توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486412
بروجردی: قواعد اسلامی بر سیستم بانکی حاکم نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین معضل شهرستان وجود سرمایه‌های فراوان در سیستم بانکی است.به گزارش ایسنا، علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تقسیم بودجه استانی ناعادلانه است.

وی افزود: نگاه به شهرستان بروجرد که دومین شهر پرجمعیت استان لرستان است با وجود استعدادهای فراوان در شهرستان ناعادلانه است.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: اگر قرار است به شبکه سراسر راه‌آهن متصل شویم و فرودگاه و سدهای این شهر راه‌اندازی شود باید یک همکاری جدی با مردم وجود داشته باشد.

بروجردی اضافه کرد: مهم‌ترین معضل شهرستان بروجرد وجود سرمایه‌های فراوان در سیستم بانکی است که کمتر از آن برای تولید و اشتغال استفاده می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: علت رکود اقتصادی ما دقیقاً این سرمایه‌های راکد بانکی است و اینکه قواعد اسلامی بر سیستم بانکی حاکم نیست درحالی‌که در دیگر کشورها تنها دو تا سه درصد سود به سپرده‌ها پرداخت می‌شود و این یک قرض‌الحسنه است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد، افزود: از شرکتی که به مدت دو سال متولی ساخت منطقه ویژه بود خلع ید شد و تیم جدیدی برای مدیریت آن پای‌کار آمد و سند به نام آن‌ها منتقل شد.

بروجردی اظهار کرد: قرار براین شده است ساخت منطقه ویژه اقتصادی بروجرد و فرودگاه را که ظرفیت عظیمی در اشتغال‌زایی به وجود می‌آورد، انجام دهد.

وی با اشاره به پروژه‎های در دست اقدام خاتم الانبیا(ص)، تصریح کرد: بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی و عمرانی کشور قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) است که در کل کشور پروژه‌هایی را اجرا می‌کند و در بروجرد نیز قرار بود چند پروژه شامل میدان ورودی شهر و امامزاده جعفر را با همکاری شهرداری به ارزش صدها میلیارد تومان اجرا کند اما این پروژه‌ها دو بار از سوی شورا رد شد.

نماینده مردم بروجرد اضافه کرد: باید واقع‌گرا باشیم چراکه نه دولت پولی برای پرداخت به شهرداری‌ها دارد و نه قانون اجازه می‌دهد پرداخت کند.

بروجردی بیان کرد: تولید ثروت در شهرداری‌ها به دلیل رکود بازار مسکن به حداقل رسیده و خیلی هنر کنند بتوانند حقوق چند ماه عقب‌افتاده کارکنان خود را پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: بنابراین اگر قرار است شهر آباد شود نیازمند سرمایه‌های میلیاردی است و از دست دادن این فرصت طلایی ضربه زدن به شهر بود و امید می‌‏رود اعضای شورای جدید تلاش کنند از این ظرفیت ملی استفاده کنند.

نماینده مردم بروجرد گفت: احداث سد آبسرده بروجرد به قرارگاه خاتم واگذار شده است که در صورت وجود عزم لازم طی دو سه سال آینده امکان بهره‌برداری از این سد وجود دارد.

بروجردی افزود: همچنین سد شهید بروجردی هم به دلیل مسائل مالی رکود بر آن حاکم است که اگر قرار است آب پایدار داشته باشیم باید این سدها راه‌اندازی شود.
 
کلمات کلیدی : بروجردی + مجلس + بانکداری اسلامی + نظام بانکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.