نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470618
نشانه های شکست جبهه های اصلاح و اعتدال
رضا نجفی، 20 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰
طی دو هفته ی اخیر مشاهده می شود که همه ی ارکان دولت برای تبلیغات رییس جمهور و ایضا تخریب رقبای ایشان بسیج شده اند و در یک تفاهم نانوشته ( شاید هم نوشته شده که ما مطلع نیستیم) همگی ابزار تبلیغات رییس جمهور مستقر شده اند. کار به جایی رسیده است که وزرا و روابط عمومی وزارتخانه های متبوع به جای دفاع از عملکرد دولت در سخنرانی ها و بیانیه های رسمی خود، نامزدهای ریاست جمهوری را با اسم مورد حمله قرارداده و همچون بیانیه های احزاب سیاسی، کنایه های زشت و زننده ای را خطاب به رقبا در دستور کار خود قرار داده اند.
 
 آش چنان شور شده که وزارت خارجه که قاعدتا ماهیتی فراجناحی و ماورای سلیقه های سیاست داخلی می باید داشته باشند یکه تاز عرصه ی تبلیغ رییس جمهور روحانی و ضد تبلیغ برای سایر نامزدها شده اند. عجب اینکه استفاده ی گسترده از این همه امکانات دولتی، گهگاه با ساز همراهی صدا و سیما کوک می شود و اعتراضهای کارگران و معلمان، یا حضور دانش آموزان در کمپین استقبال از رییس جمهور در ساعت درسی هیچ محل انعکاسی در جعبه ی جادو ( حداقل در خبر 20:30) نمی یابد .
 
 قصه ی نامزدی آقای جهانگیری اوج فعالیت اپورتونیستی آشکار و سازمان یافته ی جبهه ی اصلاح طلبان و اعتدال در عرصه ی تبلیغات است که با وجود تصریح چند باره ی او و جبهه های اصلاح و اعتدال بر پوششی بودن ایشان، معلوم نیست چرا وزارت کشور، فریاد بی عدالتی در تبلیغات دوگانه سوز رییس جمهور را با تخصیص دو برابری وقت به یک کاندیدا را از رقبا نمی شنود انتظار نابجایی نیست اگر در برخورد با این پدیده ی شوم، از شورای محترم نگهبان انتظار برخورد ویژه برود.
 
تسلط این فضای غیر منصفانه با استفاده ی گسترده از موقعیت های دولتی به جایی رسیده که اقدام خلاف قانون اساسی( اصل 141) وزیر محترم آموزش و پرورش در عضویت در هیات مدیره ی یک شرکت خصوصی، با دفاع همه جانبه ی شخص رییس محترم جمهور و معاون ایشان مواجه می شود و بالاتر از آن وزیر محترم آموزش و پرورش به جای توبیخ و یا حتی توضیح، با رفتار دلجویانه ی رییس و معاون دولت مواجه می شود. انگار نه انگار رییس محترم جمهور سوگند پاسداری از قانون اساسی یاد کرده است.
 
هر روز پرده ای بالا می رود پرده ی جدید را استاندار محترم همدان در جلسه ی رسمی اطاق بازرگانی استان بالا زد و یکی از رقبای رییس جمهوری را با توهینی زننده "خالیباف" نامید و مکرر در مکرر این عبارت را بر زبان می راند تا شایبه ی هرگونه سهو لسان زدوده شود. در فاصله ی کمتر از 48 ساعت از ادعاهای آزادی بیان و انتقاد به رییس جمهور در مناظره ی دوم( بگذریم که شکایات دولت از مطبوعات منتقد از 50 فقره فراتر رفته است) و کمتر از 24 ساعت از ژست آزادی منتقدین در مستند تبلیغاتی ایشان، این بار سایت یکی از رقبای ریاست جمهوری فیلتر می شود.
 
مشخصا همه ی گزاره های بالا را می توان یک آشوب زدگی و دستپاچگی در کمپین تبلیغاتی رییس جمهور تفسیر نمود که مانند مذبحه ای تلاش و تقلاهای بی هدفی را با همه ی توان در دستورکار قرار داده است .دیگر آرای منفی رییس جمهور روحانی فراتر از آن است که فقط حسین فریدون و حواشی مطروحه در خصوص او تنها نگرانی ایشان باشد. آری این روزها دیگر نشانه ها فراتر از آن است که فقط بخواهیم دو دوره ای شدن انتخابات را پیش بینی کنیم واگر شرایط اینگونه پیش برود باید آقای حسن روحانی را رییس جمهور یک دوره ای نامید. نشانه هایی از آشکار شدن سنتهای الهی قابل مشاهده است که لازم است تا ظهور کامل آن استقامت ورزید.
 
