نظر منتشر شده
۳۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462463
تنش بين آمريكا و كره شمالي بالا گرفت/ آزمایش بمب هسته ای در نوادا/ ترامپ به سمت جنگ هسته‌ای با پيونگ يانگ
بخش خبری الف، 26 فرودین 96
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
با تشدید تنش ها در شبه جزیره کره، نگرانی های بین المللی از وقوع درگیری نظامی بین آمریکا و کره شمالی افزایش یافته و احتمال بروز جنگ در هر لحظه ای وجود دارد.

چوی ریونگ های، نفر دوم نظام کره شمالی روز شنبه اعلام کرد که این کشور آماده است به هرگونه حمله اتمی پاسخ دهد. اظهارات این مسؤول ارشد کره شمالی در واکنش به تهدید اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مطرح می شود که گفته بود کره شمالی مشکلی است که حل خواهد شد.

کره شمالی همچنين به آمریکا هشدار داده به «جنون نظامی» خود پایان دهد چرا که در غیر اینصورت با اقدامی تلافی جویانه روبرو خواهد شد. این هشدار کره شمالی در حالی مطرح شد که یک ناو گروه هواپیمابر آمریکا در بحبوحه نگرانی ها درمورد ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی در حال حرکت به سوی شبه جزیره کره است.

در تازه ترين اقدام کره شمالی برای نخستین بار از موشک بالستیک خود با قابلیت پرتاب از زیردریایی درمراسم رژه نظامی این کشور رونمایی کرد. مراسم ویژه یکصد پنجاهمین سالگرد تولد بنیانگذار کره شمالی با رژه نیروهای مسلح این کشور در میدان مرکزی شهر پیونگ یانگ پایتخت این کشور آغاز شد. به گزارش اسوشیتدپرس از پیونگ یانگ ، تلویزیون دولتی کره شمالی هزاران سرباز را در میدان کیم ایل سونگ نشان داد که آماده آغاز این مراسم ملی هستند. تلویزیون دولتی کره شمالی همچنین کیم جونگ اون را نشان داد که برای شرکت در این مراسم ، در محل برگزار آن حاضر شده است.

تحلیلگران کره جنوبی گفته اند کره شمالی ممکن است از این رژه نظامی برای به نمایش گذاشتن تسلیحات راهبردی خود ازجمله نمونه ای از موشک های بالستیک قاره پیما استفاده کند. کیم جونگ اون در سخنانی به مناسبت سال نو میلادی گفته بود کره شمالی وارد مرحله نهایی ساخت موشک بالستیک قاره پیما شده است.

همچنین کره شمالی روز شنبه برای نخستین بار از موشک بالستیک خود با قابلیت پرتاب از زیردریایی درمراسم رژه نظامی این کشور رونمایی کرد.، تلویزیون دولتی کره شمالی تصاویری از موشک های بالستیک پوکوک سونگ-2 با قابلیت شلیک از زیردریایی را نشان داد که روی کامیون هایی مسقر شده بود و مقابل کیم جونگ اون رهبر این کشور در حال حرکت بود.

آزمايش بمب هسته اي در آمريكا

این در حالی است که امروز سازمان ملی امنیت هسته ای آمریکا از آزمایش موفقیت آمیز یک بمب هسته ای نوین گرانشی در نوادا خبرداد. این نهاد اعلام کرد: نیروی دریایی آمریکا با موفقیت بمب گرانشی بی-شصت و یک دوازده را چهاردهم مارس در پایگاه تونوپاه نوادا آزمایش کرده است. این نهاد همچنین اعلام کرد: با این حال در این آزمایش فعالیت های غیر هسته ای این موشک مورد بررسی قرار گرفته و هدف از این آزمایش، ارزیابی کارکردهای غیر هسته ای این بمب و توان جنگنده اف شانزده در انداختن این بمب بوده است.

دونالد ترامپ پیش از این وعده داده بود معضل کره شمالی را به زودی حل خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا از اعزام ناو هواپیمابر و زیردریایی های موشک انداز به مقصد این شبه جزیره خبر داده است. چین معتقد است رژیم پیونگ یانگ باید از افتادن «در مرحله ای غیرقابل بازگشت» امتناع کند.

ارتش چین به حالت آماده باش در آمد

منابع خبری در آمریکا از وضعیت آماده باش ارتش چین در مرزهای کره شمالی خبر دادند. به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، خبرگزاری یونایتدپرس در آمریکا اعلام کرد، نیروهای مسلح چین دستورات مستقیمی دریافت کرده اند  تا در پنج منطقه نظامی در وضعیت آماده باش کامل قرار بگیرند.

