نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413053
وزیر علوم: حذف مقالات محققان ایرانی مشکوک است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، یکی از عوامل اقدامات غربی‌ها در حذف مقالات محققان ایرانی در مجله‌های علمی را توفیقات روزافزون ایران در زمینه علمی دانست و گفت: با توجه به گزارش پایگاه‌های استنادی و سایر مراکزی که وضعیت علمی دنیا را رصد می‌کنند، رشد علمی ایران چشمگیر و قابل توجه بوده است و همین امر باعث شده که غربی‌ها چنین مواضع خصمانه‌ای را علیه ایران اتخاذ کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد فرهادی با بیان اینکه حذف 58 مقاله محققان ایرانی با هدفی از پیش تعیین شده انجام شده است، افزود: در حال حاضر علت حذف مشکوک 58 مقاله محققان ایرانی در حال بررسی است و آنچه مهم است این موضوع است که از این قبیل اتفاقات در همه جای دنیا رخ می دهد، اما  به خوبی می‌دانیم که رشد چشمگیر علمی ایرانی یکی از عوامل این اقدام بوده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در حال حاضر رشد علمی کشور از 11.5 درصد در سال گذشته به 16 درصد رسیده است و ایران در بین 25 کشور که بهترین رشد علمی دنیا داشته، توانسته جزو 3 کشور اول در زمینه رشد علمی باشد.
عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: خوشبختانه توانسته ایم سهم‌مان را در تولید علم در دنیا را به 1.8 درصد برسانیم و همچنین سهم مان در زمینه استناد به مقالاتی که به آن ارجاع داده می شود به 2.1 درصد رسیده که این رشد بسیار ارزنده و قابل توجهی بوده که امسال به آن رسیده‌ایم.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی در پایان به رتبه ایران در نوآوری اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ایران رتبه 78 نوآوری را در دنیا دارد که باید در این زمینه تلاش شود تا شاهد درخشش دیگر ایران عزیزمان در این عرصه باشیم.
 
کلمات کلیدی : سرقت علمی+وزیر علوم+حذف مقالات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۹:۲۳:۰۵
دست بردار توجیه نکن (4012868) (alef-11)
 
ایران دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۹:۲۸:۰۳
جناب خان!!! مملکتی که پابان نامه در خیابانهای شهرهایش میفروشند!! انتظاری بیش از این جوامع علمی دنیا نداشته باشید!! شما فکر کردین همه جا ایرانه که با یک تکذیب کردن همه چی فراموش بشه!!! از خواب بیدار شو!!! دقتی شما کشف یک موضوع یا وسیله را که سالها قبل توسط دیگر کشورهای دیگرساخته شده با آب و تاب فراوان به خودتون نسبت میدین فقط مصرف داخلی داره !!! اونم فقط واسه یه عده خیلی کم!!! (4012875) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۰:۰۶:۵۵
واقعا وزیر به این حرف‌ها اعتقاد دارد؟؟

ای کاش کسی پیدا می‌شد و دانشگاه‌ها را از این منجلاب نجات می‌داد (4012927) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۰:۴۰:۲۷
مشکوک نباش یه سری بزن به روبروی دانشگاه تهران و بقیه دانشگاهها ، همه چیز ( مقاله ، سمینار ، پروژه و ... ) پیدا می کنی . (4012960) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۱:۱۵:۲۳
خجالت نمی کشید بجای برخورد با این متقلبان از اونها دفاع می کنید؟ (4012996) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۲:۵۱:۱۸
رشد علمی !!!
یا بهتر است بگویید چاپ مقاله.
چه شاخص دیگر به جز چاپ مقاله در اندازه گیری رشد علمی دارید!؟
عوال افزایش تعداد مقالات چاپ شده.
اجبار استید دانشجویان تحصیلات تکمیلی به چاپ مقاله. همچنین افزایش تعداد دانشجوهای تحصیلات تکمیلی. افزایش مهارت در نگارش مقالات.
سوالچند درصد از مقالات کاربردی هستند!؟ خود خوب می دانید چقدر. مساله ی جالبتر اینجاست معمولا یک دانشمند آن علمی که ارزشمند است و کاربردی هیچگاه با چاپ یک مقاله در دسترس عموم قرار نمیدهد بلکه به دنبال سرمایه گذار می رود تا بتواند علمش را اجرایی کند و موفقیتش را در عرصه ی عمل نشان دهد. در سایر جوامع هم تقریبا همینگونه است، بروزترین و کاربردی ترین حالت علم در مقالات یافت نمی شود مگر در حوضه ی علوم نظری (4013110) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.