توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497771
ادامه حملات تروریستی به مسجد شیعیان در هرات/۳۰ نمازگزار شهید شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴
بر اثر حمله انتحاری به پنجمین مسجد شیعیان در ولایت هرات در غرب افغانستان ۳۰ نفر شهید و بیش از ۴۰ نمازگزار دیگر زخمی شدند.

به گزارش تسنیم، مسجد «جوادیه» در منطقه «بکرآباد» ولایت هرات در غرب افغانستان هدف حمله انتحاری قرار گرفت و بخش بزرگی از آن تخریب شد.

پس از حمله ماه گذشته به مسجد «صاحب الزمان»(عج) این پنجمین حمله به مسجد شیعیان در ولایت هرات است.

بر اساس گزارش‌ها، تاکنون در این انفجار 30 نمازگزار شهید و بیش از 40 تن دیگر زخمی شده‌اند و احتمال افزایش آمار تلفات این انفجار تروریستی وجود دارد.

مهدی حدید مسئول کمیسیون امنیتی شورای ولایتی هرات نیز گفت که دستکم 100 نفر در این حادثه تروریستی شهید و زخمی شده‌اند اما آمار رسمی 30 شهید را نشان می‌دهند.

مردم محل می‌گویند که عامل انتحاری با ورود به مسجد جوادیه خود را منفجر کرد و سپس فرد دیگری بسوی نمازگزارن تیراندازی می‌کند.

عبدالاحد ولی‌زاده نیز گفته‌های مردم محل را تایید کرده است.

برخی از منابع در هرات می‌گویند که بخش بزرگی از مسجد جوادیه تخریب شده است و زخمی‌های این حادثه تروریستی نیز به بیمارستان مرکزی هرات منتقل شده‌اند.

در میان شهدا و زخمی‌های این حادثه تروریستی تعداد زیادی از کودکان نیز حضور دارند. سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای حمله به مسجد شیعیان در هرات را رد کرد.

هنوز فرد و یا گروهی این حمله را به عهده نگرفته است اما حملات گذشته به مسجد شیعیان در این شهر را گروه تروریستی داعش به عهده گرفته بود.
 
کلمات کلیدی : حمله به مسجد شیعیان+انفجار+هرات+افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.