توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488367
راهکار دور ماندن از گرمازدگی/ قبل از تشنگی آب بنوشید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
برای پیشگیری از گرمازدگی مصرف مایعات توصیه می‌شود. افرادی که در خانه هستند روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان مایعات و کسانی که بیرون از منزل تردد دارند، روزانه ۱۰ تا ۱۲ لیوان مایعات مصرف کنند.

یک متخصص تغذیه درباره گرمازدگی در فصل تابستان به مهر، گفت: بدون شک نیاز به مصرف مایعات در تابستان افزایش می‌یابد ولی متأسفانه اکثر مردم وقتی شروع به مصرف آب می‌کنند که احساس تشنگی کنند. این کار شاید در زمستان جوابگو باشد ولی در تابستان سبب بروز گرمازدگی در فرد می‌شود.

دکتر نصرت‌الله‌زاده افزود: در صورت قرارگیری فرد در محیط گرم، سیستم تنظیم درجه حرارت بدن از کار می‌افتد که این وضعیت در محیط‌های گرم و مرطوب و فعالیت‌های بدنی شدید تشدید می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: گرمازدگی با علائم افزایش دمای مرکزی بدن، افزایش تعداد تنفس، حالت گیجی و در نهایت عدم هشیاری خود را نشان می‌دهد.

نصرت‌الله‌زاده افزود: برای پیشگیری از گرمازدگی مصرف مایعات توصیه می‌شود. افرادی که داخل خانه هستند روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان مایعات و کسانی که در بیرون از منزل تردد دارند روزانه ۱۰ تا ۱۲ لیوان مایعات مصرف کنند.

وی همچنین تصریح کرد: باید حداقل نیمی از کل مایعات مصرفی در طول روز را آب تشکیل دهد. مصرف مایعاتی مثل چای خود سبب کاهش آب بدن می‌شود.
 
کلمات کلیدی : گرمازدگی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.