نظر منتشر شده
۱۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454328
پس‌از 12 ساعت چانه‌زنی؛
حداقل حقوق کارگران ۹۳۰ هزار تومان شد/افزایش دستمزد 96؛ حداقل‌بگیر ۱۴.۵درصد، سایر سطوح ۱۲درصد
بخش اقتصادی الف، 25 اسفند 95
سرانجام پس با تصویب شورای عالی کار در آخرین جلسه دستمزد سال ۱۳۹۵، حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار از ۸۱۲ هزار تومان با افزایش ۱۴.۵ درصدی به ۹۳۰ هزار تومان افزایش یافت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۴
به گزارش الف؛ پس از 12 ساعت چانه‌زنی شرکای اجتماعی نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت بر سر افزایش دستمزد سال 96 کارگری در شورای عالی کار، بالاخره حداقل دستمزد با افزایش 14.5 درصدی به رقم 930 تومانی رسید.

پس از بی نتیجه ماندن دو جلسه شورای عالی کار طی حدود ۱۰ روز گذشته، سومین جلسه این شورا از ساعت ۱۵ دیروز به طور غیر رسمی و از ساعت ۱۷ به طور رسمی به منظور تعیین تکلیف نهایی دستمزد در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد که در نهایت با گذشت بیش از ۱۲ ساعت شرکای اجتماعی و در بامداد چهارشنبه در دو بخش به تصویب شورای عالی کار رسید این ترتیب که دستمزد حداقلی بگیران با افزایش ۱۴.۵ درصد به توافق رسیدند.

به این ترتیب حداقل دستمزد روزانه از ۲۷۰۷۲۲ ریال در سال جاری به ۳۰۹۹۷۷ ریال برای سال ۹۶ افزایش یافت. با این تفاصیل حداقل عیدی سال ۹۶ مبلغ  یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان و حداکثر عیدی برای سال ۹۶ نیز ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان محاسبه می شود.  

شورایعالی کار بر خلاف سال‌های گذشته برای سایر سطوح مصوبه دیگری داشت که بر مبنای آن، گروه‌های دیگر کارگری که بیش از حداقل دستمزد دریافت می‌کنند، افزایش 12 درصد اعمال شود؛ علاوه بر آن سایر سطوح روزانه 6768 ریال افزایش دستمزد خواهند داشت.

این جلسه به ریاست علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، نمایندگان وزرای «اقتصاد و دارایی» و «صنعت، معدن و تجارت» نیز حضور داشتند.

با توجه به اینکه طبق ماده ۴۱ قانون کار، حداقل دستمزد سالانه باید بر اساس دو شاخص «نرخ تورم» و «معیشت» تعیین شود، با همین رویکرد، امسال برای نخستین بار پیش از ورود مستقیم به تعیین دستمزد، در جلسه نهم اسفند کارگروه تخصصی دستمزد، هر سه گروه کارفرمایی، دولتی و کارگری بر سر حداقل هزینه معیشت ماهیانه خانوار توافق کردند که در نهایت این هزینه با در نظر گرفتن میانگین تعداد ۳.۵ نفر برای خانوار، ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد که این رقم ۹۲۹۹۳۱۰ ریال تعیین شد.

جزئیات کامل مصوبات صبح امروز شورای عالی کار برای دستمزد ۹۶ به شرح زیر است:

۱-  حداقل دستمزد سال ۱۳۹۶ روزانه ۳۰۹۹۷۷ ریال تعیین می شود.

۲-   سایر سطوح مزدی از ابتدای سال ۱۳۹۶ به میزان ۱۲ درصد آخرین مزد (ثابت یا مبنا موضوع ماده ۳۶ قانون کار) سال ۱۳۹۵ به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال افزایش می یابد.

تبصره - با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارکرگرن مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ روزانه ۳۰۹۹۷۷ ریال کمتر شود.

۳- نرخ پایه سنوات در سال ۹۶ در مورد کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه کرده باشند یا خیر، روزانه ۱۷.۰۰۰ ریال  تعیین می شود.

تبصره (۱)- نرخ پایه(سنوات) کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل برای گروه یک مبلغ مذکور و سقف آن در گروه ۲۰ میلغ ۲۲۶۰۰ ریال همانند سال گذشته خواهد بود و برای سایر گروه ها بر اساس جدول اعلامی اداره کل روابط کار و جبران خدمت اقدام خواهد شد.

تبصره (۲)- به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۵ میزان مقرر در این بند (یا تبصره ۱ آن حسب مورد) تعلق می گیرد.