این خبرگزاری ادامه داد، به یگان های توپخانه در چند منطقه دستور داده شد تا در نوار مرزی با کره شمالی در وضعیت آماده باش کامل باشند ضمن اینکه به حدود بیست و پنج هزار نظامی نیز فرمان داده شد تا به سمت یک پایگاه نظامی در نزدیک مرز کره شمالی حرکت کنند. فرمان آماده باش به نظامیان چینی پس از آن صادر می شود که واشنگتن از احتمال حمله نظامی به پیونگ یانگ خبر داد.

وانگ یی، وزیر خارجه چین گفته است:« در جنگ برنده ای وجود ندارد. به همین جهت از تمام طرف های درگیر خواستار خویشتن داری هستیم و از آنها می خواهیم هیچ اقدام تحریک آمیزی انجام ندهند و به تهدید یکدیگر پایان دهند.»

از سوی دیگر روسیه نیز ضمن ابراز نگرانی از اوضاع موجود، گفته است:« ما از تمام کشورها می خواهیم تا از هر گونه اقدام تحریک آمیز دست بردارند.» دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین واشنگتن و پیونگ یانگ را به آرامش و خویشتن داری فراخوانده است. هدف از ارسال چنین پیامی، جلوگیری از تکرار حمله نظامی است که آمریکا هفته گذشته علیه نظام سوریه انجام داد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + کره‌شمالی + بمب اتمی + چین
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۰۹:۳۸:۳۳
در دیدار اخیر رئیس جمهور چین با ترامپ در اقامتگاه شخصی‌ ترامپ در فلوریدا رهبر چین سخن بسیار مهمی‌ گفت، او گفت: "برای ادامه روابط خوب بین چین و آمریکا ، میتوان هزار دلیل آورد ولی‌ برای عدم رابطه خوب، حتی یک دلیل هم نمیتوان آورد". در واقع این سخن از سوی رئیس جمهور چین، حاکی از چرخشی کامل در سیاست خارجی‌ چین در دوره ترامپ نسبت به دوره اوباما است. به نظر می‌رسد که مانورهای ترامپ و تیم او در زمینه اقتصادی و تهدید چین به ایجاد عوارض گمرکی ٔبر روی واردات کالای چینی‌، و احتمال استفاده از قدرت نظامی در کره شمالی و تغییر سیاست آمریکا در مورد تایوان و احتمال تجهیز ژاپن و کره جنوبی به سلاح اتمی‌، تاثیر خود را ٔبر روی چین گذشته و حالا چین به صورت فعال به دنبال حل مساله کره شمالی به نفع خلع سلاح اتمی‌ کره شمالی و تغییرات و اصلاحات اقتصادی در کره شمالی است. (4256828) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۶:۰۵
حالا داره معلوم می‌شه که حمله موشکی به سوریه و حمله با بزرگترین بمب به افغانستان، در واقع اخطار به کره شمالی بوده. آمریکا تصمیم خود را گرفته، قبل از اینکه کره شمالی به موشک‌ها و وسایل انتقال بمب اتمی‌ دست پیدا کند، میخواهد کره شمالی را مجبور به خلع سلاح اتمی‌ کند. در این راه، ممکن است جان هزاران نفر از مردم دو کره و ژاپن به خطر بیفتد، ولی‌ از نظر تحلیلگرن آمریکای، این خیلی‌ بهتر از این است که کره شمالی به امکانات پرتاب بمب اتمی‌ به سئول و توکیو و در نهیات به آمریکا، دست پیدا کند. چند هفته آینده شاهد فعال شدن چین، برای سرکوب کره شمالی خواهیم بود چون چین هرگز به دنبال جنگ و خونروزی در مرز چین، از هر طرف نمیباشد. (4256849) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۰۱:۱۹
این گونه نمایش ها برای تحریک کشورهای دیگری است تا اگر سلاح هسته ای دارند، تا رو کنند. (4256907) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۰۷:۴۲
نبرد کره شمالی با امریکا همانا جنگ پشه با حبشه است (4256923) (alef-3)
 
بهرام که گور می گرفت همه عمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۵:۰۳:۱۱
اتفاقا بر عکس فرمایش دادید.
چون امریکا در کشورهایی کاملا پس رفته مثل افغانستان و عراق و سوریه و یتنام اثبات کرد که هیچ توانی ندارد.
حالا که حریفش شده کره شمالی که هم بمب اتم داره هم موشک بالستیک
پس در صورت وقوع جنگ احتمالی با کره درس بزرگی به مراتب بزرگتر از جنگهای فغانستان و سوریه و عراق خواهد گرفت (4257806) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۱۹:۴۰
اگه اینطور بود چرا این حبشه تا حالا جرائت نکرده به این پشه حتی فوت کنه؟؟؟ (4258032) (alef-3)
 
