاروان بر پیگیری این موضوع خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : المپیک ریو+تیم‌ملی وزنه‌برداری+بهداد سلیمی+جلاد عراقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.