توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385866
رستمی: گلایه‌هایم را به رهبری می‌گویم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
کیانوش رستمی را می‌توان درخشان‌ترین ورزشکار ایران در المپیک ریو نام برد؛ کسی که با شکستن رکورد جهان و المپیک در رشته وزنه‌برداری نخستین طلای کاروان ایران را به نام خود ثبت کرد. رستمی به همان اندازه که در المپیک درخشید، دل پری هم دارد.

به گزارش ایران، وقتی با او همکلام شدیم تا از حال و هوای المپیک و شرایطش صحبت کند، قهرمان کرمانشاهی کشورمان بی مقدمه سراغ گلایه‌های زیادی که از مسئولان شهرش دارد، رفت. کیانوش در پاسخ به این سؤال خبرنگار «ایران» که استقبال مردم کرمانشاه از قهرمان شهرشان چطور بود؟ گفت: «راستش را بخواهید استقبالی در کار نبود. چون که من بدون هماهنگی و بی خبر وارد کرمانشاه شدم البته عمداً این کار را کردم و این مسأله به دلیل اتفاقاتی بود که در سال‌های گذشته به وقوع پیوسته بود وگرنه من دوست داشتم آن لذتی که یک ورزشکار توسط مردم شهر خودش مورد استقبال قرار می‌گیرد را بچشم و با دیدن خوشحالی مردم شاد شوم اما به دلیل اتفاقاتی که در سال‌های گذشته افتاد، صلاح ندانستم این کار را انجام بدهم.

این کار را کردم تا جلوی خیلی از دروغ‌ها را بگیرم.» وی در ادامه با بیان اینکه مسئولان کرمانشاه به جای نخبه‌پروری، نخبه‌کشی می‌کنند، عنوان کرد: «سال‌های گذشته من را جلوی مردم می‌نشاندند و خیلی وعده می‌دادند که فلان چیز و بهمان چیز را به او می‌دهیم اما هیچ وقت این وعده‌ها عملی نشد و فقط حرف بود. از وقتی هم که وارد کرمانشاه شده‌ام، هیچ کس با من تماس نگرفته است. البته من هیچ انتظاری از کسی ندارم و هر کاری که کرده‌ام و هر افتخاری که به دست آورده‌ام، به عشق مردم ایران و کرمانشاه است نه برای پول و اگر جز این باشد، ورزش را بی درنگ کنار می‌گذارم. من تک و تنها و بدون مربی به مسابقات رفتم و حتی هیچ کس از مسئولان برای بدرقه من نیامدند. در این مدت که به تنهایی تمرین می‌کردم، هیچ کس حال من را نپرسید و نگفت که فلانی چیزی لازم نداری. به دلیل مدالی که در المپیک لندن گرفته بودم، در دولت قبلی نامه‌ای به مسئولان کرمانشاه داده شد که به من زمین و آپارتمان داده شود اما به آن نامه هیچ توجهی نشد. باور کنید که من دنبال هیچ پاداشی نیستم اما وقتی که استقبال مسئولان دیگر استان‌ها را از ورزشکاران‌شان می‌بینم، به حال خودم حسرت می ‌خورم. البته این نامهربانی مسئولان کرمانشاه تنها مختص من نیست چرا که در حق دیگر ورزشکاران و افتخارآفرینان این استان نیز کم لطفی صورت گرفته است. ببینید سرنوشت بابک قربانی به کجا رسید، فریدون قنبری چطور و خیلی‌های دیگر. در کرمانشاه هیچ توجهی به قهرمانانش نمی‌شود.»

قهرمان المپیک ریو در ادامه گفت: «این مسأله اگر ادامه داشته باشد، به هیچ عنوان خوب نیست چرا که باعث دلسرد شدن جوانانی می‌شود که قدم در راه ورزش قهرمانی گذاشته‌اند. تصمیم گرفته‌ام در کوتاه‌ترین زمانی که افتخار دیدار با رهبری فراهم شود، این گلایه‌ها و درد دل‌هایم را خدمت حضرت آقا عنوان کنم و به ایشان می‌گویم که چه اتفاقات و نامهربانی‌هایی در کرمانشاه رخ می دهد.»

رستمی در پایان اظهار داشت: «من در درجه اول ایرانی هستم و بعد کرمانشاهی. من خاک پای تمام مردم ایران و بخصوص مردم کرمانشاه هستم و از آنها خیلی ممنون هستم و اگر چیزی دارم از برکت همین مردم است. باور کنید این مسئولان که الان در کنار قهرمان‌شان نیستند اگر من بمیرم، آن وقت ببینید که چه تعریف و تمجیدها و چه کارها که نمی‌کنند.»
 
کلمات کلیدی : کیانوش رستمی+المپیک ریو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.