نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433367
دکتر علی شریعتمداری درگذشت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲
دکتر علی شریعتمداری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت .

به گزارش الف وی در سن 93 سالگی به دلیل کهولت سن در شیراز درگذشت .مراسم بزرگداشت این شخصیت بزرگ علمی در تهران بزودی اعلام می شود .دکتر علی شریعتمداری، استاد، مولف و مدرس متون روانشناسی، سال ۱۳۰۲ در شیراز به دنیا آمد و تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در شهر شيراز به پايان رساند. او موفق به اخذ درجه ليسانس در دو رشته‌ي فلسفه و علوم تربيتي در سال 1332 و علوم قضايي در سال 1335 شد. شریعتمداری كارشناسي ارشد رشته آموزش متوسطه را در سال 1336 از دانشگاه ميشيگان و دكتراي فلسفه، تعليم و تربيت و برنامه ريزي درسي را در سال 1338 از دانشگاه تنسي دريافت كرد. وی خدمات آموزشي خود را از آموزش و پرورش آغاز كرد و طي سال‌هاي 1321 تا 1328 به عنوان آموزگار و از سال 1330 لغايت 1335 به‌عنوان دبير به تدريس پرداخت.او از سال 1339 به عنوان دانشيار علوم تربيتي دانشگاه شيراز و از سال 1343 به عنوان استاد علوم تربيتي دانشگاه اصفهان به تدريس مشغول شد و طي سال‌هاي 1344 تا 1346 به عنوان استاد مدعو در دانشگاه‌هاي اينديا و تنسي نيز به تدريس مشغول بود. دكتر شريعتمداري از سال 1358  استاد تعليم و تربيت در دانشگاه تربيت معلم تهران بود.

دكتر شريعتمداري همچنين عضو شوراي پژوهش‌هاي علمي كشور، سرپرست موسسه تحقيقات تربيتي دانشگاه تربيت معلم و عضو شوراي پژوهشي دانشگاه اصفهان نیز بوده است. وي سابقه عضويت در هيات رئيسه انجمن‌هاي ايراني تعليم و تربيت، فلسفه تعليم و تربيت، و نيز انجمن روانشناسي ايران را دارد. دكتر شريعتمداري مدال درجه يك علمي و نشان درجه يك تعليم و تربيت جمهوري اسلامي ايران را نيز دريافت كرده است و مدير مسئول چهار مجله علمي بوده است. دكتر شريعتمداري مولف 24 جلد كتاب، مترجم 6 عنوان كتاب، مولف 70 عنوان مقاله علمي، اجتماعي، فرهنگي، مذهبي و مترجم 18 مقاله و مجله علمي بوده است.از جمله آثار استاد مي‌توان به كتاب‌هاي آموزش در حوزه و دانشگاه، روشنفكر كيست، تعليم و تربيت اسلامي، جايگاه علوم انساني در توليد علم، چگونگي ارتقاء سطح علمي كشور، نقد و خلاقيت در تفكر، نقد آرا برخي از دانشمندان معاصر، تعليمات حضرت علي (ع)  و نظر شهيد مطهري، و سياست و خردمندي اشاره كرد. ويژگي ممتاز دكتر شريعتمداري، همراهي هميشگي فعاليت علمي، مذهبي و سياسي ايشان از ابتداي جواني تاكنون بوده است.
 .
 
کلمات کلیدی : دکتر علی شریعتمداری
 
hadi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۹:۴۸
خداوند ایشان را رحمت کند. وقتی دانشمندی از میان ما می رود حقیقتا جای تاسف دارد. (4108458) (alef-3)
 
عرص شبانکاره
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۳۱:۱۶
خدایش هماره قرین رحمتش نماید یادش گرامی باد. فرهیخته ای نجیب و عالمی متقی و معلمی اندیشمند (4108460) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۱:۱۲
بنام خدا
خدا رحمت کند مرد پرکار و شریفی بود. اولین بار ایشان را در حسینه ارشاد دیدم که از دکتر شریعتی بسیار تعریف می کرد. (4108477) (alef-3)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۵:۱۴:۳۷
خدایش رحمت کند. فاتحه (4108525) (alef-3)
 
اظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۵:۲۷:۴۰
چهره فرهنگی بود خدا رحمتش کند . (4108540) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۱:۱۳
حالا تو این اوضاع یاد و خاطره ایشون گم میشه ولی عاقبت امر همه باید به خیر باشه اون درسته (4108547) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۷:۳۲:۲۰
خداوند او را رحمت کند. (4108747) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۷:۳۷
خدایش بیامرزد خدمتگزاری صدیق برای ملتش بود . (4108785) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.