توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381662
عربستان توقیف کشتی ایرانی را تکذیب کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
در حالی که فرمانده دریابانی بوشهر اعلام کرده بود سه قایق و یک لنج ماهی‌گیری ایرانی از سوی ماموران عربستان توقیف و سرنشینان آن بازداشت شده است، مشاور وزیر دفاع عربستان در اظهاراتی این موضوع را رد کرد.

به گزارش آنا، در حالی که فرمانده دریابانی بوشهر اعلام کرده بود سه قایق و یک لنج ماهی‌گیری ایرانی از سوی ماموران عربستان توقیف و سرنشینان آن بازداشت شده است، مشاور وزیر دفاع عربستان در اظهاراتی این موضوع را رد کرد.

احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع سعودی گفت: «عربستان کشتی ایرانی در آب‌های منطقه‌ای خود توقیف نکرده است.»

وی در پاسخ به سوال الحیات درباره اظهارات فرمانده دریابانی بوشهر که گفته بود گارد ساحلی عربستان چهار کشتی ماهی‌گیری را به همراه ۱۶ سرنشین آن توقیف کرده است، مدعی شد که این اظهارات نادرست است.

این در حالی است که سرهنگ امین خسروی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که سه قایق و یک لنج ماهی‌گیری ایرانی از سوی ماموران عربستان سعودی توقیف و سرنشینان آن بازداشت شده‌اند.

فرمانده دریابانی بوشهر گفت که ۱۶ سرنشین شناورهای ایرانی زنده هستند اما از سرنوشت آن‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

به‌گفته‌ خسروی به ماهی‌گیران ایرانی هنگام خروج از ساحل نسبت به رعایت حریم آبی کشورهای همسایه تذکر داده می‌شود اما گاهی آن‌ها برای صید بیشتر این حریم را رعایت نمی‌کنند.

فرمانده دریابانی بوشهر گفت: «برخی از این صیادان مجوز پنج روزه برای صید داشته‌اند ولی پس از گذشت پنج روز برنگشته‌اند که از سوی گارد دریایی کشورهای ساحلی توقیف می‌شوند و بازگرداندن آن‌ها از سوی نماینده وزارت امور خارجه در حال پیگیری است.»
 
کلمات کلیدی : توقیف کشتی ایرانی+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.