توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491515
نماینده مردم اهواز: کانون ریزگردها در ایران است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
نماینده مردم اهواز در مجلس بر لزوم احیای تالاب‌های خوزستان و رفع مشکلات در زمینه قطعی آب و برق این استان تأکید کرد.

به گزارش تسنیم، علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 21 تیر) پس از قرائت  گزارش کمیسیون انرژی درباره بحران اخیر قطعی آب، برق و مخابرات استان خوزستان، گفت: در حال حاضر کانون اصلی تولید ریزگردها در داخل ایران است، زیرا وجود گرد و غبار و ریزگرد در ایران در چند سال اخیر به دلیل خشک شدن تالاب‌ها در ایران و عراق است، بنابراین باید اقدامات جدی در این راستا صورت گیرد.

وی ادامه داد: حدود دو میلیون هکتار از تالاب‌های کشور عراق و 40 درصد از تالاب‌های خوزستان خشک شده و راه‌حل آن اقدامات کارشناسی براساس هر منطقه و احیای تالاب‌هاست.

نماینده اهواز در مجلس ادامه داد: اوج خشک شدن تالاب‌ها مربوط به سال‌های 87 و 89 است که بخش قابل توجهی از 2.5 میلیون هکتار تالاب عراق خشک شد و تالاب بین‌النهرین در حال خشک شدن است.

ساری خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس و ادارات و قطعی آب و برق مردم استان خوزستان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده، بنابراین باید اقدامات جدی در این راستا صورت گیرد و تالاب‌های هور‌العظیم و شادگان احیاء شوند، البته اقدامات دولت در این راستا قابل تقدیر است، اما امیدوارم این اقدامات تداوم یابد و مصوبات در این رابطه به طور کامل اجرایی شود.
 
کلمات کلیدی : استان خوزستان + قطعی آب و برق + ریزگردها + گرمای هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.