توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467847
وکیل مدافع رئیس جمهور سابق کره جنوبی اتهامات فساد مالی را رد کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
وکیل مدافع رئیس جمهور سابق کره جنوبی در نخستین جلسه دادگاه کلیه اتهامات مطرح شده در خصوص فساد مالی پارک گئون هائه را رد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وکیل مدافع پارک گئون هائه رئیس جمهور سابق کره جنوبی در نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات، کلیه اتهامات مطرح شده درباره فساد مالی موکلش را که منجر به برکناری اش از قدرت شده، رد کرده است.

پارک گئون هائه در این جلسه دادگاه غایب بوده است. این جلسه با هدف بررسی اتهامات و روند آتی جلسات دادگاه برگزار شده و حضور رئیس جمهور سابق کره جنوبی در این جلسه ضروری نبوده است.

دادگاه سئول قصد دارد دو یا سه جلسه مقدماتی برای استماع دفاعیات وکیل مدافع پارک گئون هائه برگزار کند و سپس نخستین جلسه رسمی دادگاه با حضور وی در ژوئن آغاز خواهد شد.

رسوایی مالی و سیاسی رئیس جمهور سابق کره جنوبی در اکتبر 2016 میلادی به اوج خود رسید. چوی سون سیل دوست صمیمی و نزدیک رئیس جمهور سابق کره جنوبی متهم به دخالت در امور دولتی و سوء استفاده های مالی بدون در اختیار داشتن پست و سمت رسمی و دولتی شده است.

پارک گئون هائه سرانجام پس از کشمکش های سیاسی، در دسامبر 2016 استیضاح شد و دادگاه قانون اساسی کره جنوبی نیز 10 مارس این استیضاح را تایید کرد.

رئیس جمهور سابق کره جنوبی به فساد، سوء استفاده از قدرت و درز اسرار دولتی متهم شده است.
 
کلمات کلیدی : کره جنوبی ، فساد مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.