توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456316
هویت عامل حمله لندن تکذیب شد/شبکه انگلیسی عذرخواهی کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۸
شبکه چهار خبری انگلیس که به اشتباه «ابو عزالدین» را به عنوان عامل حملات تروریستی روز چهارشنبه لندن معرفی کرده بود، مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش فارس، روزنامه انگلیسی «میرور» گزارش کرد فردی به نام «ابو عزالدین» به اشتباه به عنوان عامل حمله تروریستی در «وست‌مینستر» معرفی شده است.

اولین بار کانال ۴ تلویزیون انگلستان بود که مدعی شد «ترور بروکس» معروف به ابو عزالدین عامل حمله مرگبار روز گذشته در لندن بوده است.

اما امروز «سیمون اسرائیل» خبرنگار این شبکه اذعان کرد که ابو عزالدین عامل حمله نبوده، چراکه او از مدتی قبل در زندان به سر می‌برد.

وی در یک پیام توییتری نوشت: «منبعی که به آن اعتماد داشتم اما در نهایت اشتباه کردم. این بار اطلاعات اشتباه بود. ابو عزالدین در زندان است».

شبکه ای بی سی پیشتر گزارش کرده بود که وکیل بروکس اعلام کرده است که موکل وی پشت این حمله که به کشته شدن ۴ نفر منجر شد، نبوده است.

ابو عزالدین در ژانویه ۲۰۱۶ به اتهام آنکه محدودیت‌های ضدتروریستی را نقض کرده است، به دو سال حبس محکوم شد.

وی در بریتانیا از یک خانواده مسیحی با اصلیت جامائیکایی متولد شده است و در سن ۱۷ سالگی به همراه یکی دیگر از برادرانش مسلمان شده و نامش را تغییر داد.

کانال چهار خبری انگلیس در بیانیه‌ای پذیرفت که به اشتباه اعلام کرده است که ابو عزالدین پشت حملات لندن بوده است. این شبکه به دلیل متهم کردن ابوعزالدین از مخاطبان عذرخواهی کرده است.

«ترزا می» نخست‌وزیر انگلستان امروز اعلام کرد عامل حمله «زاده انگلستان» بوده و چند سال قبل به ظن ارتباط با گروه‌های تروریستی تحت نظر قرار گرفته است. با این حال هنوز هویت این فرد از سوی دولت انگلستان اعلام نشده است.
 
کلمات کلیدی : حمله به انگلیس + حمله تروریستی + لندن + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.