توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507635
افزایش سه برابر سامانه‎های پدافندی/آسمان ایران امن‎ترین آسمان خاورمیانه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
مهر نوشت: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه توانسته‎ایم سامانه‎های پدافندی را سه برابر کنیم، گفت: رادارهایی را تولید کرده‎ایم که با آن نفس دشمن را حس می کنیم.

امیر فرزاد اسماعیلی اظهار داشت: به واسطه اقتدار پدافند هوایی در برقراری امنیت آسمان کشور، سازمان بین المللی هوانوردی جهان «ایکائو» در تیرماه سال ۹۳ آسمان ایران را امن ترین آسمان منطقه خاورمیانه دانست.

وی ادامه داد: این به خاطر برقراری ایمنی وامنیت پروازهای مسافربری وهمچنین هشدار به عطش هواپیماهای فرامنطقه ایست که قصد نزدیکی به مرزهای ایران را دارند.

امیر اسماعیلی حضور هر هواپیمای غیر مجاز در آسمان کشور را به عنوان یک حادثه قلمداد کرد و خاطرنشان کرد: امروزه به جز پروازهای هواپیماهای داخلی، جنگنده های نیروهای مسلح کشور، بالگردهای نظامی و اورژانس و قریب به ۱۷۰۰ پرواز تجاری از طریق آسمان کشور انجام می شود که برقراری این امنیت در شبکه یکپارچه پدافند وبا تلاش کارکنان خدوم این قرارگاه به صورت شبانه روزی انجام می شود.

وی افزود:ما با همکاری همه نیروهای مسلح تحت عنوان پدافند یکپارچه توانسته ایم از ۴۰۰ نقطه پدافندی به ۳۷۰۰ نقطه خودمان را ارتقاء دهیم.

امیر اسماعیلی، شهادت طلبی جوانان و حضور ولایت فقیه را لنگرگاه ایران اسلامی دانست وگفت با تمام توان درسی را که شهدا وایثارگران مان در طول ۸ سال دفاع مقدس به دشمن دادند، محکم تر از گذشته به آنها خواهیم داد.

پدافند هوایی در اولویت نخست نیروهای مسلح قرار دارد

همچنین ایسنا نوشت؛

سرلشکر محمدحسین باقری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)،‌ اظهار کرد: با توجه به تغییرات و تحولاتی که در تهدیدات علیه جمهوری اسلامی اتفاق افتاده و هنوز تهاجمات هوایی و موشکی جزء احتمالات هر چند اندک تجاوز به کشور است، چند سالی است که پدافند هوایی در اولویت نخست نیروهای مسلح قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌های زیادی برای پدافند هوایی انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای تحقیق و تولید سامانه‌های به‌روز در جهان که قابلیت مقابله با تهدیدات فرامنطقه‌ای و همچنین شناسایی تهدیدات، جلوگیری از غافلگیر شدن و پیش‌روی در برابر تهدیدات همه‌گونه، اقدامات مورد نظر برنامه‌ریزی شده است.

رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه قرار گرفتن پدافند هوایی در اولویت یکم جای خود را در اعتبارات، آموزش‌ها، نیروی انسانی و ساختار و سازمان باز کرده است، تاکید کرد: قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء توانسته است با در اختیار گرفتن توانایی‌های بالای پدافند هوایی در ارتش و سپاه در یک مجموعه با اتحاد، وحدت و برادری و همکاری و هم‌افزایی به نحو احسن از تمام امکانات استفاده کند.

باقری اظهار کرد: تحقیقات بسیاری در زمینه پدافند هوایی انجام شده است و ایران دیگر شاهد عقب‌ماندگی در این زمینه نیست و می‌توانیم با اطمینان بگوییم که امروز قرارگاه پدافند هوایی با امکاناتی که در مدار عملیات قرار داده و توانی که صنعت دفاعی در این زمینه قرار داده است و در حال تحقیق و تولید محصولات جدید است و همچنین با تلاش‌های همکاران و رزمندگان سختکوش، این اطمینان را می‌دهیم که کشور فضای امنی دارد و جزو امن‌ترین فضاها در منطقه پرآشوب جنوب غرب آسیا است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امنیت فضاهای کشور باعث شده که بسیاری از هواپیماها و مسیرهای هوایی مسیر خود را به سمت فضای جمهوری اسلامی ایران تغییر دهند و از آسمان‌های این کشور استفاده کنند که این افتخار بسیار بزرگی برای ما محسوب می‌شود.
 
کلمات کلیدی : پدافند هوایی + امیر فرزاد اسماعیلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.