توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494126
سفیر جدید آمریکا مأمور کاهش روابط تجاری تهران-برلین
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵
شبکه خبری «سی‌ان‌ان» روز پنجشنبه گزارش داده رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد دیپلماتی با سابقه همکاری با آلمان برای تحریم ایران را به عنوان سفیر جدید این کشور در برلین معرفی کند.

به گزارش فارس،‌ شبکه خبری «سی‌ان‌ان» روز پنجشنبه گزارش داده «دونالد ترامپ»، رئیس‌‌جمهور آمریکا قصد دارد یک دیپلمات با سابقه در زمینه تحریم‌های ایران را به عنوان سفیر جدید این کشور در آلمان معرفی کند. 

«ریچارد گرنل»‌که به گفته دو منبع مطلع به زودی برای تصدی این سمت معرفی می‌شود از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) به عنوان «توافقی ضعیف» یاد کرده است. 

«گرنل» 50 ساله که قبلاً سخنگوی آمریکا در سازمان ملل متحد بوده یکی از پر و پا قرص‌ترین طرفداران سیاست خارجی ترامپ بود. 

یک مقام دولت ترامپ با تأکید بر اینکه موضوع معرفی «گرنل» هنوز رسمی نشده گفته که او هفته گذشته عکسی از خودش با ترامپ در داخل دفتر کار ترامپ معرفی کرد و نوشت: «متشکرم آقای رئیس‌جمهور.»

سی‌ان‌ان نوشته است در صورت معرفی «گرنل» به این سمت موضوع «برجام» یکی از محورهای دیپلماسی او با برلین را تشکیل خواهد داد. 

مطابق این گزارش، در شرایطی که ترامپ قصد افزایش تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران را دارد انتظار می‌رود «گرنل» از موضوع افزایش روابط تجاری شرکت‌های تجاری با ایران به عنوان مشکل یاد کند. 

پیش از این هم یک سخنگوی کاخ سفید گفته بود که ترامپ در اجلاس گروه 20 از سران کإّشورها خواسته روابط تجاری با ایران را متوقف کنند.

 این در حالی است که دولت آمریکا به موجب بند 29 برجام موظف شده از اتخاذ هرگونه سیاست با هدف خاص تأثیرگذاری خصمانه و مستقیم بر عادی‌سازی تجارت و روابط اقتصادی با ایران، در تعارض با تعهداتشان مبنی بر عدم اخلال در اجرای موفقیت آمیز این برجام خودداری کند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+روابط تجاری ایران با آلمان+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.