توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 349504
سفارت آمریکا در بغداد تخلیه شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۲
منابع خبری گزارش کردند که سفارت آمریکا در «منطقه سبز» بغداد در پی ورود تظاهرکنندگان طرفدار مقتدا صدر به این منطقه امنیتی تخلیه شد.

به گزارش فارس، تظاهرکنندگان عراقی و طرفداران جریان صدر در اعتراض به تعویق جلسه پارلمان برای بررسی کابینه جدید این کشور، امروز وارد منطقه امنیتی که مجلس عراق در آن قراردارد و سپس وارد خود ساختمان پارلمان شدند.

پایگاه خبری «رای العام» گزارش داد که تظاهرات کنندگان به سمت ساختمان سفارت آمریکا در بغداد در «منطقه سبز» واقع در پایتخت عراق حرکت کردند.

به گزارش العالم، رئیس پارلمان عراق امروز جلسه رسیدگی به دومین بخش وزیران معرفی شده از سوی حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور را به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد حاضران تعطیل کرد و گفت که جلسه بعدی روز سه شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

منطقه سبز بغداد منطقه‌ای است که وزارتخانه‌ها، مراکز دولتی، پارلمان و سفارتخانه‌ها در آن واقع شده و تدابیر شدید امنیتی در آن رعایت می‌شود.

از سوی دیگر، سازمان ملل متحد تعطیلی دفاتر خود در بغداد به دنبال تظاهرات امروز و ورود تظاهرکنندگان به منطقه بین المللی این شهر را تکذیب کرد.

سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه‎ای خبر منتشر شده درباره تخلیه این سفارت را تکذیب کرد.
 
کلمات کلیدی : سفارت آمریکا+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.