توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469818
واکنش مسجد بزرگ پاریس به پیروزی ماکرون
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
مسجد بزرگ پاریس در واکنش به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور اعلام کرد که انتخاب نامزد مستقل میانه‌رو به مسلمانان امید می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مسجد بزرگ پاریس، پایتخت فرانسه، یکشنبه‌ شب در بیانیه‌ای از پیروزی امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور استقبال کرد.

 مسجد بزرگ پاریس اعلام کرد، پیروزی امانوئل ماکرون، نامزد میانه‌رو بر «مارین لوپن» نامزد راست‌افراطی حزب «جبهه ملی» و انتخاب شدن وی به‌عنوان رئیس‌جمهور فرانسه نشانه تفاهم میان ادیان در این کشور است.

در این بیانیه آمده است: «این پیروزی سیگنالی واضح به امیدوار شدن مسلمانان فرانسوی است مبنی بر این‌که آنها می‌تواند با آسودگی خاطر و احترام به ارزش‌های فرانسه زندگی کنند.»

روز یکشنبه از ۴۸ میلیون فرانسوی دعوت شده بود که در دور دوم انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست‌جمهوری این کشور شرکت کنند.

ماکرون (۳۹ ساله) بیش از ۶۵ درصد از آرا رای‌دهندگان فرانسوی را به‌دست آورد و  به عنوان جوان‌ترین رئیس‌جمهوری فرانسه وارد تاریخ این کشور شد. مارین لوپن، رقیب ماکرون هم توانست ۳۵ درصد آرای رای دهندگان را کسب کند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه + لوپن + امانوئل ماکرون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.