نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498186
مشاهده چند قلاده پلنگ ایرانی در خوزستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۵
رییس اداره حفاظت محیط زیست باغملک گفت: اهالی تنگ کرد از توابع این شهرستان از مشاهده چند قلاده پلنگ ایرانی در این منطقه خبر داده اند.

احمد امیری چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در منطقه 'تنگ کرد' ، 'تنگ آبی' و 'او‌ چندار' چند خانواده عشایر زندگی می‌کنند که در گزارشهای خود از مشاهده چند قلاده پلنگ ایرانی خبر داده‌اند.

وی تصریح کرد: درتلاشیم که حداقل برای مدت 5 سال شکار را در این مناطق ممنوع کنیم تا زیست بوم این منطقه سر و سامان بگیرد که برای تحقق این امر نیازمند همکاری سایر ارگان‌ها هستیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست باغملک از عشایر منطقه درخواست کرد که در صورت حمله حیوانات وحشی به گوسفندان آنها از شلیک کردن به این حیوانات پرهیز کنند.

وی گفت: سال گذشته طبق قراردادی که با شرکت بیمه ملت منعقد شده بود این نهاد، پلنگ ایرانی را تحت پوشش خود قرار داد، و درصورت رخ دادن حوادث در سال گذشته ،خسارت دامداران را پرداخت می کند و این قرارداد برای سال 96 نیز تمدید و دستور العمل اجرایی آن به ما ابلاغ شده است.

وی از کمبود نیروی محیط‌بان در اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان باغملک گلایه کرد و افزود: حوزه استحفاظی این شهرستان در حدود 2 هزار و 200 کیلومتر مربع است که تنها سه محیط بان دارد.

تنگ کرد در حد فاصل شهرستان‌های ایذه و باغملک و از توابع شهر قلعه تل باغملک در استان خوزستان است که در دل رشته کوه‌های زاگرس قرار دارد.
 
 
کلمات کلیدی : پلنگ ایرانی ،خوزستان
 
کرد
۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۵:۳۸
... سلام علیکم بااحترام حقیربعنوان فردی اشنابه منطقه کرد به اطلاعتان برسانم ک طبیعت خداداری منطقه وحیات وحش نه تنهابحال خودرهاشده بلکه بدلیل امکاناتی ک دولت فخیمه دراختیارمتخلفان گذاشته وهمچنین غفلت شماهاباعث نابودی حیات وحش وطبیعت شده دامداران منطقه ازدرختان زغال میسازندودربازار ازادانه بفروش میرسانندصدای ارههای موتورداربرقی وبنزینی دودکورههای بزرگ زغال ترددکامیونتهاجهت حمل زغال اشکاراصورت میگیرد هرروز قسمتی ازجنگل طعمه حریق دست سازمیشود گردوهای تنگ ابی یابوسیله گردشگران بخاطردسترسی بمیوه بریده ویابدلیل انتقال اب رودخانه ب پایین دست خشک شده وهرروزکمتروکمترمیشوندبسی جای تاسف است نگهبانان منابع طبیعی نیزدرتهیه وحمل زغال دست دارندوقوه قضاییه برخوردمقطعی بدون برنامه ریزی میکندمتاسفم ک چوپانان باافتخاربرسرتعدادکبک شکارشده رقابت میکنندشخصی تعریف میکندیکسال هشتصدواندی کبک شکارکردم ودرمجالس ومحافل نابود کنندگان طبیعت وحش رقابت میکننددرحمله مسلحانه فردی...پنج قلاده پلنگ را برگبارکلاشینکف بقتل رساندباافتخارفیلمی ازخودمنتشرودرفضای مجازی منتشرکرد اینهانه نیازبه بودجه داردنه نیروی انسانی رزمندگانی ک بجنگ صدام رفتندمیتوانندکمک کننداماشمامسولین حزبی طبیعت وحیات وحش ومصالح کشوررا فدای برگ رای حزب وگروههایتان میکنیدباشددرپیشگاه خداوندباهم وملت ایران رودرو شویم والسلام (4502628) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.