توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387070
آغاز تحقیق‌ و‌ تفحص ا‌ز شهرداری‌ تهران د‌ر مجلس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران از تدوین طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس بر مبنای سه محور واگذاری‌املاک، پروژه‌های‌مشارکتی و نحوه تعاملات شهرداری در تغییر‌کاربری‌ها خبر داد.

به گزارش خانه ملت، محمود صادقی در گفت وگویی در توضیح طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، گفت: شهرداری تهران یک نهاد مدیریتی در حوزه شهری با حجم گسترده گردش و عملیات مالی و درآمد و هزینه‌ فراوان بوده که حجم و میزان بودجه سالانه آن به گونه‌ای است که نیاز به مراقبت و حصول اطمینان بیشتر از نحوه اجرای قواعد و مقررات قانونی و به ویژه رعایت صرف و صلاح بیت‌المال دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به گزارش‌ها و اخبار متعددی که در خصوص وجود تخلفات مالی در عملکرد شهرداری به دست ما رسیده به نظر می‌رسد در این مقطع مجلس با استفاده از بعد وظیفه نظارتی خود در تلاش است تا از کم و کیف برخی مسائل مطلع شده و اطمینان یابد که روند امور با سلامت پیش می‌رود.

وی افزود: بنابراین برای اطمینان از حسن جریان عملیاتی و امور مالی و برخورد با تخلفات احتمالی و ارائه راهکارهایی برای پیشگیری از تخلفات در آینده تعداد زیادی از نمایندگان به ویژه نمایندگان تهران به این نتیجه رسیدند که طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران را تقدیم مجلس کنند.

صادقی در تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران، تصریح کرد: محور نخست چگونگی تملک املاک واقع در طرح‌ها و واگذاری املاک، محور دوم چکونگی اجرای پروژه‌های مشارکتی در شهرداری تهران و سومین محور نحوه توافقات و تعاملات شهرداری با اشخاص حقیقی و حقوقی در تغییر کاربری‌ها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: متاسفانه در سال‌های اخیر تغییر کاربری‌ها بسیار گسترده شده به گونه ای که سقف جمعیتی شهر تهران بیش از ظرفیت قانونی است که از جهت پایتخت با مسائل زیست‌محیطی، آلودگی، مسائل اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو شده است.

صادقی یادآور شد: در طرح مذکور واگذاری املاک در ده سال اخیر بررسی خواهد شد اما برای دو محور دیگر مدت زمانی تعیین نشده است، در واقع به دلیل گستردگی مباحث، طرح تحقیق و تفحص را به سه محور محدود کردیم تا بتوان در بازه زمانی معقول به نتیجه مشخص دست یافت.

وی افزود: این طرح که بیش از بیست امضای نمایندگان را با خود دارد به هیات رئیسه تقدیم شده و بنا است که امروز در صحن علنی اعلام وصول و با ارجاع به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بررسی شود، تحقیق وتفحص از عملکرد شهرداری تهران توسط شورای اسلامی شهر تهران هم می‌تواند مکمل تحقیق و تفحص مجلس باشد هرچند مجلس از ابزار نظارتی قوی‌تری برخوردار است.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نمایندگانی که طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران را مطرح کرده‌اند نسبت به انجام این اقدام مصمم هستند و بر اساس اسناد فراوانی که وجود دارد به صورت کارشناسی در مدت معین طبق آیین‌نامه تفحص را پیگیری خواهند کرد، البته در این زمینه قضاوت پیشینه‌ای نداریم و تنها بر اساس مدارکی که به دست ما رسیده ایجاب می‌کند که تحقیقات صورت بگیرد.
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۰:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۰۹:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۹ ۱۴:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ۰۷:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۳:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۲:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۴:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۴:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۳:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۰۸:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : شهرداری+فروش املاک+نمایندگان مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.