توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442178
حکم یک قاضی فدرال علیه دستور مهاجرتی ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
بنا بر اعلام اداره گمرک آمریکا، ورود شهروندان هفت کشوری که از سفر به آمریکا منع شده‌‌ بودند، با رای یک دادگاه فدرال آزاد شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، اداره گمرک آمریکا اعلام کرد که افرادی در چارچوب فرمان مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوراین کشور نمی‌توانستند وارد آمریکا شوند، اکنون می‌توانند به این کشور سفر کنند.

امکان سفر شهروندان این هفت کشور به آمریکا پس از آن فراهم شد که دادگاهی درشهر سیاتل واشنگتن به طور موقت، فرمان اجرایی ترامپ را معلق کرد.

حکم این قاضی فدرال مهم‌ترین چالشی است که تاکنون در برابر دستور اجرایی رییس جمهوری آمریکا مطرح شده است، این در حالی است دولت ترامپ با شکایت به دادگاه تجدید نظر می‌تواند باعث اجرای این دستور شود.

«باب فرگوسن» دادستان کل ایالت واشنگتن گفت: «این حکم هم اینک دستور اجرایی رئیس‌جمهوری را متوقف می‌کند.»

فرگوسن تاکید کرد، امروز، روز غلبه قانون اساسی است. هیچ‌کس بالاتر از قانون اساسی نیست، حتی رئیس‌جمهوری.

این در حالی است که کاخ سفید در بیانیه ای از حکم قاضی فدرال در ایالت واشنگتن، انتقاد کرده است.

«شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است که در اسرع وقت، وزارت دادگستری خواستار توقف اضطراری این حکم (دادگاه فدرال) خواهد شد و از دستور اجرایی قانونی و مناسب رئیس‌جمهوری دفاع خواهد کرد.

 
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رئیس جمهور آمریکا + منع ورود مسلمانان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.