توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475991
آمار تاخیر پروازها بالاخره افشا شد
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
تسنیم نوشت: بررسی آمار رسمی سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از آن است که ایرلاین‌های اترک و ایرتور در فروردین امسال با ثبت ۷۰ درصد پروازهای تاخیردار رکورد تازه‌ای بر جای گذاشتند، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز ۶۳ درصد پروازها را با تاخیر انجام داده است.

پس از 7 ماه محرمانه شدن آمار تاخیرات پروازی سرانجام سازمان هواپیمایی کشوری در اقدام قابل توجه آمار ماه‌‌های آذر، دی، بهمن و اسفند 95 و فروردین 96 را منتشر کرد.

بر اساس این آمار هواپیمایی هواپیمایی ایرتور و اترک هر کدام با 70 درصد صدرنشین لیست تاخیرات پروازی است. پس از این ایرلاین جمهوری اسلامی ایران با 63 درصد در رده سوم قرار دارد.

این شرکت در اولین ماه امسال 608 پرواز انجام داد که در 380 پرواز معادل 63 درصد مسافران را با تاخیرهای بعضا 10 ساعته به مقصد رسانده است. ایران‌ایر در اسفند ماه گذشته رکورد 71 درصد  را برای تاخیرات پروازی ثبت کرده بود.

هواپیمایی آسمان دیگر ایرلاین بزرگ کشور نیز با 56 درصد پابه پای ایران ایر در رده‌های برتر تاخیرات پروازی قرار دارد. البته این ایرلاین بیشترین پرواز فروردین ماه را با 954 پروازبه خود اختصاص داده است. از این تعداد 531 پرواز با تاخیر انجام شده است.

پس از آسمان آتا در رده چهارم  بیشترین تاخیرات پروازی قرار دارد. این شرکت در فروردین ماه 616 پرواز را انجام داد که 343 پرواز (56 درصد) آن تاخیردار بوده است.

هواپیمایی تابان و کاسپین نیز به ترتیب 52 و 50 درصد پروازهای خود را با تاخیر انجام دادند. هواپیمایی زاگرس 47 درصد، نفت 45 درصد و ماهان 41 درصد پروازها را در فروردین امسال با تاخیر انجام دادند.
 
 
کلمات کلیدی : تاخیر پروازها +سازمان هواپیمایی کشوری+تاخیر پرواز هواپیما+ایرلاین‌ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.