۴- مبلغ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای موضوع تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار ماهیانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال از سوی کارفرمایان پرداخت می شود.
 
کلمات کلیدی : حداقل دستمزد کارگران+شورای عالی کار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۶:۳۴:۴۳
کارگر ۹۳۰ هزار تومان پزشک ۹۳۰۰ هزار تومان (4204454) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۳۰:۲۶
کارگر14%کارمند10%چرا (4204502) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۱۷:۱۳
چون کارگر بیچاره صبح تا شب توی سالن تولید پدرش در میاد (4204831) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۱۸:۱۷
چون کارمند ماهی 4میلیون حداقل میگیره (4204833) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۰:۵۹
12 ساعت جلسه فرمالیته و از قبل نتیجه اش معلوم!!!!!!!!!! (4204869) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۶:۰۱
چون به کارگرا 10 ماه حقوق نمیدن ، چون به کارگر ها وام نمیدن ، چون کارگر ها بیترین زحمت رو میکشن و پول میسازن اما آقایون میلیاردر میشن (4204882) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۷:۴۵
حقوق کارگر مزایای خاصی نداره اما....کارمندحداقل حقوقس۱میلیونه ب علاوه آپشنهای زیاد ک ۵شنبه تعطیله کارانه داره وووووووووووووووووووکارت هدیه وووووووو آره ببم جان
تازه این حداقلی ک تصویب کردند هم توهین ب معیشت و خانواده و خود فرد کارگره بسه دیگه (4204886) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۵۴:۳۷
به دریافتی پزشکان میرسند با امریکا مقایسه میکنند
برای توجیه حقوق نجومی مدیران به خارج شدن نخبگان از سیستم دولتی استناد میکنند
اما به کارگر که میرسد خطر افزایش تورم وجود دارد, تولید در رکود است, اقتصاد مقاومتی اس و هزاران دروغ دیگر (4204895) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۲:۲۶:۴۲
چون کارگر حداقل میگیره کارمند پایه حقوقیش بیشتر (4204961) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۴۸:۵۵
9300 که مال یه روزشونه مافیای قوی دارن (4204528) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۰۲:۲۰
۳ماه وقت گذاشتند ک از اول هم معلوم بو۱۴درصده,فقط ب معنای واقعی نمایش ود....خجالت بکشید مسولین مرفه بی درددددددددد شررررمتان باد (4204546) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۶:۱۶
شورای نگهبان, مجلس, مجمع تشخیص ووووو نظری در مورد حقوق کهکشانی 930 هزار تومان ندارند???? خدای نکرده زیاد نباشد? ما مدیون بیت المال شویم (4204883) (alef-11)
 
نیما اس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۵۲:۰۳
هرکس به اندازه تلاشش به منفعت میرسه، اون پزشک مطمئنا روزهای سختی رو گذرونده و مطمئنا امروز مسئولیت های بسیار سنگین تری بر عهده داره (4204616) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۰۶:۵۰
یعنی بقیه روزای خوشی رو گذروندن؟!
فقط پزشکان روزگارشون سخته؟!
ما هم که مهندسی خوندیم همین روزای سخت رو در کلاس های درس سپری کردیم ولی نهایت سرنوشت ما رو کرده کارگر حداقل حقوق بگیر تشکیلاتی که امثال این پزشکان به قول شما سختی کشیده برای خودشون با پول مردم راه انداختن! (4204715) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۰۷:۳۷
معکوسه
یعنی هر کی به اندازه تلاش نکردنش حقوق میگیره
هرچه تلاش بیشتر حقوق کمتر مثل کارگر
هرچه تلاش کمتر و پارتی وباند بازی بیشتر حقوق بیشتر نمنش یه مدیر
تنها تلاشش توجیه بی مبالاتیشه و 24میلیون میگیره (4204717) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۸:۲۷
دوست عزیز پزشکان ایران بدون اینکه مثل دانشجوی پزشکی در امریکا شهریه سالانه 80 هزار دلاری برا درس خوندن داده باشند درامد پزشک امریکایی را طلب میکنند و این درامد را هم دارند حالا کارگر ایرانی که تحصیلات رایگان هم در دانشگاه نداشته به نظرت نباید 2000 دلار درامد کارگر امریکایی رو داشته باشی وقتی که پزشک ایرانی خودش رو با پزشک امریکایی مقایسه میکنه؟ به نظر شما 200 دلار در ماه که حقوق کارگر ایرانیه چطور ممکنه بتونه خرج درمان پزشک ایرانی رو که تعرفه امریکا رو طلب میکنه بدهد؟ ممکن نیست. لذا اگر قرار است همه چیز بین المللی شود دستمزد کارگر هم منطقا باید بین المللی شود شما نمیتوانید که به مهندس و دکترای مهندسی که دو برابر یک پزشک درس خونده 800 دلار در ماه پرداخت کنید در حالی که همتای اون داره در امریکا 6000 تا 10 هزار دریافت میکنه اگر قرار بر مقایسه است همه اقشار باید درامدشون بالا برود و یکسان سازی صورت بگیرد ضمن اینکه پول تحصیل رو از پزشک ایرانی هم باید دریافت کنند که هزینه اش بدون پول خوابگاه و غذا برا 4 سال اول بیش از 300 هزار دلاره(مقایسه و یکسان سازی باید در همه ابعاد و برا همه باشه) (4204777) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۲۸:۳۹
بنده یک مهندسم که بعدا پزشکی خوندم
با چه منطقی و حساب و کتابی مهندسی که با 4 سال درس خوندن مهندس میشه ( مثل خودم) میتونه ادعا کنه که 2 برابر یک پزشک که حداقل 7 سال درس خونده آنهم با اون کشیکهای وحشتناکش درس خوانده
مهندسا خیلی خود بزرگ بین شدن بهتره چند سال پزشکی بخونن ببینن چه خبره (4204841) (alef-11)
 