AYDIN
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۶:۳۴:۱۴
چون بوسیله همین کره شمالی دیوونه آمریکا تو شرق آسیا حضور حداکثری داره در ضمن چین هم متحد کره شمالیه و نمیشه بهش حمل پیشدستانه و بی دلیل کرد اما ترکوندن کره شمالی هیچ کاری نداره (4259601) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۴:۱۵
ایا کره شمالی از ویتنام کمتر است؟ (4263287) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۱:۵۲
خدا به داد مردم بیچاره کره شمالی برسد. (4256984) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۷:۲۷
خرس گریزلی دارد از خواب بیدار می شود . (4257004) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۴۰:۰۸
سلاح اتمي فقط بازدارنده است ونه كاربردي زيرا در صورت استفاده براي هر دو طرف عملي است انتحاري در مقياس بزرگ (4257012) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۴۳:۵۷
این داستان ترامپ و رهبر کره دیوانه کره شمالی !!! (4257019) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۰۴:۳۲
خدا به دادمون برسه با این ترامپ دیونه
انگار واقعا میخاد جنگ جهانی راه بندازه (4257077) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۲۰:۱۹
ابدا
فقط خالی بندیه (4258034) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۳۳:۵۷
از ادبیاتت معلومه چقدر می فهمی!! خالی بندی!!! (4259056) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۰۶:۴۷
جنگ جهانی شروع شد اقا (4257083) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۱۶:۱۰
سلام
مطمئنم آمریکا هیچ وقت چنین ریسکی نمیکنه (4257101) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۲۳:۵۶
احتمالا
اين مرحله سوم استراتژي "سيلي نظامي " ترامپ هست
مرحله اولش سوريه بود
مرحله دومش زدن داعش با بزرگترين بمب غير هسته اي دنيا تو افغانستان.

استراتژي "سيلي نظامي" مبتني بر "پيش بيني ناپذيري" و "جديت "
هست.
ترامپ ميخواد هژمون امريكا رو احيا كنه.
ايران هم قطعا توي سيبل هست.
جلو اين زنگي مست خيلي بايد با درايت كار كرد.
اشتباهه كسي غير از روحاني رييس جمهور بشه. (4257125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۳۷:۳۲
نیاز به تنبیه شدید رهبر خود سر کره شمالی وجود دارد. (4257170) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۲:۳۴:۰۳
یکی باید ترامپ رو تنبیه کنه!
در ضمن در 40 سال گذشته کره شمالی وارد جنگی نشده . برعکس آمریکا که در همین مدت 10-12 تا جنگ راه انداخته و 5-6 تا کشور رو اشغال کرده!
جنگ افروز آمریکاست نه کره شمالی (4257329) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۴۹:۲۲
باید به این بچه نشان داد دنیا مانند پلی استیشن نیست...باعث عقب ماندگی کشورش و مردم شده ای...مانند کشور ما. و مسولان بیسواد ما. (4257194) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۵۴:۰۰
کاش جنگ شه بزنن آمریکارو نابود کنن تا دنیارو نابود نکرده (4257205) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۴:۵۹:۱۷
متاسفم براتون که زیادی به کره جغرافیایی نگاه کردید و فکر می کنید آمریکه همون یک وجبه ، اصلا درکی از بین بردن یک کشور ندارید. معلومه پلی استیشن زیاد بازی می کنید. محض اطلاعتون عرض کنم که کشور آلمان در جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شد ولی هنوز روی نقشه هست و جز ابرقدرتهای دنیا هم هست.چه برسه به آمریکه که اندازه یک قاره مساحت داره (4257796) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۴۲:۴۱
پلی استیشن داری؟بزن نابودش کن (4258500) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۳۴:۴۹
شما بخوابید. خسته هستید (4259060) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۴۳:۴۹
پيونگ يانگ بي كله هست ولي تهديد كردن امريكا رو توسط كره شمالي دوس دارم (4259503) (alef-3)
 
k-n
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۲:۲۵:۱۴
ابن را در خواب هم نمیشود دید (4259530) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۳:۴۳:۴۱
دو تا ديوونه دارند الكي الكي جنگ راه مي اندازند. (4257594) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۲۴:۴۳
هیچ اتفاقی نمی افتد (4259173) (alef-3)
 
nima
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۵۰:۴۷
شدید طرفدار کره شمالی هستم امریکا داره زور میگه (4259266) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۴:۵۲:۲۱
بزار جنگ بشه تا شاید دستمون رسید به عربستان تا مثل ادمس بجویمشون (4263461) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۶:۳۹:۱۳
رهبر كره شمالي دوس داشتني هست (4264983) (alef-3)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۱:۰۸:۳۴
منتظریم کی شب حمله فرا میرسد .... (4515251) (alef-11)
 
خسته.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۴۰:۱۸
باریکلا کره ک زیربارحرف زورنرفت مثه ما ایرانیا ک زود برجامو اوردیم وسط تا درصده جنگو کم کنیم.
زنده باد رهبرکره .قدش نصفه قدما ایرانیانیست .حلاالش (4516060) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.