توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279486
دلیل جالب دولت عراق برای قطع عمدی اینترنت در این کشور!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۹
دولت عراق در اقدامی حیرت‌انگیز اینترنت را در این کشور قطع کرد.

به گزارش خبرآنلاین روز یکشنبه دولت عراق به مدت ۳ ساعت کل اینترنت کشور را خاموش کرد. پیش‌تر حکومت عراق برای محدود کردن دسترسی داعشی‌ها به فضای مجازی دستور قطع اینترنت در یک‌چهارم سرزمین این کشور را داده بود اما این بار دلیل قطعی کاملاً متفاوت بود.

ظاهراً روز ۲۷ ژوئن اینترنت از ساعت ۵ الی ۸ صبح به‌کلی قطع می‌شود و مقامات تأیید کردند که برای جلوگیری از به اشتراک‌گذاری سؤالات امتحانی سراسری در مقطع ششم این کار را کرده‌اند.

امتحانات ششم در عراق بسیار مهم است و اگر کسی نتواند در امتحانات سراسری نمره لازم را کسب کند، قادر به ادامه تحصیل نخواهد بود. فشار روحی ناشی از این امتحان سراسری به والدین نیز سرایت کرده و آن‌ها قصد داشتند سؤالات را در سراسر کشور بین خود و دانش آموزان از طریق اینترنت به اشتراک‌گذارند که دولت جلوی این کار را ظاهراً گرفت.

البته موسسه تحقیقاتی Dyn که گزارش این قطعی را داده، اعلام کرد روز ۲۹ ژوئن (دیروز دوشنبه) نیز قطعی به وجود آمد اما دلیل این قطعی معلوم نیست دوباره به سیستم امتحانات برمی‌گردد یا خیر؟
 
کلمات کلیدی : اینترنت+ عراق+ داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.