هم شهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۵:۰۷:۲۹
بلاخره یک تناسبی باید بین دریافتیها باشه این نسبت 1 به 10 حقوق کارگر و پزشک اصلا منصفانه نیست در ثانی اصلا کاری به دریافتی پزشکان ندارم ولی خدایی خودتون قضاوت کنید با حقوق 930.000تومنی کارگر باید چجوری گذران زندگی کنه؟؟؟؟؟ شما که آدم منصفی هستید لطفا جواب بدین (4205330) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۹:۴۲:۰۱
مسوولیت رو خوب اومدی، بی مسوولیت!!!!! (4207225) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۴۸:۰۳
یک کارمند ساده در دارایی و یا مخابرات حداقل 4میلیون میگیره چه برسه به مدیرش! (4204689) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۰۱:۱۷
دوست من میتونی سه سال واسه کنکور وقت بذاری،هفت سال واسه تحصیل پزشکی و سه سال تو مناطق محروم خدمت کنی و از حقوق بالای پزشکی بهره مند شی،عزیزم فقط یه ذره در مورد خودت بی طرفانه قضاوت کن ببین دل رفتن این راهو داری یا نه ؟ (4204807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۳:۵۵
سلام من 6 سال مهندسی خوندم (کارشناسی و ارشد) و 12 ساله که در یک منطقه محروم و در یک هنرستان کاردانش شبانه روزی تدریس میکنم 1400 حقوقمه (تازه من در تمام دوران تحصیلم حتی در دانشگاه دولتی ممتاز بودم معدل دیپلم 19.21 معدل لیسانس و فوق لیسانس 18.60). البته جدا از مسائل مالی بنده تدریس رو واقعاً دوست دارم حتی به دانش آموزان کم سواد کاردانش شبانه روزی در منطقه محروم با جان و دل وقت میذارم و تدریس میکنم... (4205382) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۶:۳۳:۱۳
پزشکی الان شده مافیا برای قبولی در کنکور باید پول خرج کنی و کلاسهای جورواجور تست زنی که باید میلیون ها تومن پول خرج کنی پس معلومه که باز فرزند کارگر ببخت نمیتونه تو این مسابقه برنده بشه وباز این دور باطل ادامه پیدا میکنه (4205528) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۲۰:۴۲:۰۴
این پزشکهای ایرانی یکجوری حرف میزنن انگار فقط توی ایران پزشک هست!!!! مگه پزشکهای کشورهای دیگه زحمت نمیکشن؟ چرا حقوقشون نسبت به دیگران انقدر زیاد نیست در مقایسه با ایران؟ (4207275) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۳:۱۵
با این حقوق قطره چکانی توقع دارید بازده کاری هم بالا برود! (4204875) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۰:۴۱:۱۳
چرا در مورد افزایش حقوق و خارج از فیش و پشت کارت مدیران ارشد بیسواد دولتی آماری اعلام نمی شود ؟ (4206038) (alef-11)
 
رضا بازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۶:۴۳:۵۷
فاجعه هرگز به دولت روحانی رای نخواهم داد (4204456) (alef-11)
 
پوریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۱۶:۵۶
برادر مگه زمان احمدی نژاد افزایش حقوق 100 درصدی داشتیم که رای میدی یا نمیدی... نده... (4204484) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۰۷:۴۱
برو سوابق افزایش حقوق در دولت های قبلی رو ببین اونوقت میفهمی که کدوم دولت بیشترین افزایش و کدوم دولت کمترین افزایش حقوق رو برای کارگران داشته! (4204718) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۰۸:۲۲
حداقل حقوق نجومی نداشتیم و ذخایر (4204719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۳۷:۱۳
رای نده کی به رای تو نیاز داره!!!!!! (4204511) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۴۲:۲۲
اتفاقا به نظر من دولت روحانی برای قشر حقوق بگیر خیلی از دولت احمدی نژاد بهتر بوده چون تورم با افرایش حقوق متناسب بوده و حداقل وضع بدتر نشده .دولت قبل برای بازاری ها خوب بود که جنسشون از توی مغازه خود به خود چندبرابر سود داشت و گرون میشد. در دولت قبل تورم اعلامی 45% افرایش حقوق20% بود. (4204518) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۳:۳۴:۳۵
دقیقا همینطوره که شما گفتید
من خودم بازاری هستم توی دوره احمدی نژاد واقعا بازار سکه بود. پدرم کارمند آموزش و پرورشه ، اون موقع واسش سخت میگذشت ولی انصافا توی دوره روحانی به نسبت قبل خیلی براشون بهتر شده. (4205123) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۱۱:۳۴
از اب گل الود ماهی نگیر ! مگر دولتهای قبل چقدر افزایش دادند. (4204565) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۴۸:۴۵
برو به محمود راي بده (4204611) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۰:۵۴
از هر فرصتی برای کوبیدن دولت استفاده کنید
در حالیکه میدانید در وضعیت فعلی امکان ببش از این نیست و اگر جهشی در حداقل دستمزد رخ میداد کارگاههای کوچک به ورشکستگی میرسیدند و همین کارگران بیکارتر میشدند و تورم مجددا به 20 در صد میرسید
29 اردیبهشت نشان خواهد داد که ملت به چه کسی رای خواهند داد زنده باد روحانی (4204628) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۲۸:۰۹
دقیقا همین رفتار را خود شما سال 92 داشتی....در ضمن هر دولتی با نقد دولت قبل وارد شود روزی گریبان خودش خواهد شد.....شما هم بهتره سکوت نکنی تا سال دیگه نگن زمان روحانی کجا بودی؟ (4204754) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۲:۲۶
زنده باد ونبادشو كاري ندارم ولي خداوكيلي ديگه دوردوم رييس جمهور مباد! (4204764) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۷:۲۸
من جای شما باشم یکم از اردیبهشت و رای مردم با این وضعیت میترسم (4204775) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۶:۳۸
باشه ! (4204637) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۶:۵۲
شما قبلا هم رای ندادی ! (4204638) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۷:۱۹
افزایش بیش از حد حداقل حقوق هم باعث بیکاری میشه . (4204641) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۴۶:۴۶
کارگر 900
یک مدیرساده یک اداره که با پارتی رفته بالا 7میلیون
یک مدیر کل 12میلیون
و مدیران ارشد 24 و بالاتر
بعد میفرماید 11%رشد اقتصادی داریم
رشد برای کیه ما یا مدیرانت؟؟؟؟ (4204685) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۰۵:۱۸
اتفاقا اینکه الان 900 هزار تومن بی ارزشه دلیلش اینه که تورمهای 89 تا 93 ریال رو بی ارزش کرده و اقتصاد رو هم وارد رکود کرده دولت روحانی هم دولت بسیار ضعیفیه و نمیتونه مشکل رو حل کنه ولی اصل مشکل رو دولت قبل ایجاد کرده وگرنه سال 84 و 85 وضع بهتر بود من یادمه 200 تومن حداقل حقوق بود و زندگی بهتر بود نمیگم عالی بود ولی با نون دونه ای 10 تومن و سنگک 50 تا 100 تومن جقوق 200 هزار تومنی حداقل شکم رو سبر میکرد.
لذا مشکل را در هدفمندی یارانه ها و تحریم و قطعنامه ها و دلار 4000 تومنی باید چستجو کرد که دولت قبل ایجاد کرد و روحانی هم با چهار تا پیرمرد کارگزارانی نتونست حلش کنه و نمیتونه
واقعیت مطلب رو بدون سوگیری جناحی بهت گفتم هموطن (4204711) (alef-11)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۵:۰۵:۵۷
س از 12 ساعت چانه‌زنی شرکای اجتماعی نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت بر سر افزایش دستمزد سال 96 کارگری در شورای عالی کار، بالاخره حداقل دستمزد با افزایش 14.5 درصدی به رقم 930 تومانی رسید.

