نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501929
درباره نامه تعدادی از نمایندگان ادوار مجلس در حمایت از گزینه پیشنهادی وزارت نفت؛
نمایندگان حامی زنگنه، کارمند آقای وزیر شده اند/ از مجلس به وزارت نفت با حمایت سرسخت از زنگنه!
بخش خبری الف، 24 مرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
بررسی نامه تعدادی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از زنگنه نشان می‌دهد تعدادی از این نمایندگان سابق، هم اکنون در استخدام وزارت نفت هستند.

به گزارش مهر٬ چند روز پیش نامه ای از تعدادی از نمایندگان مجلس منتشر شد که در این نامه از نمایندگان فعلی درخواست شده بود از وزیر نفت حمایت کنند. امضاهای منتشر شده و اسامی که قید شده است نشان می‌دهد کارکنان صنعت نفت پای این نامه را امضا کرده‌اند. افرادی که پس از دوران نمایندگی خود کارمند نفت شده‌اند.یکی از شاخص ترین نمایندگانی که به وزارت نفت رفته و مسئولیت اداره کل حسابرسی و امور مجامع وزارت نفت را به عهده گرفته سید شریف حسینی است. وی در سال ۹۲ و هنگام معرفی زنگنه به عنوان گزینه پیشنهادی جهت حضور در وزارت نفت٬ به سرعت وارد گود شد و در مصاحبه‌ای اعلام کرد حاضر است از زنگنه دفاع کند. وی در مجلس نهم یکی از مدافعان سرسخت زنگنه بود که پس از دوره نمایندگی خود راهی این وزارتخانه شد و سمتی مهم گرفت.

سید موید حسینی صدر هم که در مجلس نهم عضو کمیسیون صنایع مجلس بود، یکی دیگر از طرفداران وزیر نفت بود که در ماجرای خوراک پتروشیمی و افزایش قیمت آن به دفاع مطلق از زنگنه پرداخت و این روزها مشاور زنگنه در امور پتروشیمی است و بخشی برای فعالیت وی ایجاد شده است تا بتواند به کار مشغول باشد.

امیرعباس سلطانی دیگر نماینده‌ای است که پس از اتمام دوران نمایندگی اش به یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت نفت فلات قاره تبدیل شد و برخی امور برای جذب سرمایه گذاری را پیگیری می‌کند. او در پرونده بابک زنجانی بسیار معروف شد و تمامی رسانه‌های وابسته به وزارت نفت مصاحبه‌های بسیاری را با اومنتشر کردند، اما اینکه اطلاعات سلطانی از پرونده زنجانی چگونه در اختیارش قرار می‌گرفت مساله مهمی است که هیچگاه به آن اشاره نشد.  

علی مروی هم ریاست کمسیون انرژی مجلس نهم را بر عهده داشت و روابط بسیار نزدیکی با زنگنه دارد. پس از پایان مجلس، مجددا به نفت برگشت و وزیر نفت وی را به ریاست هیئت مدیره شرکت پتروپارس منصوب کرد. مروی گزینه مورد حمایت وزارت نفت در کمیسیون انرژی بود تا بجای مسعود میرکاظمی٬ به ریاست کمیسیون انرژی برسد. دفاع همه جانبه مروی از زنگنه را نمی‌توان از یاد برد.

اما دیگر نماینده‌ای که با نظر وزیر نفت در وزارت نفت بکار گرفته شد سعید حیدری طیب است. وی در مجلس نهم نماینده مردم کرمانشاه بود و در جلسه رای اعتماد زنگنه در سال ۹۲ بشدت از همشهری خود دفاع کرد. حیدری طیب هم اکنون نماینده وزیر در هیأت مرکزی گزینش وزارت نفت است.

همچنین سال گذشته زنگنه در حکمی جلیل جعفری بنه خلخال را به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت بهینه سازی مصرف سوخت منصوب کرده بود. این نماینده سابق هم از همراهان زنگنه در مجلس نهم بود.

