توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395468
حائری شیرازی: آمریکا هرگز نمی‌تواند بر ایران مسلط شود/رهبری هنگامی که لازم باشد سکوت نخواهند کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کمک به ظالم نهی شده است گفت: آمریکا هرگز نمی‌تواند به ایران مسلط شود زیرا هیچ‌گاه ایران آن را حمایت نکرده است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی عصر امروز در همایش رسالت اساتید و نخبگان دانشگاهی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس که در تالار آوینی دانشگاه قم برگزار شد با اشاره به وضعیت کشور در زمان جنگ اظهار داشت: در زمان جنگ ایران با مشکل کمبود سلاح شدید مواجه بود و عراق اصلا مشکلی از نظر سلاح و تجهیزات نظامی نداشت، با این‌حال ایران به دلیل پیروی از امام راحل پیروز میدان ایران شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه امامت دو چهره دارد، تصریح کرد: امامت چهره حسینی و چهره حسنی دارد، کسانیکه طی ۸ سال جنگیدند امتحان حسینی را پس دادند که تنها نیمی از ولایت است، صلح قطعنامه نیمی دیگر از امامت بود که عده‌ای در آن شکست خوردند.

وی خاطرنشان کرد: اطاعت از رهبری واجب است و همان‌گونه که امامان معصوم(ع) مردم را از گمراهی و گرفتاری نجات می‌دادند ولایت‌فقیه نیز با تاسی به اهل‌بیت(ع) سبب نجات مردم می‌شوند.

آیت‌الله حائری شیرازی با تأکید بر اینکه کمک به ظالم نهی شده است، گفت: بر اساس روایات هرکس به ظالمی کمک کند آن ظالم بر او مسلط می‌شود، همان‌طور که صدام با حمایت از آمریکا به مقابله با ایران برخاست و نهایتاً به دست آمریکا نابود شد.

وی با بیان اینکه ایران همیشه حامی مظلوم و دشمن ظالم بوده است، افزود:‌ آمریکا هرگز نمی‌تواند به ایران مسلط شود زیرا هیچ‌گاه ایران آن را کمک نکرده است.

آیت‌الله حائری شیرازی با اشاره به توانایی رهبر انقلاب در رویارویی با دشمن تصریح کرد: توطئه‌های دشمن با فرمایشات و تدابیر رهبر معظم انقلاب خنثی می‌شود، هنگامی‌که به نفع کشور است ایشان آرام برخورد می‌کنند و هنگامی‌که به ضرر ما باشد هرگز سکوت نمی‌کنند.

آیت‌الله حائری شیرازی با بیان اینکه زمان حال به نفع ماست، اظهار داشت: جنگ از ما شمشیر آهنینی ساخت که بزرگترین سرمایه ما به شمار می‌رود، اگر همچنان با تکیه بر ولایت‌فقیه حرکت کنیم و از دستورات اسلام پیروی کنیم پیروز و سربلند خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه روزی همه از غرب ناامید می‌شوند، افزود: اسلام دین جامعی است و در همه مسائل دقیق شده است چنانچه از غرب الگو بگیریم ضرر کرده‌ایم، باید بر اساس مبانی دینی حرکت کرده تا بتوانیم اسلام را به دنیا عرضه کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر وظیفه مسئولان نظام در زمان حال گفت: مسئولان باید این انگیزه را در مردم ایجاد کنند که می‌توانند ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت بکشانند تا از رحمت خدا مأیوس نشده و به معصیت گرفتار نشوند چراکه امت اسلامی در حال رشد و شکوفایی است.

وی با بیان اینکه حج برای تطهیر انسان است خاطرنشان کرد: فاجعه منا سبب شد تا مظلومیت مسلمانان به جهانیان اثبات‌شده و شمشیر آهنین جمهوری اسلامی را علیه آل سعود و دشمنان تیزتر کند همان‌گونه که جنگ ۳۳ لبنان را در برابر دنیا سربلند و نیرومند ساخت.

آیت‌الله حائری شیرازی خودکم‌بینی را ناشایست برشمرد و اظهار داشت: بزرگ دیدن دشمن جایز نیست زیرا اقدامات ایران علیه امریکا همچون گرفتن سفارتخانه سبب ذلت آن در دنیا شد و خداوند متعال همچنان از ایران اسلامی حمایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: لازمه پیروزی در برابر دفاع از رهبری، اطاعت از رهبری و ایجاد همدلی و همزبانی میان یکدیگر است تا از ایجاد تفرقه و نفوذ دشمن جلوگیری شود.
 
کلمات کلیدی : حائری شیرازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.