توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458441
این 5 عادت غلط را در سال جدید کنار بگذارید!
بخش سلامت الف، 14 فروردین 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
سال نو فرصت مناسبی برای ترک عادت‌های اشتباه است، از این رو عادت‌هایی را معرفی کرده‌ایم که به منزله موانع زندگی هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، برای داشتن زندگی موفق باید عادت‌های غلط را کنار گذاشت. حال که سال نو فرا رسیده فرصت مناسبی است یکسری عادت‌های نادرست را برای همیشه رها کنید تا شاهد موفقیت‌های روزافزون در زندگی‌تان باشید.این عادت‌های غلط به شرح زیر است:


رضایت کامل دیگران

افرادی که دائم به فکر رضایت دیگران هستند، در راضی نگهداشتن هر کسی مهارت دارند الا خودشان! آنها ذاتا می‌‌دانند دیگران چه می‌‌خواهند و به اولویت‌هایشان بسیار اهمیت می‌‌دهند و توجه و مراقبتی را که از خود دریغ کرده نثار آنها می‌‌کنند.


این افراد ارزش‌های خود را بر اساس ارزش‌های دیگران تنظیم می‌‌کنند و‌ همان‌قدر که به مراقبت از دیگران می‌پردازند، نمی‌دانند به خودشان چگونه توجه کنند. آنان همچنین نمی‌دانند چنین رفتاری چه هزینه گزافی برایشان به بار می‌آورد.


زندگی در گذشته

زندگی کردن در گذشته ضررهای بسیاری دارد که یکی از آنها به خطر افتادن سلامتی است.


زمانیکه به اتفاقات گذشته می اندیشید، فرصت‌ها برای شما خوشایند و مثبت به نظر نمی‌رسند. اتفاقات منفی گذشته به آرامی سلامتی شما را به خطر می اندازند.


مطالعات نشان می دهد افرادی که تمایل دارند بیشتر در گذشته زندگی کنند، از سلامتی کمتری نسبت به افرادی که در زمان حال زندگی می کنند، برخوردارند.


زندگی در گذشته می تواند به استرس مزمن، افسردگی، بی خوابی، اضطراب، نگرانی، چاقی و کم اشتهایی منجر شود.


سرکوب کردن خود

افرادی که به طور مداوم خود را سرکوب می کنند، ریشه خلاقیت و ایده‌پردازی را در خود می‌خشکاند و فرصت های داشتن یک زندگی خوب را از دست بدهند.


افرادی که خود را سرکوب می کنند، پس از مدتی وجه خود را در جلوی دیگران و اطرافیان از دست می دهند و دیگر جایگاهی در بین مردم جامعه ندارند و پس از مدتی مردم‌گریز می شوند و حس اعتماد به نفسشان را از دست داده و در نهایت از زندگی‌شان ناامید می شوند.


ترس از تغییر

تغییر واژه گسترده‌ای است که می‌تواند به بسیاری از مسائل اطلاق شود. شاید شما تنها قصد اسباب‌کشی داشته باشید یا در صدد شروع کردن یک شغل تازه باشید. این تغییرات ممکن است وحشتناک ظاهر شوند مثل از دست دادن یکی از عزیزان. این تغییرات خوب و بد و بزرگ و کوچک همگی نیازمند اصلاحات و تنظیماتی در رفتار و زندگی هستند.


این اصلاحات و تنظیمات حتی وقتی مثبت باشند، عامل ایجاد استرس می‌شوند. در مقابل، تغییرات منفی هم بعضی اوقات نتایج مثبتی به همراه دارند و ممکن است باعث پیشرفت افراد در زندگی روزمره و یک جهش بزرگ در زندگی شود.


از منظر روانشناسان ترس از تغییر سبب دور شدن موفقیت در انسان می شود و ترس از تغییر سبب شده تا الگوهای ذهنی ما دچار دستخوش شود.

منفی‌بافی

هنگامی که به مسائل منفی و ناراحت‌کننده فکر می کنید، اعتماد به نفستان را از دست می دهید، با ایجاد اضطرابی کاذب در خود یک نوع افسردگی در خود ایجاد می‌کنید.فکر کردن بیش از حد نوعی خستگی ذهنی را در افراد ایجاد می کند و بهترین اوقات زندگی را از آنان می‌گیرد.
 
کلمات کلیدی : سال نو +عادت‌های غلط +استرس +افسردگی+بی خوابی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.