توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361005
نظر رهبر انقلاب درباره فیلم «ایستاده در غبار»
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
در مراسم اکران افتتاحیه فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان بیان شد که مقام معظم رهبری این اثر را دیده‌ و آن را فیلمی فاخر دانسته اند.

به گزارش مهر، اولین نمایش فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» با حضور عوامل فیلم، خانواده احمد متوسلیان و جمعی از خانواده های شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم شامگاه ۲۰ خرداد در پردیس سینمایی کورش برگزار شد. پس از اکران این اثر جمعی از هنرمندان و همسنگران احمد متوسلیان به اظهار نظر و سخنرانی پرداختند که در این بین بابک حمیدیان خطاب به مهمانان گفت: یکی از شب کاری هایی که برای فیلم «بادیگارد» داشتیم در اتوبان باکری روی زمین نشسته بودم و به ابراهیم حاتمی کیا گفتم چه زمانی از احمد متوسلیان فیلم می سازید؟

وی افزود: من قبل از اینکه فیلم را ببینم با دیدن عکس‌ها به لحظه ای که بی سیم در دستان حاج احمد است، حسادت کردم. کاش به جای فیلم هایی که تا کنون دو تا سه تای آنها ساخته شده «ایستاده در غبار ۲ و ۳» داشته باشیم. احمد متوسلیان یک شخصیت جدی بود که اگر خشونت می کرد به این خاطر بود که می دانست جنگ جدی است.

حمیدیان با اشاره به کارگردانی محمدحسین مهدویان در فیلم «ایستاده در غبار» بیان کرد: من با کتاب «مسیح کردستان» که جمال شورجه به من داده بود عاشق شهید بروجردی شدم که قرار بود نقشش را بازی کنم و بعد از فیلم «مزرعه پدری» که رسول ملاقلی پور ساخته بود و من را گشتاپو صدا می کرد بیشتر شیفته زندگی این شهدا شدم. اینها را گفتم که بگویم این فیلم چکیده رویاهای من است. اگر محمدحسین مهدویان همین مسیر را ادامه دهد از او می خواهم که من را به عنوان هنرور بپذیرد و باور کنید که این حرف شعار نیست.

نرگس آبیار کارگردان نیز در این مراسم بیان کرد: جنگ همیشه بستری است که مردان بزرگ را پرورش می دهد چون در این شرایط است که آنها با مفاهیم عمیق معنوی و مقوله مرگ و شهادت آشنا می شوند. متوسلیان و همت از این دسته هستند که متاسفانه گاهی زندگی این قبیل افراد با سیاست قاطی می شود اما این فیلم چهره غبار گرفته شان را می زداید و روی واقعی شان را می بینیم.

این کارگردان در ادامه سخنانش بیان کرد: از این فرصت استفاده می کنم و می خواهم از فیلم سینمایی «آااادت نمی کنیم» بگویم. فیلمسازی کار بسیار سختی است امیدوارم اتفاقاتی که برای برخی فیلم ها افتاده و سینماگران از جمله عوامل این کار را ناراحت کرده هرچه زودتر برطرف شود.

حمید فرخ نژاد هم در بیانی کوتاه عنوان کرد: از نقش اول این فیلم به خاطر بازی اش تشکر می کنم و متاثر شدم از اینکه داوران جشنواره فیلم فجر بازی او را ندیدند.

جواد نوروزبیگی تهیه کننده هم در سخنانی به حضورش در عملیات و همقطار بودن با احمد متوسلیان اشاره کرد.

محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» نیز با اشاره به اخباری مبنی بر پیدا شدن احمد متوسلیان بیان کرد: به خاطر همین موضوع مهم کمپینی با عنوان «احمد متوسلیان را آزاد کنید» شکل گرفت و ما هم دوست داریم این فیلم تبدیل به پیوست مردمی باشد. به همین خاطر نامه ای به دکتر جواد ظریف وزیر امور خارجه نوشتیم و خواستار پیگیری آزادی احمد متوسلیان شدیم.

سردار محسن کاظمینی و حاج عباس برقی از همرزمان متوسلیان، هادی مقدم دوست، مجید رجبی معمار و داریوش فرضیایی از دیگر کسانی بودند که در این مراسم صحبت کردند که عباس برقی در سخنانی گفت: این فیلم در محضر مقام معظم رهبری به نمایش درآمد و ایشان همین امروز نظرشان را نسبت به این اثر فرمودند؛ که فیلم بسیار فاخری است.

هادی حجازی فر بازیگر نقش احمد متوسلیان آخرین کسی بود که به ایراد سخن پرداخت و اظهار کرد: امیدوارم این فیلم را دوست داشته باشید. من تمام تلاش را کردم بازی درستی داشته باشم. اگر این اثر را پسندیدید لطفا ما را حمایت کنید. این فیلم را به روح پدرم و دو عموی شهیدم تقدیم می کنم.
کلمات کلیدی : فیلم ایستاده در غبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.