 الیس الصبح بقریب
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + اصلاح طلبان + اعتدال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۳۹:۳۰
الیس الصبح بقریب (4332388) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۳۳:۳۱
نعم (4332823) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۲۷:۵۳
اعتدال و اصلاحات برنده قطعي انتخابات (4333149) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۳:۵۶:۴۰
باش تا صبح دولتت بدمد !
29 فروردین چهره بعضی از این تحلیلگران دیدنیه ، وقتی میگن اصلاحات بازنده اس یا روحانی یک دوره ای هست و جواب مردمو میشنون کاش اینقدر مردانگی داشته باشن که بگن معذرت میخوایم که هنوز مردمو نشناختیم (4333466) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۷:۱۹:۵۰
قابل توجه وزیر محترم کشور (( الیس الله به احکم الحاکمین )) (4334388) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۰:۵۱
جناح اشرافی چون از استقبال مردم از رییسی ، احساس خطر کرده ، به جنجال سازی و دوقطبی سازی روی اورده، مشابه سال ۸۸. (4332392) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۴۷:۴۴
من اصلاح طلبم لطفا برای ما اشک نریزید. ما برده نخواهیم شد. سر بلند و جاودان خواهیم بود همچون مولایمان امام حسین(ع). (4333241) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۳:۳۸
اصلاح طلبان هشت ماه کشور را به اشوب کشیدند که چرا سهام عدالت داده، الان دولت خودشان در حال توزیع پول در بین کمیته امداد و ..است و شب انتخابات هم قرار است حقوق واریزی بازنشستگان تامین احتماعی افزایش یابد و سود سهام عدالت هم پرداخت. به علاوه توزیع کنسرو ماهی و تهدید به قطع یارانه در روستاها.. (4332399) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۷:۲۶:۲۷
هوچيگري تا کي؟!
اولا پرداخت سود سهام عدالت در نيمه دوم سال 96 يني بعد از انتخابا خواهد بود. نه مانند 88 قبل از انتخابات آنهم دو برابر.
ثانيا افزايش حقوق همه ساله انجام ميگيره که پرداخت ميشه کما اينکه افزايش حقوق بازنشستگان کشوري فروردين پرداخت شد.
ثالثا تهديد حذف يارانه روستاييان ساخته و پرداخته و ادعاي خودتان است. (4338731) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۴:۲۸
درود بر اصلاحات (4332404) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۳:۴۹:۴۵
ضرب المثلی در زبان عرب هست که میگوید غریق به هرچیزی متوسل میشود که خود را نجات دهد ... حال این روزهای روحانی است (4333442) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۴:۵۶
وظیفه دولت دفاع از خودشه، بقیه تخریب می کنن، دولت هم باید دفاع کنه
نمیشه که ساکت بمونه (4332405) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۴۹:۰۶
وظیفه دولت اجرای قانون هست و نباید از امکانات دولتی برای تبلیغ استفاده کرد (4332600) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۵۰:۴۰
وظیفه دولت؟ مگه رییس جمهور کاندیدا شده است؟ اونی که کاندیدا شده روحانی است نه رییس جمهور. او با شخصیت حقیقی ثبت نام کرده نه حقوقی. صرف بیت المال هم خلاق و حرام است. داستان سیب زمینی سال 88 که دوستان تو بوق و کرنا کردند فراموش شده؟!! (4332605) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۴۴:۳۷
از ماهها قبل كانديداى رقيب به تخريب دولت پرداختن اونوقت دولت حق نداره از خودش دفاع كنه وپاسخ تخريب هارو بده؟؟؟؟ (4332881) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۲۳:۱۸
زمان احمدی نژاد که دولت وقت یک دهم این هم به رقبایش بی احترامی نمیکرد، چه حرفها که نمیزدید. (4333121) (alef-11)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۵۴:۱۱
کاندیداهایی که علیه دولت حرف میزنند و کلی گویی میکنند نشان میدهند که خودشان برنامه و چیزی در چنته ندارند. (4335753) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۷:۴۹
نه که دولت الان با دست پر بعد از چهار سال، آمده و هم می تواند از اقدامات بسیار قبلی بگوید و هم از برنامه های دقیق آینده!! (4337871) (alef-11)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۶:۳۱
نه بزرگ مردم ایران به روحانی انشاالله نزدیک است،این تخریبها و هجمه ها طبل توخالیست (4332406) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۰۵:۴۰
نه بزرگ به پوپولیسم خواهد بود نه به اعتدال (4333036) (alef-11)
 
ایلیا
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۶:۴۱:۱۰
فعلا که دولت مستقر به پووپولیسم روی آورده و اعتدال را باید در جای دیگری جست من هم با شما همفکرم که پوپولیست شکست می خورد ولی مصداق پوپولیست این روزها آقای روحانیست (4334230) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۸:۴۳
رییس جمهوری که در دفاع از عملکرد خودش لکنت زبان دارد و محتاج کاندید پوششی و حمایت وزارتخانه ها است ، نمی خواهیم. (4332411) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۵۵:۵۵
فعلا میبینیم رسانه های وابسته به کدام کاندیداها 50 باز تذکر تخلف گرفته اند در صورتیکه رسانه های دولتی کمتر از 10 بار! تمام تخلفات دولت را جمع بزنید آیا یک دهم املاک نجومی میشود؟! منصف باشیم. (4332428) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۵۸:۳۲
چرا نمیخواهید قبول کنید که برنده این دوره هم اصلاح طلبان و آقای روحانی است؟

