توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378765
اظهارات تند آخر هفته منتقدان به رئیس‌جمهور
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱
اعتماد نوشت: اظهارنظرهای افراطیون علیه دولت با مدت زمان باقیمانده تا انتخابات نسبت معکوس پیدا کرده است.

هر چه فاصله زماني تا انتخابات كمتر مي‌شود اظهارنظرهاي آنها عليه روحاني بيشتر و شديدتر مي‌شود. اگرچه هيچ‌وقت حميد روحاني، رييس مركز تاريخ پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي با رييس‌جمهور و دولت يازدهم سر همراهي نداشت و مذاكرات هسته‌اي هم (با وجود نظارت‌ها و حمايت‌هاي رهبري) حسابي او را عصباني كرده بود اما اين روزها بيشتر از هميشه كلام او لحن خشمگينانه و تهاجمي به خود گرفته است.

او در همايش از نهضت مشروطيت تا انقلاب اسلامي كه در دانشگاه هنر تبريز برگزار شد سخناني به زبان آورده كه عصبانيت از اقدامات دولت تدبير و اميد از تك تك جملاتش بيرون مي‌زند. سخنان بي‌سابقه‌اي كه بخش‌هايي از آن نه انتقادي بلكه وجهي اتهام برانگيز به خود مي‌گيرد.

مثلا آنجا كه حميد روحاني گفته است: «استكبار جهاني به اسم اعتدال و تعامل بسياري از كشورها را وابسته خود كرده است... خطر بزرگ براي ايران، نه امريكا و نه اسراييل است، بلكه آقاي دكتر روحاني و تفكراتي اينچنين است.»

يا جايي كه با طرح اتهام به رييس‌جمهور با صراحت گفته است: «آقاي روحاني آگاهانه به صحنه آمده تا اصالت‌هاي اسلامي را از بين ببرد. اين آقايان دنبال اين هستند كه كشور ما را به دوران ستمشاهي بازگردانند.»

حميد روحاني با تقطيع سخنان رهبري و ناديده گرفتن آن بخش از سخنان ايشان كه در حمايت از تيم مذاكره‌كننده هسته‌اي بيان كردند، گفت: آن روزي كه رهبري فرمودند من مذاكره را بيهوده مي‌دانم، عمروعاص‌هاي امروز رهبري را مجبور به مذاكره كردند. روحانيت و ائمه جمعه بايد در برابر مذاكره با شيطان نهضت به راه مي‌انداختند اما كوتاهي كردند. ما امروز رسوايي مذاكره و برجام را ديديم و الخير في ما وقع. او در ادامه سخنانش آن بخش از روحانيت را كه به حمايت از دولت پرداختند را هم نواخته و گفته كه «اگر سيل نامه از بسيج و روحانيت به رياست‌جمهوري گسيل مي‌شد آقاي روحاني جرات مذاكره با امريكا را نداشت. نبايد مي‌نشستند و نظاره‌گر مي‌شدند.» بعد هم گفته است: «اينها براي هر سخنراني رهبري دهن كجي نشان مي‌دهند و بايد مجازات شوند.»

او به اين سخنان بسنده نكرده و در ادامه روحاني را با بني صدر مقايسه كرده و گفته است:
« روحاني نه تنها عليه رهبري بلكه به صورت عريان بر امام هم شمشير بست. روحاني در حرم امام گفت كه ما بايد مانند متحجرين به مشتي كلمات بي‌روح امام محدود نكنيم. خيانتي كه آقاي روحاني انجام داد بني‌صدر نمي‌توانست بكند، بايد مراقب بود.»

خشم حميد روحاني عليه رييس‌جمهور در جملات پاياني آنقدر اوج مي‌گيرد كه او از شوراي نگهبان مي‌خواهد تا روحاني را به خاطر كتابي كه محمود سريع القلم نويسنده آن است رد صلاحيت كند!

آنجا كه گفت: ‌اي كاش شوراي نگهبان قبل از تصويب اعتبارنامه ايشان كتاب ايران و جهاني شدن‌شان را مطالعه مي‌كرد. در اين كتاب به نويسندگي آقاي سريع القلم موارد متعددي خلاف نص اسلام نوشته شده است. اما اين سخنان سيد حميد روحاني در حالي است كه او ماه گذشته هم در يك نشست خبري اظهارات تندي عليه دولت بيان كرده بود.

او در بخشي از سخنانش دولت يازدهم را به اعتبار بخشيدن به نااهلان و منحرفان متهم كرده و در بخشي ديگر گفته بود در جريان حمله به سفارت سعودي آقاي روحاني نيز بايد محاكمه شود! بعد هم حمله به سفارت عربستان را به اين شكل توجيه كرده بود كه «وقتي يك جوان مي‌بيند راهي براي دفاع از مردمش وجود ندارد، دست به چنين كاري مي‌زند.»

در همين حال روز گذشته آيت‌الله سيد احمد علم‌الهدي هم در خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد بدون نام بردن از رييس‌جمهور و با تكرار اين عبارت او با اين لحن كه «يك آقايي نيز مي‌گويد با برجام عزت پيدا كرديم» معترضانه گفت: چه عزتي؟ اينكه شركت مدلينگ ايتاليايي بيايد عزت است؟ اين را در برجام پيش برديد؟ چرا دستگاه‌هاي دانش بنيان خارجي حاضر نيستند سرمايه‌گذاري كنند؟ اين عزت است؟ ده‌ها و صدها فروشگاه مدلينگ مي‌خواهند ايجاد كنند و جوان ما را منحرف كنند و يك پيچ و مهره از دستگاه الكترونيكي خود را نيز حاضر نيستند به ما بفروشند.

او ادامه داد: عزت متعلق به خدا و پيغمبر و مومنان است، اين عزت آوردن جنس بنجل مدل خارجي به كشور است يا دشمني با كفار و مشركان و دشمن‌ستيزي و استكبارستيزي است.
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۱:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۲۰:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۵ ۰۹:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۹ ۱۰:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۸ ۱۲:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۱۲:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۶ ۰۹:۴۱
 
 
کلمات کلیدی : حمید روحانی+علم الهدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.