توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469160
بازتاب دو رویداد مهم در روزنامه‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
روزنامه‌های امروز ۱۶ اردیبهشت‌ ماه با توجه به برگزاری دومین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری و حادثه تلخ معدن زغال‌سنگ یورت در استان گلستان، تیتر و عکس نخست خود را به این دو موضوع اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه «ایران» تیتر نخست «برجام؛ نقطه جوش مناظره دوم» را انتخاب کرده و به واکنش برخی مسؤولان به حرف‌های برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره دوم پرداخته است. این روزنامه همچنین عکس یک خود را به نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه مناظره اختصاص داده است.

روزنامه «آفتاب یزد» مطلبی را با تیتر یک «شلیک روحانی به وعده‌های پوچ» و با روتیتر «رئیس جمهور ستاره مناظره دوم بود» منتشر کرده است. این روزنامه همچنین عکس نخست خود به پرتره‌ای از حسن روحانی اختصاص داده است.

«آفتاب یزد» مطلب دیگری را با تیتر «روسیاهی به مسئولان ماند نه به کارگران» منتشر کرده و گزارشی از انفجار معدن زغال‌سنگ یورت استان گلستان تهیه کرده است.

روزنامه «آرمان امروز»‌ مطلبی را با تیتر نخست «کدام یک؟ مدل کره شمالی یا ایران سربلند» و با روتیتر «مناظره‌ای که مردم را برای انتخاب یکی از دو راه آماده کرد» منتشر کرده است. این روزنامه تصویر نخست خود را به نامزدهای ریاست جمهوری در محل برگزاری مناظره اختصاص داده است.

روزنامه «شرق» تیتر یک «عبور از اتهام» را انتخاب کرده و به واکنش برخی مسئولان به ادعاهای برخی نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه مناظره روز گذشته اشاره کرده است. این روزنامه عکس یک خود را به تصویری از حسن روحانی اختصاص داده است که در حال خندیدن است و در کنارش نیمه‌ای از چهره اسحاق جهانگیری دیده می‌شود.

«شرق» همچنین مطلب دیگری را با عنوان «معدنچیان، ناجی معدنچیان» منتشر کرده و گزارشی را از این حادثه تهیه کرده است.

روزنامه «شهروند» تیتر یک «هیچ!» را انتخاب کرده و به واکنش مسئولان به حرف‌های برخی نامزدها در برنامه مناظره روز گذشته اشاره دارد. این روزنامه همچنین مطلبی را با تیتر «داغ گلستان» و با روتیتر «روایت خانواده قربانیان، مفقودان و شاهدان از حادثه معدن یورت آزادشهر» منتشر کرده است.

روزنامه «قانون» تیتر یک «هماوردی دو قطب» را برای روز شنبه انتخاب کرده و عکس نخست خود را به حضور نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه مناظره روز گذشته اختصاص داده است.

«قانون» مطلب دیگری را با عنوان «معدنچیان زیر زمین، داغداران روی زمین» انتخاب کرده است.

روزنامه «اعتماد» مطلبی را با تیتر نخست «آرامش روحانی برابر جنجال رقبا» و با روتیتر «لبخند در برابر آمارهای نادرست رقبای ناآرام، حدیث مناظره دوم بود» منتشر کرده است.

این روزنامه همچنین عکس یک خود را به روحانی در حالی که راه می‌رود و می‌خندد و در کنارش جهانگیری که نیمه صورتش پنهان است اختصاص داده است.

«اعتماد» مطلب دیگری را با تیتر «این "خانه" سیاه شد» منتشر کرده و به گفت‌وگویی با خانواده معدنچیان عزادار، گروه‌های امدادی و کارگران معدن پرداخته است.

این روزنامه همچنین مطلب دیگری را با تیتر «باران، مناظره را بُرد» منتشر کرده و به رویدادی که روز گذشته همزمان با برگزاری مناظره در نمایشگاه کتاب پیش آمده، پرداخته است.

روزنامه «بهار» تیتر نخست «ظریف را محاکمه کنید!» را برای امروز انتخاب کرده و به درخواست یکی از مسئولان ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی در این راستا اشاره کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به عکسی از حامیان روحانی اختصاص داده و مطلبی با تیتر «روحانی: اگر آزادی نباشد، چگونه جوان ما پیشرفت کند» را منتشر کرده است.

«بهار» مطلبی دیگر را با تیتر «مزد؛ مرگ» منتشر کرده و گزارشی از سرنوشت معدنچیان یورت ارائه داده است.

روزنامه «جام جم» تیتر نخست «مناظره دوم روی خط شفافیت» را انتخاب کرده و تصویر نخست خود را به تعدادی از مردم که در مغازه‌ای ایستاده‌اند و مناظره را نگاه می‌کنند، اختصاص داده است.

این روزنامه همچنین مطلب دیگری با تیتر «جزییات فاجعه در معدن زمستان یورت» انتخاب کرده و گفت‌وگویی را با خانواده جان باختگان این حادثه تهیه کرده است.

