توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318040
دست رد برانکو به سینه ادینهو؛
چرا قطری‌ها آقای گل لیگ برتر ایران را نمی‌خواهند؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۴
لوسیانو ادینهوی برزیلی در لیگ ستارگان قطر شرایط خوبی ندارد و همین عاملی شده برای علاقه‌اش به بازگشت یا شاید بهتر است بگوئیم عاملی شده برای اخراج احتمالی وی از السیلیه قطر.
آقاي گل ليگ‌برتر ايران جزو ۱۸تاي السيليه هم نيستگروه ورزشی مشرق - آقای گل لیگ چهاردهم ابتدای فصل جاری راهی السیلیه شد تا بلکه با این تیم قطری هم از نظر مالی شرایط بهتری پیدا کند و هم گلزنی‌هایش را تداوم ببخشد. با تمام این اوصاف موتور گلزنی این برزیلی در قطر خاموش شد تا بگوید:«اگر پرسپولیس مرا بخواهد به این تیم می‌آیم اما هنوز پیشنهادی مظرح نشده است.»
البته برانکو ایوانکوویچ تلویحا اعلام کرده فعلا نیازی به مهاجم ندارد. اما مشکل لوسیانو چیز دیگری است.

* بازیکن خارج از پازل طرابلسی
ادینهو در السیلیه عملکردی رو به نزول داشته به نحوی که در هفته‌های اخیر یا به ترکیب ۱۸نفره تیم سامی طرابلسی راه پیدا نکرده یا اگر سرمربی تونسی به او میدان داده، وقت مدنظر او برای آقای گل فوتبال ایران سه یا چهار دقیقه بوده است.

واضح است که قطری‌ها حضور مهاجم گل‌نزن خارجی در اردوی خود را تحمل نخواهند کرد. به عبارت ساده‌تر ادینهو اول باید از نظر مالی کوتاه بیاید و از السیلیه جدا شود تا بعد پروژه بازگشت مجدد به ایران خود را کلید بزند.

این روزها تنها امیدواری ادینهو برای گرفتن رضایت‌نامه ارزان قیمت نارضایتی سرمربی تیم از عملکرد اوست. طرابلسی در فاز هجومی خود با فوزی عایش مراکشی‌الاصل اما بحرینی ۹گل زده در شرایطی که این هافبک فقط ۹۶۵دقیقه بازی کرده است. در مقابل لوسیانو نزدیک به ۸۰۰دقیقه فرصت داشته و تنها یک گل به ثمر رسانده تا بازیکنی خارج از پازل تاکتیکی سرمربی لقب بگیرد.

* از نیمکت‌نشینی تا خروج از لیست ۱۸نفره

ادینهو در ۹هفته ابتدایی لیگ ستارگان انتخاب اول سرمربی تونسی السیلیه بود. با این حال فقط در دقیقه۲۸ دیدار برابر الوکره(هفته پنجم) موفق به گلزنی شد. ۷۵۱دقیقه تلاش و زدن یک گل سبب شد تا در بازی هفته نهم برابر الغرافه با نارضایتی طرابلسی تعویضی زودهنگام(۴۶) داشته باشد.

مهاجم محبوب تبریزی‌ها در لیگ چهاردهم پس از آن به یک بازیکن«خارج محدوده» تبدیل شد. ادینهو در ایستگاه دهم لیگ ستارگان وقتی تیمش ۵ بر صفر از القطر جلو بود، برای اتلاف وقت(دقیقه۸۵) وارد زمین شد.

طرابلسی در ایستگاه یازدهم پا را از این فراتر گذاشت و این مهاجم را از لیست بازیکنان خارج کرد. نتیجه هم بد نبود. شکست دادن السد مدعی با دو گل سبب شد تا سامی به ترکیب هجومی‌اش دست نزند.

ادینهو هفته دوازدهم لیگ وارد ترکیب ۱۸نفره شد اما بازهم برای حفظ پیروزی ۲ بر صفر مقابل الخور در دقیقه۸۷ پای به مستطیل سبز گذاشت.

اوضاع مهاجمی که در لیگ‌برتر ایران شرایطی ایده‌آل داشت و راهی قطر شد تا درآمد بیشتری داشته باشد، همین چند روز قبل در تقابل با العربی از بد هم بدتر شد. طرابلسی تصمیم گرفت برای دومین مرتبه ادینهو را از لیست ۱۸نفره مردانش خارج کند. جالب اینکه السیلیه هم در چهارمین دیدار پی‌درپی بدون استفاده از لوسیانو العربی را ۲ بر صفر شکست داد.

تیم السیلیه با کسب چهار پیروزی اخیر خود ۱۹امتیازی شده تا با ۱۹گل زده و ۲۱گل خورده روی پله هفتم جدول ۱۴تیمی لیگ ستارگان قرار بگیرد.
کلمات کلیدی : لوسیانو ادینهوی برزیلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.