توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451681
انعقاد دو قرارداد جدید با خودروسازان خارجی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
به گزارش ایلنا، در مراسم رونمایی از محصول جدید سایپا وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر از انعقاد دو قرارداد جدید تا پایان سال جاری داد.

محمدرضا نعمت‌زاده گفت: بعد از برجام شرکت‌های مطرح خارجی با اشتیاق زیاد وارد مذاکره با خودروسازان ایرانی شدند که تاکنون دو قرارداد بین ایران‌خودرو  و سایپا منعقد شده است.

وی ادامه داد: قرارداد سوم و چهارم نیز تا پایان امسال منعقد خواهد شد که یکی از آنها در زمینه تولید خودروهای سنگین است و شرکت خارجی که مطرح نیز است، که در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده با تمام شرایطی که ما تعیین کرده‌ایم خود را وفق داده است.

نعمت‌زاده با اشاره به نقش خودرو در توسعه صنعتی کشور گفت: 18 درصد تولید ناخالص صنعت کشور مربوط به صنعت خودرو است و  در سال جاری بیش از 40 درصد رشد داشته است و مطابق شواهد این روند ادامه خواهد داشت. به طوری که انتظار داریم در سال 1404 تولید خودرو در کشور به 3 میلیون دستگاه افزایش یابد که حداقل 50 درصد آن  با برند داخلی خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شرکت سایپا گفت: برای اولین بار از سال 89 این شرکت سودده شده است و به سهامداران خود سود پرداخت می‌کند. در گزارش تحقیق و تفحص مجلس نیز مشخص شد که مشکل اصلی سایپا مدیریت و مالی است بنابراین به این جمع‌بندی رسیدیم که مدیری با تخصص مالی را در راس این شرکت قرار دهیم.

وزیر صنعت تصریح کرد: با این حال متاسفانه عده‌ای در خرابکاری‌های گذشته سایپا دست داشتند و می‌خواستند مشکلاتی ایجاد کنند با این حال ما مدیریت سایپا را تغییر دادیم و این شرکت توانست مشکلات را پشت سر بگذارد.
 
کلمات کلیدی : خودرو + صنعت خودرو سازی + محمدرضا نعمت‌زاده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.