توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485063
عملیات مشترک داعش و طالبان در افغانستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹
در عملیات مشترک عناصر داعش و طالبان در ولایت جوزجان افغانستان ۱۰ تن از نیروهای امنیتی کشته شدند و بیشتر نقاط شهر درزاب سقوط کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از صدای افغان، "محمدرضا غفوری" سخنگوی والی جوزجان در مورد چگونگی وضعیت امنیتی در مرکز منطقه درزاب این ولایت گفت: جنگ در اطراف شهر درزاب در قریه مغل وجود دارد.

وی افزود که نیروهای امنیتی تاکنون با تروریست ها درگیر هستند و در درگیری میان تروریست‌های داعش و نیروهای امنیتی کشور تاکنون دست کم ۲۰ عضو گروهک تروریستی داعش کشته و زخمی شده و در بین زخمی‌ها تروریست‌های خارجی نیز دیده می‌شود.

این مقام محلی اعلام کرد که جنگ در منطقه درزاب ادامه دارد و نیروی هوایی هم در چندین مورد از استحکامات دشمن را هدف حملات راکتی قرار داده‌اند.

در همین حال "عبدالحی حیات" رئیس شوراى ولایتى جوزجان می‌گوید جنگ در منطقه درزاب از شب گذشته شروع شده است. به گفته وی داعش از طرف جنوب و شرق به منطقه درزاب حمله کرده است.

وی افزود که در این حمله، دست کم ۱۰ تن از نیروهای امنیتی کشور کشته شده و پس از تصرف چندین لایه و مقر امنیتی، حوالی ساعت ۱۲ ظهر به مرکز این شهر حمله کردند و در همین حال از طرف غرب، گروه طالبان حملات خود را آغاز کرده‌اند.

این عضو شورای ولایتی می‌گوید در حال حاضر جنگ به شدت ادامه دارد و فقط دو قرارگاه اردوی ملی و امنیت ملی باقیمانده است و سایر نقاط از دست رفته است.

او می گوید که جنگ در منطقه درزاب طوری است که از سه ناحیه حمله صورت گرفته و طرفین جنگ نیروهای طالبان و گروه تروریستی داعش است.

رئیس شورای ولایتی جوزجان همچنین مدعی شد که مرکز منطقه درزاب در دست طالبان است.
 
کلمات کلیدی : داعش + طالبان + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.