نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 330956
آپارتمان های پایتخت متری چند میلیون معامله می شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۱
مرکز آمار ایران از افزایش ۰.۲ درصدی میانگین قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ۸.۴ درصدی میانگین مبلغ اجاره به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای یک مترمربع زیربنای مسکونی در پاییز ۱۳۹۴ نسبت به پاییز ۱۳۹۳ خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، میانگین قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۴ میلیون و ۱۰۲ هزار ریال بوده که نسبت به فصل قبل ۰.۴ درصد رشد داشته و نسبت به فصل مشابه سال قبل بدون تغییر بوده است، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۱.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۳.۹ درصد، کاهش داشته است.

میانگین قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۰ میلیون و ۱۳۹ هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۰.۴ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۰.۲ درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۳.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۱.۴ درصد، کاهش داشته است.

میانگین مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات در شهر تهران ۲۰۶ هزار و ۳۹۷ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۰.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۴ درصد، افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۳۱.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۸.۱ درصد، کاهش داشته است.
کلمات کلیدی : بازار مسکن تهران - قیمت مسکن - مسکن -
 
عبدالله
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۱:۱۰
الف جان با این قیمتها مسلما کارمندان جز و کارگران قادر به خرید خانه نیستند حتی اگر تمام حقوق سی سال خدمتشان را پس انداز کنند باز هم قادر به خرید نخواهند بود...می ماند آقا زادها و اختلاسگران و دزدها که مبارکشان باشد (3536695) (alef-11)
 
لهراسب
۱۳۹۴-۱۲-۱۰ ۱۱:۴۰:۴۷
تنها راه حل واقعی برای خروج از رکود مسکن کاهش 30 تا 40 درصدی قیمت ملک است تا بین قدرت خرید مردم و قیمت بازار توازن برقرار شود و تسهیلات سنگین و مصاحبه های جنجالی ومقالات کذائی هم دیگر روی بازار مسکن اثری ندارددلالها هم باید بدانند که دیگر این کلاهها سر مردم نمی رود چون قدرت خریدی وجود ندارد که بخواهد تحت تاثیر قرار گیرد مسئولین هم باید واقع بین باشند (3575656) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.