نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442871
کشف 8 هزار میلیارد تومان کالای قاچاق/ امحاء 3 میلیاردتومان از کالاهای قاچاق
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹
دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری گفت: در سال جاری 8 هزار میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است.

به گزارش میزان، حبیب الله حقیقی در حاشیه همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران در خصوص میزان کشفیات کالای قاچاق و ارز در سال 95 اظهار کرد: در 10 ماهه سال 95 ، 8 هزار میلیارد تومان کشفیات داشته ایم که این عدد در مقایسه با کل کشفیات سال گذشته قریب به 60 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین کشفیات کالای قاچاق و ارز مربوط به اقدامات نیروی انتظامی است، افزود: امحاء و نابودسازی کالای قاچاق همواره مورد تأکید بوده، ممکن است به دلیل محدودیت های آئین نامه ای فرآیند امحاء متوقف و یا کمرنگ شده باشد اما با تدوین آئین نامه امحاء به دنبال تسهیل شرایط برای معدوم سازی کالای قاچاق هستیم.

دبیر ستاد مبارزه با   قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه کالای قاچاق نباید در چرخه عرضه و بازار قرار بگیرد، گفت: متأسفانه حجم گسترده ای از انبارهای دپو قاچاق داریم که باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه حجم کشفیات در سال 95 افزایش داشته است، افزود: علیرغم این افزایش کشفیات امحای کالا سال 95 نسبت به سال گذشته، 4 برابر شده است.

مهندس حقیقی اشاره کرد: در 9 ماهه  امسال، نزدیک به 3 میلیارد تومان امحای کالا داشته ایم.

وی ادامه داد: در فرایند مبارزه با قاچاق کنترل مبادی، مسیر، مقصد و همچنین عرضه مهم است اما باید بر "کنترل پیش از مبادی نیز "نظارت داشته باشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه کنترل مبادی نقش گمرگ تعیین کننده است، گفت: لازم است که گمرک در این عرصه برنامه ریزی دقیق تری داشته باشد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری، نقش تزریق تجهیزات به روز و بالابردن ظرفیت دستگاه های ایکس ری را نیز در مبارزه با قاچاق موثر دانست.
 
 
کلمات کلیدی : کالاهای قاچاق + ستاد مبارزه با قاچاق کالا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۰۰:۵۲:۰۷
٨ هزار ميليارد تومان. قاچاق
٣ ميليارد تومان امحاء
خنده دار نيست ؟ (4154713) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.