نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377216
جزئیات بیمه تکمیلی فرهنگیان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰
100درصد هزینه‌ درمان و دارو ی بیماران خاص و صعب العلاج و تمام هزینه در مان نازایی پرداخت می‌شود عمل جراحی فرهنگیان ، بدون پرداخت هزینه‌ انجام می‌شود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه فرهنگیان هستند

به گزارش روزنامه ایران،  مدیرکل اداره تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پوشش بیمه تکمیلی یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از فرهنگیان کشور خبر داد و درباره سقف تعهدات به بیماران صعب العلاج و خاص گفت: صدرصد هزینه‌های دارو و درمان بیماران خاص و صعب العلاج توسط آموزش و پرورش پرداخت می‌شود و همچنین با عقد قرارداد با بیمارستان رویان تمامی هزینه نازایی افراد تحت پوشش پرداخت خواهد شد.

فرشید سیاری درباره آغاز فعالیت بیمه تکمیلی درمان معلمان گفت: «بیمه تکمیلی معلمان برای نخستین بار از اردیبهشت ماه سال ۸۹ براساس درخواست وزیرآموزش و پرورش دولت دهم آغاز شد. در آن زمان ۱۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای آن در نظر گرفته شد که نیمی از آن را معلمان می‌پرداختند و نیمی دیگر از محل اعتبارات رفاهی وزارت آموزش و پرورش در وجه معلمان پرداخت می‌شد.

در ابتدا این قرارداد تعهداتی را شامل می‌شد که بیشترین نیاز فرهنگیان را برطرف می‌کرد و البته پرداخت آن هزینه‌ها هم در توان همکاران ما نبود؛ هزینه‌هایی مثل ویزیت دکتر، دندانپزشکی تا سقف ۲۰۰ هزارتومان، عینک و هزینه‌های پاراکلینیکی با رعایت فرانشیز و تعرفه‌های مصوب پرداخت می‌شد که بخش قابل توجهی از نیازهای درمانی معلمان را پوشش می‌داد.» وی افزود: «از همان ابتدا هم نارضایتی و شکایت و اعتراض به برخی خدمات ارائه شده از سوی شرکت بیمه ایران که با ما قرارداد داشت به گوش می‌رسید. شرکت بیمه ایران شرکت دولتی است که شعب و نمایندگی فراوانی در سطح کشور دارد. ما با این شرکت همکاری خوبی داشتیم و قرارداد را سال به سال تمدید کردیم تا تیرماه سال ۹۱ با تشدید تحریم‌ها و کمبود اعتبار مواجه شدیم.»

سیاری با اشاره به پرداخت حق بیمه معلمان تأکید کرد: «یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفرتحت پوشش بیمه فرهنگیان قرار دارند. در سال گذشته برای آنکه خدمات بیمه‌ای فرهنگیان ادامه داشته باشد و این خدمات برای فرهنگیان از بین نرود توافقی شفاهی بین دو مسئول وزارت آموزش و پرورش سابق و بیمه ایرانیان انجام گرفت که وزارت آموزش و پرورش بدهکار بیمه شود و خودمان مستقیم با بیمه در ارتباط باشیم. سال ۹۳ که می‌خواستیم قرارداد جدید را با بیمه امضا کنیم آنها قرارداد جدید را امضا نکردند، بدنه بیمه ایران در سال ۹۲ تغییر کرد و مدیران جدید هم بر این باور بودند که باید وزارت آموزش و پرورش بدهی خود را به بیمه بپردازد تا آنها بتوانند قرارداد جدید ببندند. آن سال به دلیل تحریم‌ها و کمبود بودجه نتوانستیم قرارداد جدید را با بیمه ایران منعقد کنیم و همچنین بدهی بسیار سنگینی هم باید پرداخت می‌کردیم. علاوه بر آن دیگر کار را با ما ادامه ندادند.»

وی اظهار داشت: «وزیر آموزش و پرورش با وزیر رفاه دیداری داشت و در آنجا به این نتیجه رسیدند که با شرکت آتیه سازان حافظ قرارداد منعقد کنیم. ۷۴۰ منطقه آموزش و پرورش در شهر، شهرستان و ناحیه وجود دارد همین موضوع موجب شد تا بیمه آتیه سازان حافظ کار را با مقداری افول نسبت به قبل انجام دهد گرچه باز هم همان مشکلات اعتباری با آتیه سازان حافظ وجود داشت که نتیجه آن هم بدهی به این بیمه بود. در نتیجه مجبور شدیم به خاطر اینکه محدودیت اعتبارات اجازه نمی‌داد و توقع در معلمان ایجاد شده بود که ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند و مابقی را هم ما پرداخت کنیم کار را به شکل صندوقی ادامه دهیم، یعنی مدیریت مالی کار متعلق به ما باشد و حق بیمه و خسارت را هم خودمان پرداخت کنیم.»

واریز روزانه بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خسارت به حساب بیمه شدگان
سیاری با اشاره به اینکه میانگین پرداخت حق بیمه معلمان در کل کشور ۱۵ روز است، تأکید کرد: بعضی از استان‌ها زیر این میانگین پرداخت دارند. بحث نظارت آموزش و پرورش در رسیدگی و پرداخت به این شکل کامل محقق شده است و حالا ما توانسته‌ایم تعهدات خودمان را به معلمان افزایش دهیم. هم اکنون فرهنگیانی که درگیر بیماری‌های صعب العلاج هستند یا داروهای گرانقیمت می‌خرند هم اضافه کرده‌ایم.

