نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466776
شرکت ملی صنایع پتروشیمی تایید کرد؛ ایجاد 200 هزار شغل به ازای تولید هر یک میلیون تن پلیمر
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
فارس نوشت: براساس گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی در صورت سرمایه‌گذاری در صنایع تکمیلی پتروشیمی می‌توان در ازای تولید هر یک میلیون تن پلیمر 200 هزار شغل ایجاد کرد.
 
روز گذشته در جریان برگزاری اولین مناظره برخی از کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری نسبت به این موضوع که چگونه می‌توان با تولید یک میلیون تن پلیمر 200 هزار شغل پایدار ایجاد کرد واکنش نشان دادند و اعلام کردند اگر واقعا این گونه است الان بنابر آمار تولید محصولات پتروشیمی نباید مشکل اشتغال در کشور وجود داشته باشد و در کل این گفته را رد کردند.

این اظهارات در حالی مطرح شد بر اساس  نامه رئیس اتحادیه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی خطاب به معاون اجرایی دولت به این موضوع به صراحت اشاره کرده است.

در بخشی از متن این نامه بیان شده است به ازای هر یک میلیون تن تولید پلیمر می‌توان در صنایع تکمیلی و پایین دستی 200 هزار شغل مستقیم و پایدار ایجاد کرد.

ولی با توجه به وجود این نامه متاسفانه برخی از کاندیدهای ریاست جمهوری این صحبت را نادرست اعلام کرده و می‌گویند برای ایجاد هر شغل به سرمایه گذاری 100 تا 300 میلیون تومانی نیاز است.

اما براساس اسنادی که اخیرا در اختیار فارس قرار گرفته است مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز ایجاد 200 هزار شغل در صنایع تکمیلی پتروشیمی تایید کرده است.

براساس گزارشی که رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در تیرماه سال 95 خطاب به رئیس هماهنگی و نظارت تولیدی و زیربنایی حوزه معاونت هماهنگی و نظارت معاون اول ریاست جمهوری تهیه کرده است، صراحتا اعلام می‌کند حسب مطالعات انجام شده در این شرکت که میزان اشتغال متوسط به ازای هر یک میلیون تن مواد پلیمری خام 200 هزار شغل پایدار ایجاد خواهد شد.

بنابراین باید گفت که کاندیداهای منتقد به این موضوع ظاهرا نسبت به ایجاد 200 هزار شغل در صورت ایجاد صنایع تکمیلی پتروشیمی واقف هستند و تنها هب دلایل سیاسی این موضوع را انکار می کنند. 
 
 
کلمات کلیدی : انتخاب96+اشتغال+صنعت پتروشیمی
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۹:۳۳
شاید این نامه در ست باشد ولی تایید گفته آقای قالیباف نیست وی گفت بازاء هر یک میلیون تن مستقیم و غیر مستقیم 600 هزارنفر شغل ایجاد می شود در اینجا آمده 200 هزار نفر . (4295456) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۲۷:۳۰
قالیباف گفته بود هر یک میلیون حدود 600 هزار شغل ایجاد میکنه (4295508) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۳۸:۱۱
200 هزار با 600 هزار خیلی فرق داره ها (4295572) (alef-11)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۲:۰۲
مگر اسیاب است که مواد اتیلنی را در ان بریزند و شغل ایجاد شود..بنظر شما برای مصرف یک میلیون تن مواد پلیمری چقدر سرمایه گذاری باید انجام گیرد..چرا برای توجیه یک حرف غلط به یک ادعا از یک فرد استناد میکنید... (4295592) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۱:۰۰
طرفیت تولید با ظرفیت مصرف زمین تا اسمان متفاوت است (4295653) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۲۹:۱۱
خوب این نشان می دهد این جناب رئیس دفتر توسعه هم اطلاع دقیقی از اعداد و ارقام اشتغال ندارند و تنها برای افزایش اهمیت حوزه فعالیتشان و احتمالا گرفتن تسهیلات برای پروژه ها در این وانفسای بی پولی و از طرفی بیکاری همچین نامه هایی را امضا نموده اند. (4296207) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۱۴:۳۶
مشکل همان سرمایه گذاری در صنایع پائین دستی است که کشور ندارد که بکند ، اگر چنین باشد میتوانیم تمام زمینهای قابل کشت را هم محاسبه کنیم و بگوئیم اگر کشاورزی در تمام این زمینها انجام شود ، مثلا 20 میلیون نفر شاغل میشوند ، ولی آیا آب برایش داریم ؟ امکانات و سرمایه لازم را داریم ؟ (4296794) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۲۴:۴۴
دوست عزیز همین الان حدود ۱۶ م پروانه تولیدی در زمینه تولید مواد و قطعات پلیمری صادر شده که حدودا ۴برابر از این امار تولید کننده وجود دارد . در ضمن پلیمر قابل مقایسه با هیچ صنعت دیگری نیست. کارخانه های موجود همین الان به خاطر عدم دریافت مواد اولیه و فشار مالیاتی با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد فعاله و مشغولین در حوزه همین الان بالای ۲م نفره با یک حساب سر انگشتی متوجه میشی که پتانسیلی در کشور وجود دارد و شما بی اطلاع هستی. (4297080) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.