نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506799
تقدیم به شهدای عزیز مدافع حرم
بخش تعاملی الف - سیامک داوودی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

آیا چیزی گران بها تر از جان سراغ دارید؟ آیا یک یا چند روز درد دندان، سنگ کلیه و ... را حاضرید با مقداری پول عوض کنید هستند کسانی که می گویند اگر فلان مقدار هم به من بدهند حاضر نیستم سوزنی در پای خود یا بستگانم فرو رود اکنون که  بستگان یا هم میهنانمان در امنیت حداکثری در کوچه و خیابان ها دنبال امور خود می روند و در کشور ما برخلاف کشورهای مشابه اقدامات خرابکاری در حداقل خود است آیا می دانید در پشت صحنه چه عزیزانی با جانفشانی و حداقل چشمداشت در تلاشند تا من و شما در آسایش باشیم؟

فرض کنیم من یا شما فردی دنیا دوست هستیم سوال این است که آیا حاضر خواهیم بود جان خود را مثلا در قبال میلیون ها تومان به خطر بیندازیم و از محوطه ای رد شویم که احتمال دارد تیر یک تک تیرانداز یا مین های کاشته شده زندگی ما را تهدید کند؟ پاسخ یک انسان معتقد به زندگی دنیوی خیر است اما چه چیز سبب می شود که فرد یا افرادی جان شیرین خود را فدای سایرین نمایند و در طول تاریخ همواره کسانی باشند که داوطلبانه و  دلسوزانه پیشمرگ دیگران می شوند؟

در هر کشوری انگیزه ای برای پیشمرگ شدن برای دیگران وجود دارد ولی به جرات می توان گفت که انگیزه اصلی رزمندگان میهن یا مدافعان حرم در درجه اول اعتقاد به بهشت برین است همان بهشتی که باری تعالی در کتاب آسمانی قرآن مجید به مسلمانان وعده داده است کسانی که درس ریاضی را به دقت خوانده اند می دانند در یک تقسیم اگر هر عددی را به دلخواه در صورت کسر بگذاریم و آن را تقسیم بر بی نهایت کنیم حاصل کسر صفر می شود چه برسد به زندگی دنیوی ما که میانگین عمر بشر شاید در حدود هفتاد سال باشد بدیهی است که این میزان عمر در مقابل زندگی اخروی یعنی عدد تقسیم بر بی نهایت و حاصل صفر خواهد داشت یعنی اینکه اصلا زندگی نمی کنیم پس یک مسلمان واقعی معتقد به روز قیامت چه چیزی برایش مهم تر از شهد شیرین شهادت است چون حاضر نیست زندگی محدود مادی را فدای بی نهایت زندگی اخروی کند و با این انگیزه به مصاف دشمنان مملکتش می رود.

 فرض کنیم مطابق گفته های عوامل نا آگاه یا بدخواه مملکت که با طرح شبهات مختلف مانند اینکه چرا فلانی یا فلانی خود یا بستگانشان نمی روند شهید شوند و ... تا در ذهن آحاد مردم شبهه ایجاد شود درست باشد لطفا این افراد پاسخ دهند پس چه کسی از جان و مال و ناموس مردم ایران دفاع نماید و اگر اکثریت مردم ایران اینگونه بی اندیشند آیا دشمنان مملکت ما به راحتی نمی توانند با نفوذ در کشور به نوامیس ما تجاوز کنند؟ یک انسان باوجدان چگونه می تواند در خصوص جانفشانی این سروران شبه ناک سخن بگوید خصوصا در زمانی که دشمنان این آب و خاک می خواهند و نیت دارند کشور ما وضعیتی همانند سوریه پیدا کند. آیا بیان این سخنان خواسته یا ناخواسته ریختن آب به آسیاب دشمنان نیست؟

اکثریت مردم ایران در طول تاریخ نشان داده اند که آگاه و قدرشناسند و همواره به نیکی از شهدا ی مدافع حقانیت یاد می کنند و بر تربت پاک این عزیزان زانو خواهند زد حتی فرضا اگر کسی صرفا به خاطر دفاع از جان و مال و ناموس مردم مملکتش حاضر گردد پیشمرگ دیگران شود جایگاهی والا پیش سایرین خواهد داشت و همواره از او به نیکی یاد خواهد شد هر چند یک مسلمان واقعی معتقد به روز جزا دنبال بهانه ای برای شهادت است پس فرد یا افرادی در هر لباس و مقام که نیت اصلیش غیر آن باشد که در ظاهر بیان می کند بالاخره مرور زمان صدق یا کذب  گفته هایشان را به اثبات خواهد رساند و در آن روز از امثال وی در صفحات تاریخ به نیکی یاد نخواهد شد این چند صباح عمر می آید می رود شاه و گدا، دارا و ندار بالاخره محکوم به کوچ از این دنیای فانی هستند پس چه سعادتی نیکوتر برای معتقدان واقعی بهشت برین وعده داده شده توسط باری تعالی که لیاقت شهادت در راه اعتلای دین مبین اسلام را داشته باشند.
کلمات کلیدی : سیامک داوودی
 
جواد
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۳:۰۱
عالی بود ایمان و اعتقاد خصوصا اگر در مسیر دفاع از میهن باشد و حمایت از ناموس مان باشد بسی ارزنده است درود بی کران به کلیه شهدای این مملکت (4539588) (alef-11)
 
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۱:۳۶:۲۹
شهدای عزیز باعث امنیت ما با جانفشانی هستند اینها الگوی انسانیت . جوانمردی هستند (4540472) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۰۸:۰۵:۵۰
درود بر تمام شهداییکه برای سرزمین ایران جنگیدند.. (4541789) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.