توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478098
لاریجانی در نشست با مدیران رسانه ها:
رسانه ها رفتار مسئولانی که به حواشی می پردازند را تقبیح کنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۵
 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی
 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وقت مسئولان باید به مسائل اصلی کشور اختصاص یابد و رسانه ها رفتار مسئولانی که به حواشی می پردازند را باید تقبیح کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در نشست مشترک با مدیران رسانه ها اظهار داشت: یکی از جلسات خوب برای من، برگزاری جلسه با رسانه ها است و احساس می کنم بیش از اینها باید مطالب شما شنیده شود و از کارهای رسانه های مستقل حمایت شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لازم است رسانه ها رابطه تنظیم یافته تری با مجلس شورای اسلامی داشته باشند، که ما نیز از این موضوع استقبال می کنیم و برای فراهم کردن این امکان تلاش می کنیم.
وی تصریح کرد: می توان با همکاری مرکز پژوهش ها و رسانه ها مدلی را طراحی کرد و از حضور رسانه ها در کمیسیون های مجلس استفاده کرد.
لاریجانی ادامه داد: پیشنهاد ایجاد گروهی کاری برای مطبوعات که متشکل از نماینده رسانه ها، نمایندگان مجلس و معاون مطبوعاتی ارشاد است، قابل بررسی است تا اگر ایراد احتمالی دارد، برطرف گردد.
رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به اینکه مجلس دریچه ارتباط با رسانه ها را باز می گذارد، گفت: همکاری با رسانه ها برای مجلس شورای اسلامی افتخار است.
وی با اشاره به تقاضای برخی مدیران رسانه جهت دیدار با رئیس قوه قضائیه گفت: حتما توصیه می کنم تا رئیس قوه قضائیه با رسانه ها دیدار داشته باشد که قطعاً این جلسات مفید خواهد بود و طی آن نظرات اهالی رسانه به صورت مستقیم به گوش مسئولان می رسد.
لاریجانی با تاکید بر اینکه نحوه تعطیلی مطبوعات و فیلتر شدن رسانه ها باید ضابطه مند شود، گفت: همانطور که موضوع حبس زدایی از سوی مجلس پیگیری می شود، نباید اجازه داد رسانه ها نیز به سادگی تعطیل شوند، قبول داریم در این زمینه نیاز به ضابطه داریم و اگر لازم باشد مجلس نیز پیگیری خواهد کرد.
رئیس نهاد قانونگذاری کشور با اشاره به تجدیدنظر درخصوص هیات منصفه در لایحه گفت: گفته می شود که در ارتباط با رسانه ها دو لایحه در راه است، که البته دولت لایحه های دیگری را نیز در راه دارد که هنوز به دست مجلس نرسیده است که از جمله این لوایح می توان به لایحه خدمات کشوری اشاره کرد.
وی با بیان اینکه قانون مطبوعات سال هاست که وجود دارد، گفت: قانون سازمان نظام رسانه ها نیز موضوع مطلوبی است که می توان به آن توجه داشت.
لاریجانی با بیان اینکه رسانه ها یک صنف هستند و می توانند مستقل باشند، تاکید کرد: دولت اگر سریع تر لوایح مربوطه را به مجلس ارائه کند، می توانیم روی آنها بیشتر کار کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مطبوعات به دلیل همکاری معقولانه آنها با مجلس اظهار داشت: رسانه ها با مجلس ارتباط معقولانه ای داشته اند و من نقدهای مطرح شده را مفید می دانم، زیرا رفتار رسانه ها در آگاهی بخشی برای مجلس مفید است.
وی با بیان اینکه از رسانه ها می خواهم که مردم را نسبت به قوانینی که در مجلس با زبان خشک و حرفه ای وضع می شود، آشنا کنند، گفت: مردم باید بدانند چه قوانینی وجود دارد و اگر محدودیتی هست آن را بشناسند.
لاریجانی تصریح کرد: برای مثال قانون رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی وضع شده ولی سرمایه گذار از این قانون مطلع نیست که در این گونه مواقع نقش رسانه ها برای ایجاد ارتباط بین مردم و قوانین وضع شده بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه امروز در مجلس قانونی مرتبط با حاشیه نشین ها وضع شده است، افزود: در مناطق حاشیه نشینی از آنجایی که مسکن آنها قانونی نیست، از ارائه خدمات نیز محروم هستند، در مجلس پیرامون این موضوع مباحث فراوانی مطرح شد که در  نهایت فرصت ۳ ساله ای به این افراد برای رفع مشکلات داده شد و از طرف دیگر مناطق حاشیه نشین از خدماتی مانند آب و برق برخوردار می شوند که این موضوعات باید از طریق رسانه ها و با زبانی مردمی به اطلاع برسد.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: اگر لازم باشد کمیته مشترکی را برای انتقال مفاهیم قانونی به مردم با رسانه ها تشکیل می دهیم و ما مخالفتی در این زمینه نداریم.
لاریجانی گفت: مقدار زیادی از دعاوی مطرح شده در قوه قضائیه به عدم آگاهی مردم نسبت به حقوقشان ارتباط دارد.
وی با اشاره به شرایط کشور اظهار داشت: در سال های گذشته با تدابیر اندیشیده شده کشور بر روی جاده مناسبی قرار گرفته که نیاز به حمایت دارد تا از سنگلاخ ها عبور کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از مسئله هسته ای تا حدودی عبور کرده ایم و فضای آرامی برای سرمایه گذاری ایجاد شده که البته هنوز برخی کشورها در این زمینه مسئله سازی می کنند و نقش رسانه ها در این مقطع مهم می تواند بسیار کمک کننده باشد.
لاریجانی تصریح کرد: در برخی کشورها اقداماتی انجام می شود تا ایران را عصبانی کرده یا واکنش ایران را ببینند که این روند ادامه خواهد داشت و شاید شدیدتر هم بشود.
وی با بیان اینکه در منطقه دچار تحولاتی می شویم، بیان کرد: چالش های منطقه ای رو به افزایش است و تروریست گرایی بیشتر می شود، که در نتیجه آشفتگی امنیتی منطقه رو به افزایش است و لازم است که به آن توجه داشته باشیم.
رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور تاکید کرد: بدون عزم ملی مشکلات اقتصادی قابل حل نیست و برای برون رفت از شرایط کنونی نیاز به ایجاد فضایی عقلانی و همگرایی بیشتر است.
وی با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در زمینه تولید و اشتغال بیان کرد: تنها راه رسیدن به این هدف و تحقق رشد ۸ درصدی افزایش حجم سرمایه گذاری است.
لاریجانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در زمان حیات خود به ثروتمندان توصیه می کردند که در زمینه های تولیدی، سرمایه گذاری کنند، گفت: ایشان از سوی دیگر  به مسئولان نیز توصیه می کردند تا فضای امن اقتصادی برای سرمایه گذاران ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه نیاز به اصلاحات اقتصادی داریم، افزود: در بودجه سال ۹۶ حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد کسری بودجه داشتیم که با اوراق مشارکت بر آن سرپوش گذاشته شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: وقت مسئولان باید به مسائل اصلی کشور اختصاص یابد و رسانه ها رفتار مسئولانی که به حواشی می پردازند را باید تقبیح کنند.
 
کلمات کلیدی : لاریجانی+مدیران رسانه‌ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.