نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495530
جهانگیری: نرخ بیکاری تن من را لرزاند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶
معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز ایران هراسی را به ایران دوستی تبدیل کردیم و دیگر حرف آمریکایی ها خریدار ندارد.

به گزارش مهر اسحاق جهانگیری عصر امروز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با اشاره به روز دختر و ولادت حضرت معصومه (س) اظهار داشت: واقعیت این است که بانوان در کشور ما یک مطالبه به حقی دارند و آن اینکه نسبت به توانایی ها و زحمات آنها برایشان موقعیت های مناسبی فراهم شود.

جهانگیری با انتقاد از انتصاب مدیران توسط دولت در کرمانشاه گفت: همین سالن شورای اداری چرا مدیر زن نمی بینیم. نخبگان زن ما توانایی های زیادی دارند و نمونه آن همین خانم میرزاخانی که اخیرا به رحمت ایزدی پیوست.

وی افزود: دولت در برنامه ششم سهم ۳۰ درصدی برای مدیریت بانوان دیده است و آن وقت این وضعیت تغییر خواهد کرد. همچنین تصمیم گرفته ایم که در آینده ۸ سال سن مدیریتی کشور را کاهش دهیم.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در پایان دولت یازدهم می توانیم بگوییم که نسبت به هر آنچه که تمرکز داشتیم موفق بودیم. در تعاملات خارجی، مذاکرات هسته ای و بحث ایران هراسی موفق شدیم کاری کنیم که همه ایران را دوست داشته باشند و دیگر حرف آمریکا خریدار نداشته باشد.

وی افزود: دولت همچنین در اقتصاد توفیق داشته و توانسته ثبات ایجاد کند. سیاست های اقتصاد مقاومتی هم به خوبی پیش رفته است و در مجموع می توانیم بگوییم در حوزه های سیاسی و اقتصادی اجتماعی موفق بودیم.

جهانگیری گفت: ما چالش های عمده ای را در کشور داریم. این بیکاری دیگر نسخه های قدیمی برای آن جواب نمی دهد. نرخ بیکاری همین کرمانشاه که گفتند تن من را لرزاند!

وی افزود: ما باید برای هر استعداد و رشته تحصیلی و مهارت متناسب با آن فرصت شغلی ایجاد کنیم. باید بتوانیم اقتصاد کشور را رشد دهیم که سالانه ظرفیت ایجاد یک میلیون شغل داشته باشیم. امروز کشورهایی که می توانند بیش از ۵۰۰ هزار شغل در سال ایجاد کنند به تعداد انگشتان دست است.
 
کلمات کلیدی : بیکاری+جهانگیری
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۰:۱۸:۵۱
امار بیکاری بالاتر از عدد اعلام شده است. (4488345) (alef-11)
 
معین
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۰:۲۵:۲۰
یعنی باور نداشتی؟
یا یه لحاظ مصلحت باور نمی کردی؟
حالا که لرزیدید، کاری می توانید بکنید؟
اگر حقیقت بین باشید، مسئله وسیع تر و عمیق تر لست اسحاق عزیز. (4488356) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۰:۳۶:۱۸
خودتان امار گرفتید که هر کس در هفته دو ساعت کار کند بیکار محسوب نمیشود. حالا برای چی بابد بدنت بلرزد (4488367) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۰:۴۳:۱۷
اگر فامیل سالاری و باندبازی را کنار بگذارید و هر خانواده حداقل یکنفر بتوانند استخدام بشوند یا کار تجاری و بازرگانی بکند اونوقت لازم نیست تن بلرزد!!!!!من سیستم استخدام شما در زمان وزارت را دیده ام که همه جا سفارشی بود و همه سفارشی و فامیلی تا رانت و تبانی بدون دردسر انجام شود، یکی از عامل وجود زندگی طبقاتی همین است که بعضی خانواده ها همه راس کار و ارباب هستند و دیگران بیکار (4488372) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۰۹:۰۲
آقا جان ما تنمون هر روز داره بابت اجاره خونه و هزینه های زندگی و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه میلرزه. البته نرخ تورم ساختگی شما لرزش ایجاد نمیکنه اما یه سر به سفره مردم بزن تا نرخ واقعی رو ببینی و شاید تنت بلرزه و الا با شعار و حرف و حدیث هیچ اتفاق مثبتی نمیافته. (4488389) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۲:۴۰:۱۰
باسلام و عرض خسته نباشید
من مهندس برق هستم مدت ۶سال در یک شرکت خصوصی کار کردم ولی درسال ۹۵شرکت ورشکست شد و ۵ماه مونده به عید ما رو اخراج کردند اون سالهای که سر کار بودیم هم حقوقمون رو دوتا در میون میدادن . شب عید برامون مثل کابوس بود خدا شاهده نتونستم حتی یک کیلو شیرنی بخرم الان که یاد دوران دانشجویی می افتم که با چه حسرت هایی و نخوردن و نپوشیدن و تفریح نرفتن گذشت به امید فردایی بهتر و عاقبتمون که محتاج پول نون هستیم به کار دنیا خنده ام میگیره مثلا ما جز دانشجو های خوب بودیم و آینده دار. ولی خدا رو شاهد میگیرم خیلی از هم دوره ای هام که حتی یک ترم بدون مشروطی نداشتن و حالا با پارتی هرکدوم رئیس یا معاون یه شرکت شدن ولی من امشب پولی تو جیبم نداشتم که چند تا نون بخرم. خیلی دوست دارم از خدا بپرسم چرا. گناه ما چی بود مگه ما انسان نیستیم (4488466) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۳:۲۶:۵۰
مردم یادتون هست (4488522) (alef-11)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۳:۴۴:۲۲
من هم بیکارم ولی عادت کرده ام به بیکاری و احتمالا" اگه سر کار برگردم ناراحت

میشم!!

فعلا" این نرخ پیاز است که تن مرا میلرزاند (4488530) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۳۶:۰۹
تن شما را لرزاند...مردم خیلی وقته از تب و ارز تو کما هستند .... (4488773) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.