نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485189
تخم مرغ‌های ایرانی به قطر رفت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران با بیان اینکه هفته گذشته یک کانتینر تخم مرغ به قطر صادر شده است، گفت: از اوایل اردیبهشت ماه تاکنون ۱۵۰۰تن تخم مرغ به افغانستان صادر کردیم.

سید فرزاد طلاکش در گفتگو با مهر با بیان اینکه از حدود ۱۰ الی ۱۲ روز قبل، کشور عراق مرزهای خود را برای واردات تخم مرغ ایرانی باز کرده است، اظهارداشت: بنابراین صادرکنندگان ما مشکلی از این جهت برای صادرات کالای خود ندارند اما آنچه که مانع انجام صادرات شده بحث بالا بودن قیمت محصول ایرانی نسبت به تخم مرغ سایر رقبا است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هفته گذشته یکی از شرکت‌های صادرکننده موفق به صادرات تخم مرغ به کشور قطر شده است؛ افزود: البته این محموله یک کانتینر (۲۰تن) بوده و به صورت آزمایشی رفته است.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران تصریح کرد: واقعیت آن است که صادرکنندگان ما خود اقدام به بازاریابی و صادرات محصولشان می‌کنندو متاسفانه صادرات هماهنگ شده‌ای در این زمینه نداریم.

طلاکش درباره صادرات تخم مرغ به افغانستان نیز با بیان اینکه صادرات به این کشور حدودا از دوم اردیبهشت ماه آغاز شده است، گفت: از آن زمان تاکنون حدود ۱۵۰۰ تن تخم مرغ به این کشور صادر شده است. ‌

وی ادامه داد: عراقی‌ها نیز بسیار خواهان تخم مرغ ایرانی هستند، چرا که هم کیفیت بالایی دارد و هم ایران مانند عراق کشوری شیعه مذهب است با این وجود زمانی که طرفین به بحث قیمت می‌رسند، به توافق دست نمی‌یابند.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار کشور وضعیت بازار داخل را نیز چندان مطلوب ندانست و اظهارداشت: هم اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ۳۴۰۰ تومان است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک +ایران+اقتصاد ایران+صادرات کالا
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۱:۵۹:۵۶
تراژدی اقتصاد ایران را در بیان مقام مسئول اتحادیه، تخم مرغ ایران از همسایگان رقیب گران است در حالی مثلا در تریکه حداقل مزد 800 دلار (250 دلار ایران!) و قیمت انرژی ده برابر ایران! (4436090) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.