وی با اشاره به حذف خدمات دندانپزشکی گفت: همکاران ما معترض بودند که خدمات دندانپزشکی ۲۰۰ هزار تومان است که به مدت ۳ سال هم این مبلغ ثابت بود. همکاران می‌گفتند این ۲۰۰ هزار تومان بسیار کم است و حق هم داشتند برای همین ما این حق بیمه را حذف کردیم و در عوض نسبت به توسعه مراکز دندانپزشکی درمانگاه‌های فرهنگیان و بخش‌های مجهز دندانپزشکی در سراسر کشور اقدام کردیم که حالا با تعرفه‌های مصوب این درمانگاه‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد همکاران فرهنگی تخفیف می‌دهند و تا حدود قابل توجهی خلأ دندانپزشکی را هم برطرف کرده‌اند.

مدیرکل اداره تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بیش از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده پزشکی فرهنگیان، رسیدگی و پرداخت خسارت شد اظهار کرد: بر اساس مدارکی که داریم به طور متوسط روزانه بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خسارت به حساب بیمه شدگان واریز می‌شود. حدود ۲۰۰ نفر از بیمه شدگان ما خسارتی بالای ۵۰ میلیون تومان داشتند. در مجموع ۴۳۶ میلیارد تومان جمع کل هزینه‌های واریزی به حساب بیمه شدگان و مراکز طرف قرارداد بوده است که ۵۸ درصد آن هزینه‌های سرپایی و ۴۲ درصد هزینه بستری بود.

او با تأکید بر اینکه انتقادات نسبت به بیمه فرهنگیان کمتر از قبل شده است ،گفت: «در ماه های اخیر یک آرامش بسیار خوبی در فضای بیمه‌ای درمان فرهنگیان کشور حکمفرما شده است و بر اساس نظرسنجی که ما کردیم و بخش‌های نظارتی آموزش و پرورش، شاهد کاهش چشمگیر اعتراض ها و شکایات در این زمینه بودیم.

هزینه درمان نازایی پرداخت می‌شود

رئیس اداره بیمه و درمان اداره کل تعاون و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش نیز در این باره گفت: در هیچ ارگانی هزینه بیمار خاص و سرطانی صفر تا صد پرداخت نمی‌شود. افراد بیمار و خانواده بیماران خاص، ریالی برای هزینه درمان پرداخت نمی‌کنند. همکار فرهنگی داریم که بیش از ۶۰۰ میلیون تومان هزینه درمانش بوده که ما آن را پرداخت کردیم. دنبال این هستیم تا هزینه دارو‌های خارجی را برای همکاران فرهنگی که بیماری خاصی دارند پرداخت کنیم. البته امسال همه هزینه‌های بیماران خاص پرداخت می‌شود. از طرف دیگر با بیمارستان‌های خاص و ویژه خوب در تهران و شهر‌های بزرگ قرارداد بستیم، همکاران ما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای درمان خود را انجام می‌دهند.

عبدالکریمی تأکید کرد:همکاران فرهنگی بدون آنکه هزینه‌ای پرداخت کنند عمل جراحی می‌شوند. با بیمارستان رویان هم قرارداد بستیم که همکاران ما اگر برنامه برای درمان نازایی داشته باشند این بیمارستان به طور رایگان اقدام های درمانی فرهنگیان را انجام دهد. در بیمارستان مصطفی خمینی و الزهرای اصفهان تمام کارها و معالجه‌ها رایگان است و ما هزینه‌های همکاران و خسارات همکاران را ۱۵ روزه پرداخت می‌کنیم. علاوه بر آن پرداخت ما به همکارانی که با لیزر درمان می‌کنند ۲۰ درصد بیشتر است.وی تأکید کرد: «اگر همکار فرهنگی باشد که درمانی انجام داده و خسارتش را دریافت نکرده به ما مراجعه کند تا خسارت لازم پرداخت شود. پیشنهاد ما به همکاران این است به مراکز طرف قرارداد فرهنگیان مراجعه کنند.بیش از ۹ هزار مرکز درمانی در کشور داریم. همکاران ما در برخی مواقع به مراکزی مراجعه می‌کنند که طرف قرارداد ما نیست.»
کلمات کلیدی : بیمه تکمیلی فرهنگیان
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۹:۵۸:۵۱
بیمه طلایی که مسی شد. برخی ازخدمات ان در این دولت مانند دندانپزشکی حذف شد حق بیمه نسبت به 6 سال پیش بسیار افزایش یافته ولی مبلغ عینک همون 50 هزار تومان باقی مانده مراکز طرف قرارداد بسیار کم و نحوه بازپس گیری پول مشکل است. من خودم برخی موقع ها فاکتورهای کوچک را دور می اندازم. (3856607) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۰:۳۱:۱۴
بنده چند سال عضو بیمه طلایی بودم خیری ازش ندیدم و هیچ اعتمادی هم بهش ندارم (3856685) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۵:۲۷:۵۳
مشکل اصلی خود بیمه آتیه سازان است که خود بیمه مرکزی هم آن را قبول ندارد. بیمه تکمیلی فرهنگیان و بازنشستگان به صورت شبه رانت یا صد در صد رانت به این شرکت داده شده است و بقیه شرکتهای بیمه را وارد گود نمی کنند تا به شکل رقابتی خدمات تکمیلی تعیین شود. (3857526) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۶:۱۱:۴۷
چرا تامین اجتماعی بیمه تکمیلی را انجام نمیدهد چرا کسی که خویش فرما بیمه شده نمیتواند خودش پول بدهد وبیمه تکمیلی کند (3857649) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.