توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423034
جمع‌آوری پرچم آمریکا از روی زمین دانشگاه گیلان یک "فتنه" است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه پرچم آمریکا و اسرائیل نماد کفر و استکبار است گفت: جمع‌آوری پرچم آمریکا و اسرائیل از زمین دانشگاه یک فتنه است و سکوت مسئولان استان در مقابل این حادثه قابل قبول نیست.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری صبح امروز در نشست ستاد بزرگداشت یوم الله 9 دی با اشاره به اینکه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت ایران اسلامی با ولایت است اظهار داشت: حماسه 9 دی برای ملت ایران یک افتخار عظیم در پشتیبانی از ولایت است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به پیشتازی گیلان در حماسه 8 دی و با تاکید بر اینکه مردم ولایتمدار گیلان همواره در تاریخ انقلاب در تمامی عرصه‌های انقلاب پیشتاز بودند افزود: 8 دی حماسه پرشور مردم گیلان در دفاع از حریم ولایت بود.

 اشجری با بیان اینکه در سال 88 بیش از 85 درصد ملت ایران در پای صندوق‌های رای حاضر شدند و حماسه‌ای ماندگار آفریدند خاطرنشان کرد: حضور پرشور ملت ایران در انتخابات 88 نشان از حمایت ویژه مردم از ارزش‌های انقلاب بود.

وی با تاکید بر اینکه برخی با تمکین نکردن از نتیجه این حماسه عظیم، شیرینی این پیروزی را به کام ملت ایران تلخ کردند بیان کرد: اگر سران فتنه در دادگاه محاکمه می‌شدند به‌طور حتم حکم سنگینی در انتظار آنها بود اما مورد رأفت نظام قرار گرفته و در حصر هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در راستای مشخص کردن موضع افراد در خصوص فتنه تاکید کرد: کسی که ادعای ولایتمداری می‌کنند باید در راستای منویات مقام معظم رهبری گامی عملی بردارند.

 اشجری تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها به‌طور صریح موضع خود را در خصوص فتنه روشن کرده‌اند و مشخص کردن موضع افراد در جامعه اسلامی را در خصوص فتنه خواستار شدند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دوران فتنه بارها فتنه‌گران را به دوری از دشمن سفارش کردند اعلام کرد: مسئولان نظام باید به‌طور شفاف موضع خود را در خصوص فتنه و فتنه‌گران مشخص کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان امر تولی و تبری را در کنار هم عنوان کرد و افزود: اگر افرادی با امر ولایت ابراز دوستی می‌کنند باید دشمنی با دشمنان و فتنه گران را به روشنی اظهار کنند.

اشجری با تاکید بر اینکه فتنه 88 انقلاب اسلامی را تا مرز سقوط تهدید کرد اظهار داشت: بصیرت، هوشیاری و آگاهی ملت ایران توطئه دشمن را نابود و سکاندار انقلاب اسلامی را حمایت کرد.

وی با بیان اینکه مردم گیلان در 8 دی مدال افتخار بصیرت را از مقام معظم رهبری دریافت کردند تصریح کرد: رشت از معدود مناطقی در کشور بود که بصیرت خود را در دوران شوم فتنه به نمایش گذاشت و این امر برای گیلان یک افتخار است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان برگزاری هر چه باشکوه تر بزرگداشت 8 دی را یک امر ضروری در استان دانست و بیان کرد: دو برنامه ویژه استانی در 8 و 9 دی در گیلان برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه 142 پیشنهاد به‌منظور برگزاری مراسم بزرگداشت 9 دی به دستگاه‌های اجرایی گیلان ارائه شده است افزود: امسال پاسداری و بزرگداشت یوم‌الله 9 دی با توجه به مسائل پیش آمده در استان باید هر چه باشکوه‌تر از گذشته برگزار شود.

اشجری استفاده از ظرفیت مساجد، بقاع متبرکه و حسینیه‌ها را در پاسداشت این حماسه بزرگ تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: نیروهای انقلابی و بسیجی باید فعالیت خود را در عرصه‌ شبکه‌های اجتماعی در راستای ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی بیشتر کنند.

وی فتنه را فراموش نشدنی عنوان کرد و با تاکید بر اینکه فتنه جزئی از تاریخ انقلاب اسلامی است خاطرنشان کرد: فتنه باید عبرتی برای آینده انقلاب باشد و یادآوری مداوم آن موجب شود مسئولان و مردم مراقب تکرار این پدیده شوم باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به اقدام جمع‌آوری پرچم آمریکا و اسرائیل از زیر پا در یکی از دانشگاه‌های رشت تصریح کرد: مسئله مذکور چیزی نیست که به‌راحتی از مقابل آن عبور کنیم.

اشجری پرچم آمریکا و اسرائیل را نماد استکبار، ظلم و خباثت دانست و افزود: سکوت مسئولان استان در مقابل این حادثه قابل قبول نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان جمع‌آوری پرچم آمریکا از روی زمین دانشگاه را یک فتنه برشمرد و خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان استانی باید موضع خود را در مقابل این مسئله روشن کنند.

وی با تاکید بر اینکه برخی در استان گیلان نسبت به منتقدان این موضوع جبهه می‌گیرند تصریح کرد: افرادی در استان با تند خویی، منتقدان این اقدام شوم را به قضاوت عجولانه متهم می‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان بیان کرد: برای استانی که 8 هزار شهید گرانقدر، حماسه 8 دی و ولایتمداری همه جانبه مردم از ارزش‌های انقلاب اسلامی را دارد بروز این گونه مسائل جای تاسف است.

اشجری با تاکید بر اینکه در خصوص این اقدام ناپسند می‌طلبد که دادستان استان به‌عنوان مدعی وارد عمل شود تاکید کرد: احساسات مردم ولایتمدار گیلان با این اقدام ناپسند جریحه‌دار شده است.

وی با بیان اینکه سکوت در مقابل این اقدام یک فتنه است و افراد در مقابل فتنه 88 هم سکوت کردند افزود: امروز پرچم آمریکا نماد کفر، استکبار و ظلم است و مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر تمامی کسانی که خوی مستکبرانه دارند.
کلمات کلیدی : دانشگاه گیلان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.