توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496321
شرایط گذرنامه دانشگاهیان برای زیارت عتبات
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: گذرنامه دانشگاهیان باید حداقل تا ۶ ماه بعد از زمان اعزام اعتبار داشته باشد.

به گزارش مهر، به نقل از ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، محمد زارع با بیان این مطلب افزود: باتوجه به اینکه دریافت گذرنامه از نیروی انتظامی زمان بر است تمام منتخبین (اصلی و ذخیره) هر چه سریعتر نسبت به تهیه گذرنامه اقدام کنند.

وی گفت: پذیرفته شدگانی که از قبل گذرنامه دارند باید از اعتبار آن اطمینان حاصل کنند و در صورت عدم اعتبار نسبت به تعویض آن اقدام کرده و طبق زمان بندی مشخص، به دفاتر شورای استانی عمره و عتبات دانشگاهیان در استان محل تحصیل خود تحویل دهند.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: گذرنامه دانشگاهیان باید حداقل تا ۶ ماه بعد از زمان اعزام اعتبار داشته باشد بنابراین لازم است زائرین دانشگاهی از اعتبار گذرنامه های خود اطمینان حاصل کنند چون گذرنامه های صادر شده تنها ۵ سال اعتبار دارد و قابل تمدید نیست.

زارع ادامه داد: داشتن گذرنامه برای همه زائرین اعم از زائر اصلی و همراهان ضروری است. کودکان و نوزادان هم نیاز به تهیه گذرنامه دارند.

وی در خصوص چگونگی صدور گذرنامه برای دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند نیز گفت: دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند باید بعد از تحویل (تعهدنامه محضری) به دفاتر ستاد در استان تحصیل خود منتظر صدور مجوز خروج از کشور باشند.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: پس از صدور مجوز خروج توسط سازمان نظام وظیفه، به زائرین اطلاع رسانی خواهد شد. بعد از آن زائرین با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به تهیه گذرنامه اقدام کنند.

زارع ادامه داد: زائرینی که کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم دارند و همچنین تمام خواهران اعم از اصلی و ذخیره نیز شخصا باید با مراجعه به مراکز پلیس+۱۰ و ارائه مدارکی که برای اخذ گذرنامه لازم است نسبت به دریافت گذرنامه اقدام کنند.
 
کلمات کلیدی : عتبات+گذرنامه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.