توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 329524
جدیدترین توافق روسیه، ایران، عراق و سوریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱
سرویس‌های اطلاعات مالی روسیه، عراق، ایران و سوریه توافق کردند با موضوع «تامین مالی داعش» مبارزه کنند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، سرویس نظارت مالی روسیه امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد رئیس سرویس‌های اطلاعاتی روسیه، ایران، عراق و سوریه چهارشنبه (روز گذشته) نشستی در مسکو داشته‌اند و تقویت همکاری برای مقابله با حمایت مالی از تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

«یوری چیخانچین» رئیس سازمان نظارت مالی روسیه در این باره گفت: «کشورهای ما مستقیما تحت تاثیر شرایط پیرامون داعش قرار دارند. به همین دلیل است که در شرایط ناآرام کنونی، به مکانیزم مشترکی برای مبارزه با این شیطان نیاز داریم».

بر اساس این گزارش، حاضران در این نشست تلاش‌های روسیه برای افشا کانال‌های مالی داعش را مورد ارزیابی قرار دادند. طرفین حاضر در این نشست نحوه همکاری میان سازمان اطلاعات مالی روسیه، عراق، ایران و سوریه را نیز مورد بررسی قرار دادند.

در پایان این نشست، سازمان نظارت مالی روسیه توافقنامه‌های متعددی درباره همکاری در این زمینه، با «کمیسیون ضدپولشویی و ضدحمایت مالی از تروریسم» سوریه و «مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی» وزارت اقتصاد ایران به امضاء رساند.
 
کلمات کلیدی : سوریه+روسیه+ایران+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.