چرا برآشفته اید؟

بالاخره هر عملی یک عکس العمل دارد. عکس العمل آقای روحانی بسیار عالیست. (4332437) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۱۲:۲۹
زمان همه چیز را مفلوم میکند برادر . (4332471) (alef-11)
 
محسن
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۰:۱۴:۳۰
وقتی هجمه ها را کاندیداهای مقابل شروع کرده اند بدیهی است که باید دستگاه هایی که متهم می شوند هرکدام از خود دفاع کنند بعد اقای نجفی این تفسیرشما از سنت های الهی است به نظر من سنت الهی این است که با عقلانیت به این دولت رای دهیم تا کارهای خوب نیمه تمامش را به پایان برساند امیدوارم خداوند بهترین سرنوشت را برای این کشور و مردم رمق بزند به همه نویسندگان از هر جناح انصاف و خویشتنداری اعطا فرماید آقای نجفی! (4332476) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۲۳:۵۶
ای بابا!!
بساط تهمت و تخریب رو که رقبای روحانی آغاز کردند. اونها بودند که اول از همه شروع به تخریب رقیب کردند. روحانی بعدش شروع کرد. البته من روش روحانی رو نمی پسندیم و آن را خارج از اعتدال میدانم ولی لطفا شما هم انصاف داشته باشین. رقبای روحانی اگر بدتر از این عمل نمیکنند بهتر هم عمل نمی کنند.
تخریب و سیاه نمایی بدون مدرک درست نیست. از هر دو طرف !

بعلاوه این آقایان فراموش کردند مملکت در چه وضعیتی به روحانی تحویل داده شد.

پس شما هم لطفا مردمی باشید و به جای حمله مدائم به روحانی کمی هم به "خودی" هایتان بپردازید و ایرادات انها را هم مطرح کنید. (4332760) (alef-13)
 
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۲۴:۰۱
خدایی انصاف داشته باشید.....
همه دولتهایی که اومدن با حکومت آرمانی فاصله دارن ولی خداوکیلی مشی اصلاحات نسبت به اصولگراها برای مردم جذاب تر و مورد توجه تر هستش حتی به ناچار......
بزرگترین معیار باز همون آرا عمومی هستش نه نظرات کارشناسی و تحلیل (4332761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۳:۵۱:۱۰
آقای روحانی به 38 سال خرده گرفتن ....بازرگان .. بنی صدر ..میر حسین .... خاتمی از اصلاح طلبان هستند یا نیروهای اصول گرا (4333446) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۲۳:۱۵
مردم یعنی کی؟ چرا فقط اطرافیان خودتان را مردم حساب می کنید؟؟؟ (4337891) (alef-11)
 
ممدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۳:۳۳:۳۳
ذائقه مردم را دولتمردان با اعمال خود به سمت هایی برده اند که امروز بر اساس آن رقابت می کنند در واقع تغییر ذائقه و برگرداندن آن به گذشته ناممکن و برکسی پوشیده نیست .
ما در آینده نزدیک به شکل زیر پوستی باز در خیلی از زمینه ها پوست خواهیم انداخت مردم دنبال تغییر به نفع خود هستند و مسوولان در آینده این را بیشتر خواهند پذیرفت (4333386) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۵:۴۰:۴۱
30 اردیبهشت مردم ریس حمهور را معرفی میکنند چراغ دعوا با مناظر رای مردم عوض نمیشه مردم انتخاب کردن من وشما انتخاب کردیم چرا دعوا میکنید (4333849) (alef-11)
 
Majid
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۵:۴۱:۱۱
یا حسین .... (4333854) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۶:۰۳:۳۷
ما با روحانی می آئیم و منتظر می مانیم تا روز بعد از انتخابات یعنی بعد از اندکی صبر...صبح دولتمان با روحانی بدمد ،که میدمد.ان شاءا... (4334008) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۱:۲۵:۲۲
فقط روحانی (4335624) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۰:۱۱:۲۹
درود بر روحانی (4336264) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۶:۰۴:۵۱
این حرفها و تحلیل ها برای روحیه دادن به خودتون خوبه
قیافه شما در سی ام اردیبهشت دیدنی است
با روحانی تا 1400 (4336675) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۴۳:۳۳
سلام.
ممنون میشم اگر یکی از دوستان اصولگرا پاسخ من را بدهد.
چطور میشود که شخصی تا یک ماه قبل از انتخابات بگوید قصد نامزد شدن را ندارم، اما همین شخص وقتی نظرش را عوض می کند و نامزد می شود بگوید برای حل مشکلات مختلف کشور برنامه عمیق و دقیق و از پیش طراحی شده دارم؟ (4337210) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.