البته زنگنه برای نمایندگان فعلی مجلس نیز حکم می‌زند؛ بطوری که چندی پیش برای سید علی ادیانی راد، عضو فعلی کمیسیون انرژی حکمی را صادر کرد که بر اساس آن٬ ادیانی راد عضو کارگروه تشخیص عدم مغایرت مصوبات هیأت مدیره شرکت ملی نفت با قوانین و مقررات شد.

پیش از این٬ زنگنه سید عماد حسینی عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم را نیز به معاونت خود منصوب کرده بود که به دلیل حضور وی در انتخابات مجلس دهم٬ از این سمت کنار رفت تا به سمت ریاست هیئت مدیره تاپیکو منصوب شود.  

جدای از این اسامی باید به سید معروف صمدی یکی از نمایندگان ادوار مجلس هم اشاره کرد که این روزها در فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی مشغول به کار است. سید محمد بیاتیان نماینده سابق بیجار هم نماینده دیگری است که در فاز ۱۴ پارس جنوبی مشغول به کار است. جز این دو نماینده ٬ مرتضی زرین گل یکی دیگر از نمایندگان کردستانی هم به سمت امور معاونت توسعه طرح های شرکت نفت و گاز پارس منصوب شده بود. بیاتیان و صمدی پس از انتصاب زرین گل به نفت آمدند تا جمع کرد زبانان جمع باشد. این سه نماینده و حیدری طیب ۴ نماینده کرد زبانی هستند که با نظر مثبت زنگنه به نفت آمدند.

بر اساس این گزارش٬ حسینی صدر٬ صمدی٬ بیاتیان٬ سلطانی٬ زرین گل٬ جعفری٬ حسینی از جمله نمایندگانی بودند که از زنگنه حمایت کرده‌اند و به امضای بیانیه تبلیغاتی روی آوردند. عبدالله کعبی و حسن شبانپور هم سابقه حضور در نفت را دارند ولی نمی‌دانیم امروز هم در وزارت نفت مشغول به کار هستند یا خیر.
http://media.mehrnews.com/d/2017/08/15/3/2544534.jpg
 
کلمات کلیدی : زنگنه، وزیر نفت، کابینه دوازدهم،
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۸:۵۳:۳۹
بدا به حال ملتی که نمایندگانش اینگونه رای اعتماد می دهند (4520218) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۵:۱۵:۳۶
و کفی بالله وکیلا
ما این دولت و این مجلس را فقط به خدا واگذار کرده ایم
عقوبت اشخاصی که خیلی از اینها قویتر !! و مدعی تر !! بودند را فراموش نکرده ایم . (4520687) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۶:۲۶:۴۵
زنگنه سال ٩٤ هرگونه جذب در وزارت نفت را ممنوع اعلام كرد (4520748) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۹:۲۴:۵۴
نون بهم قرض میدن دیگه از اولش همینجوری بوده کدوم یکی از مسولان ما وقتی از پستش رفت کنار مثل یه شهروند کاملا عادی رفتار کرد یا تو یه جایی بهش پست دادن یا رفت یه شرکت خصولتی زدش (4520256) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۱۲:۵۳
از ماست که برماست (4520584) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۲۵:۵۶
سلام بپرسید تخصص آقای امیر عباس سلطانی نماینده مردم شریف شهرستان بروجن با کار در وزارات نفت چه ارتباطی دارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (4520600) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۵۳:۳۸
حالا این افراد واقعا کاره ای هستند یعنی واقعا کاری برای وزارت نفت انجام میدن؟ و یا نشستن اوونجا فقط حقوق میگیرند؟ (4520641) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۵:۲۹:۵۸
تولید نفت ایران به 800 هزار بشکه رسیده بود زنگنه به حدود 4 میلیون بشکه اونو رسونده همه میدونن زنگنه بهترینه (4520707) (alef-11)
 
