نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441034
حکم اعدام بابک زنجانی به‌طور کامل ابلاغ شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
وکیل مدافع بابک زنجانی می‌گوید آن بخش از حکم موکلش که دیوان عالی کشور علم بابک زنجانی در مقابله با نظام بودن اقداماتش را احراز کرده، با توجه به قواعد مسلم فقهی جای تأمل دارد و خلاف بیّن شرع است.

رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه امروز (سه‌شنبه) 12 بهمن، حکم دیوان عالی کشور به‌طور کامل ابلاغ شد اظهار کرد: رأی دیوان عالی کشور بسیار طولانی بود و گردش‌کار مفصلی داشت و برای اینکه دفاع شایسته از حقوق قانونی موکل داشته باشیم و درخواست اعاده دادرسی کنیم، باید به تمام رأی و گردش‌کار دسترسی می‌داشتیم.

وکیل مدافع بابک زنجانی اضافه کرد: در همین راستا با همکاری شعبه 15 دادگاه انقلاب و استفاده از چند تایپیست، طی چند روز متوالی و در طول ساعات اداری، امروز کل رأی را در اختیار گرفتیم.

کوهپایه‌زاده در پاسخ به این سؤال که استدلال دیوان عالی کشور در نپذیرفتن درخواست تجدیدنظرخواهی بابک زنجانی چه بوده است، گفت: هنوز رأی را به‌طور کامل مطالعه نکرده‌ایم و ان‌شاء‌الله پس از مطالعه کامل حکم، از ظرفیت ماده 474 و 477 آئین دادرسی کیفری استفاده می‌کنیم.

به‌گفته وکیل بابک زنجانی، هفته آینده به‌وکالت از موکلش، درخواست اعاده دادرسی و خلاف بیّن شرع بودن حکم صادره را به مراجع ذی‌صلاح قضایی تقدیم خواهد کرد.

کوهپایه‌زاده معتقد است آن قسمت از حکم دیوان که علم بابک زنجانی را در مقابله با نظام بودن اقداماتش احراز کرده، با توجه به قواعد مسلم فقهی، جای تأمل دارد.

وکیل مدافع بابک زنجانی یادآور شد: امروز پس از تایپ کامل رأی صادره، آن را پرینت گرفته و به دادیار ناظر زندان تحویل دادم و خواهش کردم به دست موکل برسد تا او نیز پس از رؤیت و مطالعه حکم، نظرات و دفاعیات خود را ارائه کند.

بر اساس این گزارش، پیشتر شعبه 15 دادگاه انقلاب به‌ریاست قاضی صلواتی، بابک زنجانی متهم اصلی، مهدی شمس متهم ردیف دوم و حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم را مفسد فی‌الارض شناخت و به اعدام محکوم کرد که این حکم در ارتباط با بابک زنجانی در دیوان عالی کشور، تأیید و در ارتباط با دو متهم دیگر نقض شد.

پرونده فلاح هروی و شمس برای رسیدگی مجدد در شعبه هم‌عرض به شعبه 28 دادگاه انقلاب به‌ریاست قاضی مقیسه ارجاع شده است.
 
کلمات کلیدی : بابک زنجانی ، حکم اعدام
 
رمضانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۴۴:۰۷
پول ها چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4145222) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۰:۰۱:۲۶
انشاءالله تمامی مفسدین، حرام خواران، اختلاس گران، دزدان بیت المال و رانت خواران به دار مجازات آویخته بشن. الهی آمین (4145304) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۴:۳۳:۲۴
البته پس از بازگرداندن پول ملت و افشا شدن همکارانشان در دستگاه های دولتی. (4145592) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۱۸:۵۴
یا این کار پولها برمی گرده؟!!کاس اول وضعیت اون همه پول مشخص میشد...اونهایی کهبه این ادم اینقرر میدون دادند الان کجا هستند (4145659) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۰:۱۲:۱۸
پولها چی ميشه (4145313) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۲:۲۲:۳۸
همدستاش چی میشن؟ تنها که نبوده!!! (4145438) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۲:۴۲:۴۴
بلاخره ب -ز محکوم به اعدام شد (4145453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۳:۳۷:۰۱
افرادى كه زنجانى را در اين موقعيت قرار دادند و تاييد كردند چطور خواهند شد؟ (4145498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۱:۳۶:۲۴
اعدامش نکنن، بجاش یک صدم پولاشو آزاد کنن. (4145573) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۶:۲۵:۴۶
باید علاوه بر مفسدان با ساختارهای فسادزا مبارزه کرد. اقتصاد بانکداری و دولت داری باید شفاف شوند و پول نفت از دولت گرفته شود و در صندوق توسعه ملی ذخیره شود. و بانک مرکزی مجاز به تبدیل پول نفت به ریال نباشد و پول جدید از این محل نشر ندهد. تورم و رکود حاصل پولهای این چنینی است. عدم شفافیت و رانت هم اثر این اشتباهات را چندین برابر می کند. از ونزوئلا و نروژ دو کشور نفتی با وضعیت مخالف هم یکی به شدت دچار تورم و فساد و عقب مانده و یکی با تورم بسیار پایین و پیشرفته می توان درسها گرفت. هر چند از نظر تاریخی و فرهنگی فرق دارند اما مدیریت منابع طبیعی امروزه یک علم است که از طریق تجربیات سایرین قابل فهم تر می شود. اگر دیر تصمیم بگیریم باز هم فساد بیشتر و تورم و رکود عمیقتر و وسیع تر مب شوند. (4145603) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۹:۲۸:۴۰
فعلا زمان ابلاغش بوده، نه اجرا. (4145736) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.