روزنامه «ابتکار» مطلبی را با تیتر «خطرهای "کارانه"‌ای» منتشر کرده و به صحبت‌های بهارستان‌نشینان در این زمینه اشاره کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به عکسی از روحانی و جهانگیری که انگشتی با علامت پیروزی و آغشته به رنگ‌های انتخاباتی جلوی صورت آن‌ها گرفته شده است، اختصاص داده و در همین راستا مطلبی را با تیتر رییس جمهور صد درصدی منتشر کرده است.

«ابتکار» مطلب دیگری را با تیتر «آفتاب را آب برد» منتشر کرده و به تعطیلی غرفه‌های میهمانان خارجی نمایشگاه کتاب به دلیل باران و آبگرفتگی اشاره کرده است.

روزنامه «اطلاعات» تیتر یک «سنگینی کفه آرامش و اعتدال در مناظره دوم» را انتخاب کرده و تصویر نخست خود را به حضور نامزدها در برنامه مناظره اختصاص داده است.

روزنامه «مردم سالاری» تیتر نخست «نامه اعتراضی تهران به دبیر کل سازمان ملل» را انتخاب و گزارشی درباره واکنش جمهوری اسلامی ایران به سخنان جانشین ولیعهد عربستان تهیه کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به مناظره و حضور کاندیداها در برنامه اختصاص داده و در همین راستا مطلبی را با تیتر «جهانگیری: مردم؛ انتخاب بین بد و بدتر نیست/ انتخاب بین راه و بیراهه است» منتشر کرده است.

روزنامه «وطن امروز» مطلبی را با تیتر یک «شکست دولت کاسبان» با روتیتر «در دومین مناظره زنده تلویزیونی کاندیداهای دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری موضوع ویژه خواری و رفتار سودجویانه خانواده وزرای کابینه روحانی مطرح شد» منتشر کرده است.

این روزنامه عکس یک خود را به نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه مناظره روز گذشته اختصاص داده است.

روزنامه «وقایع اتفاقیه» مطلبی را با تیتر یک «دولت شعار نداد، دفاع کرد» با روتیتر «مناظره دوم نامزدهای ریاست جمهوری به صحنه تقابل دو روش تبدیل شد» منتشر کرده است.

این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به کارگران معدن که بیرون از معدن درحال انتظارند اختصاص داده و مطلبی را با تیتر «زمستان در "زمستان یورت"» منتشر کرده و گزارشی از سومین روز این واقعه تهیه کرده است.

روزنامه «جوان» تیتر نخست «رییسی: آقای روحانی! اگر هنوز تحریم نیستیم پول نفت را بیاورید داخل» را انتخاب کرده است.

این روزنامه تصویر یک خود را به عکسی از یک معدنچی اختصاص داده و در همین راستا مطلبی را با تیتر «مظلومیت معدنچیان با بیمه کتابداری و آرایشگری» را منتشر کرده است.

روزنامه «فرهیختگان» تیتر یک «بیشترین جایزه برای مخترعان سازمان سما» را انتخاب کرده و به پایان رسیدن ششمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی اشاره دارد.

این روزنامه همچنین عکس یک خود را به حضور نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه مناظره اختصاص داده و مطلبی را با تیتر «رقابت بی حاشیه» منتشر کرده است.

روزنامه «کیهان» تیتر یک «مناظره دوم نامزدها مشت دولت را باز کرد» انتخاب کرده و گزارشی از مناظره دوم تهیه کرده است.

روزنامه «خراسان» تیتر یک «تغییر تاکتیک نامزدها» را انتخاب کرده و تصویر نخست خود را به تعدادی از مردم که مناظره نامزدها را تماشا می‌کنند اختصاص داده است.

روزنامه «رسالت» تیتر یک «تحریم‌ها برداشته نشد، به وعده‌ها عمل نکردید» را انتخاب کرده و به صحبت‌های نامزدهای ریاست جمهوری در مناظره روز گذشته اشاره کرده است.

این روزنامه همچنین عکس نخست خود را به گروه‌های امدادی و معدنچیان استان گلستان که در حال انتظار هستند اختصاص داده است و در همین راستا تیتر «اعلام عزای عمومی در گلستان؛ ۲۲ کارگر معدن جان باختند» را انتخاب کرده است.

روزنامه «همشهری» تیتر یک «فراخوان برای اعلام دارایی نامزدهای انتخاباتی» را انتخاب کرده و به جمع‌بندی مناظره دوم و پیشنهاد اعلام فهرست دارایی‌ها و اموال نامزدها تا جمعه آینده اشاره کرده است.

این روزنامه عکس یک خود را به تعدادی از کارگران معدن استان گلستان اختصاص داده است و در همین راستا مطلبی را با تیتر یک «اینجا همیشه زمستان است» را انتخاب کرده است.
 
کلمات کلیدی : روزنامه ها + مناظره+مناظره انتخابات ریاست جمهوری+ ‌مناظره دوم+ مناظره سیاسی+مناظره فرهنگی+ مناظره سیاسی و فرهنگی+مناظره+انتخابات ریاست جمهوری+روحانی+جهانگیری+قالیباف+رئیسی+میرسلیم+هاشمی طبا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.