محمد منفرد
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۹:۰۷:۵۰
باید بهر قیمتی جلوی وزیر شدن دوباره زنگنه گرفته شود. وزارت نفت از کلیدی ترین وزارتخانه هاست و با اینگونه مدیریتها نابود خواهد شد. (4520913) (alef-3)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۱:۲۶:۳۸
هیچ کدام از وزارت خانه ها و کلا دولتها با بخش خصوصی برخورد مناسبی ندارند و مدام باعث تحقیر و اذیت و ازار بخش خصوصی میشوند وزارت نفت نیز در این راستا عمل میکند.همچنین بنزین افتضاح تحویل مردم میدهند. (4521031) (alef-11)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۱:۵۰:۴۸
و تمام این پستها توسط افرادی که شاید هیچ تخصصی در زمینه ای که مشغول بکار شده اند اشغال شد و این در حالیست که بسیاری از متخصصین متعهد وازرتخانه که حتی با بورسیه و هزینه وزارت نفت تحصیلات تخصصی خود را در خارج ازکشور ( از قبل از انقلاب اغاز و بعد از انقلاب به میهن بازگشته ) و در استخدام رسمی وزارتخانه بوده بالاترین سطح تخصصی در زشته خود را بدون انتظار از داشتن پستهای انچانی مشغول خدمت بودند در دولت دهم مجبور به پذیرش بازنشستگی پیش از موعد بعلت عدم تبعیت از مدیران نا کارامد انزمان (سال های 90 و 91 ) و امضائ و تاییدات نادرست و غیر استاندارد شده و در دولت یازدهم با شکایت به بازرسی وزارت نفت و تقاضا از شخص وزیر و مکاتبه با دفتر ریاست جمهوری و حتی شکایت به دیوان عدالت اداری جهت عودت به کار کاملا بی نتیجه بود.
خداوند انان را که حق الناس را از طرق مختلف رعایت نمیکنند ببخشاید. (4521055) (alef-11)
 
ترابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۳:۰۷:۱۹
زنگنه بدون شک قوی ترین وزیر تاریخ 38 سال اخیر هست
سال 84 وزارت نفت رو در شرایطی تحویل احمدی «زاد داد که میزان برداشت از میدان های مشترک ما با قطر در پارس جنوبی برابر بود
وقتی در سال 92 سر کار امد صادرات نقت نسبت به 8 سال قبل نصف شده بود و برداشت ایران از میدان های مشترک نصف قطر

زنگنه در 4 سال 92 تا 96 دوباره وضعیت نفت را به دوزان شکوفایی رساند و اخیرا هم قراداد 5 مسلیارد دلاری با توتال امضا کرد.
دولت روحانی واقعا باید این وزیر کاردان را بداند (4521102) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۰:۳۳:۰۴
دوستان ؛؛ کرسنت یکی از بهترین معیارها در سنجش میزان اهلیت و قابلیت است .
لطفاً اگر کسی دفاعی دارد بیان کند و مردم محروم و نامحرم بدانند !!!!!!

برجام نیز یکی دیگر از عیارهای سنجش میزان ظرفیت و لیاقت است .
لطفاً دفاعیه های خود را در خصوص تناول میوه های برجامی ارائه دهید !!!!!! (4521179) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۳:۱۴:۲۹
این در حالیه که اقای زنگنه در نظر عموم مردم یکی از بهترین وزرای کابینه ست...ایشون در بین کارمندای وزارت نفت اصلا جایگاه خوبی ندارن...هیچ رسیدگی ب درخواستا و حقوق کارمندا نمیشه در صورتیکه در بدترین شرایط اب و هوایی و دوری از خانواده سرکار هستن...اما باز معرفی میشن و رای اعتماد هم میگیرن...مطمئنا تو چهار سال اینده وضع بدتر هم خواهد شد (4521106) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۷:۵۷:۵۰
غرض ورزي تا چد حد!!! بدون شك بهترين وزراي ايران تقريبا در تمام دوران آقاي زنگه و ظريف مي باشند (4521301) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۲۴:۰۲
کسی نیست به این آقایون مدافع زنگنه بگه اگه فروشی هم هست نه بخاطر عملکرد زنگنه نیست بلکه بخاطر عملکرد موفق دکتر ظریف و برجام هست و الا زنگنه جز یه مشت افکار منسوخ یخ زده و تحمیل هزینه های زیاد به این مملکت چیزی نداره (4521446) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.