توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412828
تداوم پیشروی نیروهای "سوریه دموکرات" در حومه رقه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳
دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای "سوریه دموکرات" از آغاز عملیات آزاسازی استان رقه کنترل ۲۶ مزرعه و روستا را در دست گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن قرار دارد، اعلام کرد نیروهای سوریه دموکرات روز جمعه کنترل روستاهای "الهیشه"، "خنیز فوقانی" و "خنیز وسطانی" را پس از درگیری‌های شدید با داعش در دست گرفتند.

بنا به گزارش‌ها این نیروها که از سوی ائتلاف آمریکا حمایت می‌شوند، از آغاز عملیات آزادی رقه تاکنون کنترل ۲۶ روستا، مزرعه و پایگاه را در حومه رقه در دست گرفته‌اند.

نیروهای سوریه دموکرات ششم نوامبر عملیات "خشم فرات" را با هدف بازپس‌گیری رقه آغاز کردند.

مرحله نخست این عملیات شامل جداسازی رقه از حومه شمالی و شرقی آن با هدف مقدمه‌چینی برای عملیاتی گسترده‌تر جهت آزادی کامل شهر است.

شهر رقه مقر "خلافت خودخوانده "داعش محسوب می‌شود. حملات و درگیری‌ها در شمال رقه و جنوب "عین عیسی" هزاران تن از ساکنان این مناطق را به کوچ واداشته است.

این عملیات به تنش بیشتر میان آمریکا و ترکیه انجامیده است. ترکیه مخالف مشارکت کردها در عملیات رقه است و کردها نیز تأکید کرده‌اند که به آنکارا اجازه شرکت در این عملیات را نخواهند داد.

همزمان آمریکا اعلام کرده که نیروهای سوریه دموکرات تنها در محاصره شهر رقه شرکت خواهند داشت.
 
کلمات کلیدی : سوریه +داعش +آزادسازی رقه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.