نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464092
استقبال بی‌سابقه هلندی‌ها از صنایع دستی ایرانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۳
مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی از استقبال بی‌سابقه بازدید کنندگان هلندی از رشته‌های صنایع دستی ایرانی چون زیور آلات سنتی، محصولات چرمی، سفال و سرامیک و محصولات گلیم و جاجیم ایرانی در هفته تجاری –فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند خبر داد.

به گزارش تسنیم، هفته تجاری فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند ( شهر لیدن ) با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند و مرکز تجاری فرهنگی ایران -هلند، کانون جانگردی و اتومبیل رانی و دفتر صادرات معاونت صنایع دستی از تاریخ 25 الی 30 فروردین ماه سالجاری با مشارکت 26 هنرمند صنایع دستی در رشته‌های مختلف صنایع دستی از 9 استان کشور برگزار شد.

در این رابطه پویا محمودیان - مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی نیز عنوان کرد: با همکاری مرکز تجاری فرهنگی ایران –هلند علاوه بر معرفی و عرضه صنایع دستی ایرانی و نمایش تولید زنده آثار نسبت به برپایی گالری عکس از آثار صنایع دستی و نقاط گردشگری و میراث فرهنگی ایرانی در طبقه دوم محل برگزاری نمایشگاه برای بازدید عموم اقدام شد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

وی همچنین از استقبال بی‌سابقه بازدید کنندگان هلندی از رشته‌های صنایع دستی ایرانی چون زیور آلات سنتی، محصولات چرمی، سفال و سرامیک و محصولات گلیم و جاجیم ایرانی  در هفته تجاری –فرهنگی جمهوری اسلامی ایران  در کشور هلند خبر داد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضورخانم لیلا درسن یاسن شهردار شهر لیدن، علیرضا جهانگیری - سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند و همچنین تعدادی از سفرا و دیپلمات‌های خارجی از کشورهای مختلف از جمله عراق  و بنگلادش، تعدادی از فرهیختگان هلندی، نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیل رانی  و جمعی از ایرانیان مقیم، علاقه مند به هنر ایرانی در محل مرکز تجاری فرهنگی جمهوری اسلامی ایران  برگزار شد.

همچنین در ارتباط با برگزاری این نمایشگاه در کشور هلند لیلا درسن شهردار شهر لیدن  ضمن ابراز خرسندی از حضور هنرمندان ایرانی در کشور هلند، از تاثیر بسیار زیاد هنر و فرهنگ به عنوان پلی برای مرتبط کردن ملت‌ها به یکدیگر یاد کرده و تاکید کرد: مرکز تجاری فرهنگی ایران - هلند با برگزاری این نمایشگاه و انجام برنامه‌های هنری چون تولید زنده محصولات صنایع دستی و موسیقی سنتی ایرانی، برپایی گالری عکس  و.... زمینه‌های تقویت ارتباط فرهنگی میان دو کشور را به خوبی فراهم کرده است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کردند که  تداوم این گونه فعالیت‌های فرهنگی زمینه‌های ارتباطی بیشتری را میان دو ملت ایران و هلند برقرار کند.
 
 
کلمات کلیدی : هلند+صنایع دستی
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۳:۳۶:۴۶
هلندی ها خسیس هستند٬ عجیب است. (4269792) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.