توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 335186
گزارش پزشکان از آخرین وضعیت آیت الله طبسی
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۳
دو نفر از پزشکان گروه درمانی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی آخرین وضعیت سلامتی وی را تشریح کردند.

نشست خبری دکتر سعید هاشم زاده و دکتر قاسم سلطانی عصر شنبه در محل اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا(ع) مشهد که اکنون آیت الله طبسی در بخش آی.سی.یو آن بستری است، برگزار شد.
به گزارش ایرنا یکی از پزشکان تیم معالج گفت: هوشیاری آقای طبسی قابل ارزیابی نیست زیرا تحت تاثیر داروهای مختلف قرار دارد.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی افزود: با از بین رفتن اثر داروها و رسیدن به وضعیت ثبات می توان در خصوص میزان هوشیاری و آسیب احتمالی به مغز وی اظهارنظر کرد.
وی ادامه داد: آیت الله طبسی به هیچ عنوان مشکل قلبی ندارند زیرا قلب و عروق وی در وضعیت نسبتا مطلوبی قرار دارد.
دکتر هاشم زاده گفت: وی تاکنون سابقه مشکل تنفسی داشته اما این بار مشکل تنفسی با شدت بیشتر بروز کرد.
یکی دیگر از پزشکان تیم معالج آیت الله طبسی در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد نیز گفت: با تلاشهای بی وقفه تیم پزشکی از شب گذشته تاکنون توانسته ایم وضعیت را به ثبات نسبی برسانیم تا شرایط بحرانی رفع شود.
دکتر قاسم سلطانی افزود: پیش بینی اینکه در ساعات آینده چه اتفاقی برای وضعیت آیت الله طبسی خواهد افتاد هم اکنون میسر نیست زیرا در هیچ جای دنیا نمی توان در باره بیمارانی که به کما می روند پیش بینی دقیقی ارائه داد.
وی ادامه داد: اکنون آیت الله طبسی در حالت هوشیاری قرار ندارد زیرا به وی مقداری از داروهای بیهوشی خورانده ایم که کار تنفسی کمتر شود تا به دستگاه قلب و عروق فشار وارد نشود.
این پزشک متخصص گفت: از لحظه ای که پرسنل اورژانس آیت الله طبسی را به بیمارستان امام رضا(ع) رساندند تمامی اقدامات لازم پزشکی توسط متبحرترین پزشکان و با بهترین امکانات و تجهیزات لازم برای وی انجام شده است.
وی در خصوص احتمال آسیب مغزی نیز اظهار کرد: ایجاد مشکلات مغزی در حد فرضیه است و اظهارنظر علمی در این خصوص با انجام ام.آر.آی و سی.تی.اسکن میسر و این در حالی است که انجام آزمایشهای مذکور نیز منوط به بهتر شدن وضعیت فعلی آیت الله طبسی در ساعات آتی است.
دکتر سلطانی افزود: احتمال عمل جراحی برای آقای طبسی با توجه به شرایط وی وجود ندارد و فعلا صلاح نیست که به بیمارستان دیگری انتقال داده شود.
وی همچنین با گلایه از اطلاع رسانی نادرست و انتشار اخبار بعضا کذب مربوط به وضعیت سلامتی آیت الله طبسی ادامه داد: از رسانه ها تقاضای داریم فقط با افراد صاحب نظر و تیم معالج آقای طبسی در خصوص وضعیت سلامتی وی مصاحبه کنند.
آیت الله عباس واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در استانهای سه گانه خراسان عصر جمعه دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن وقفه تنفسی لذا توسط عوامل اورژانس به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد منتقل شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با سفر به مشهد به منظور بررسی وضعیت سلامتی آیت الله طبسی تاکنون با سه بار حضور در بیمارستان امام رضا(ع) این شهر بطور مستقیم پیگیر موضوع بوده است.
 
کلمات کلیدی : واعظ طبسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.