نمایندگان کارگران
کارفرمایان
دولت

عزیز جان دولت به تنهایی این کار رو نکرده . لطفا حداقل متن رو بخونین و بعد احساسی نظر بدید (4205324) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۶:۵۲:۵۳
930 تومن اصلا هیچی نمیشه و بی فایده است. شما اگر با روش پزشکان ایران که خود را با امریکا مقایسه می کنند و درامد پزشک امریکاییی را طلب می کنند مقایسه کنید حداقل دستمزد کارگر در امریکا 2000 دلاره که حدود 7 تا 8 میلیون میشه و این 240 دلار الان اصلا فایده نداره بخصوص که دوستان میخوان هزینه ها رو هم بین المللی کنن و قیمت سوخت و..را به نرخ بین الملل برسانند. در جامعه ای که پزشکانش درامد امریکا رو دارن کارگر نباید 240 دلار بگیره. (4204460) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۲۰:۴۳:۴۴
مساله اینه که اینهمه پول از کجا بیاد بخوان به دهها میلیون کارگر و کارمند بدن؟ آمریکا تولیدش قویه و کلی ثروت تولید میکنه و درآمد مردمش هم خوب میشه! (4207277) (alef-11)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۶:۵۹:۱۸
اینکه دولت هر ساله به نسبت تورم داره حقوق ها رو افزایش میده چیز خوبیه ولی آیا وقتی که این کار رو شروع کرد از خودش پرسید که امروز کارگر حقوق عادلانه ای می گیره که من بخوام به نسبت توزم این رو اضافه کنم؟ به عبارت دیگه دولت حقوق ها رو از اون اول درست پایه گذاری کرد که امروز به نسبت تورم داره بهش اضافه می کنه؟ (4204465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۰۷:۲۷
سلا م به خوانندگان این متن
هر سال نزدیک عید این جلسات بر گزار میشه و نهایتا همین دوازده تا چهارده درصد اضافه میشه خوب این کارگران بچه که ندارند که به مدرسه دانشگاه بفرستند نیاز به مسافرت که ندارند خانه هم که نمی توانند بخرند بچه هاشون هم که عروس داماد نمی خوان بشوند چرا میخوان از پدر ومادر جدا شوندبا این حقوق 90/.به کرایه خانه میدن باقیمانده هم هزینه خوراک وپوشاک میشه توهین به کارگر تا چه حد میان برای مدیران میخوان حقوق 24 میلیونی تصویب کنند برای کارگر حقوق 930هزار تومانی خدا خیرشون بده که همینم میدن اگه ندن چی (4204474) (alef-13)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۰۱:۴۶:۵۰
دمسافرت؟؟؟؟؟؟خوش گذرنی؟؟؟؟چی هست ایناکه میگی.آهان فکر کنم منظورت مسافر کشی بعد از یه روز سخت کاریه. (4206373) (alef-11)
 
طاها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۰۷:۲۹
همینه که همه دوست دارن هر شغلی داشته باشن جز کارگری (4204475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۰۱:۴۸:۵۲
احسنت.همه دنبال یه پارتی اند که برن بشینن پشت میز .اونوقت توقع دارن چرخ مملکتم بچرخه. (4206374) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۱۸:۰۵
ضمن تشکر ازسایت وزین الف: آیا حق اولاد کارگران افزایش یافت یا این هم ثابت ماند؟ (4204486) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۳۹:۳۶
بله .حق اولاد 91 هزار تومن شد (4204866) (alef-11)
 
یک کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۱۸:۳۲
نمایندگان کارگری هم کسانی بودند از جنس کارفرمایان که با حرف های قشنگ توخالی چند وقته دل مردم را الکی خوش کردند شما بیجا فرمودید از طرف 13 میلیون کارگر این شرایط را پذیرفتید .در واقع از قبل هم توافق کرده بودید روی همین عدد و فقط ادای دلسوزان را در می آوردید .همه گرفتاریهایی که بخاطر این تصمیم گیری ها متحمل میشویم تقصیر شماست حق الناس بر گردن دارید. خدا از شما نگذرد. (4204487) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۲۰:۰۴
متاسفم آقای روحانی. حکومت سرمایه داری. (4204488) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۲۳:۰۳
انتظار دو میلیون و نیم نداشتیم ولی انتظار هم نداشتیم فقط اینقدر افزایش پیدا کنه.ابگرم کنه خونه خراب میشه و تعمیر کار میاد درست کنه بابت نیم ساعت کارش 50 تومن میگیره.یعنی حقوق یک روز و نصف یک کارگر . که خیلیها توی کار خودشون مهارت داران و بدون اینها چرخ مملکت خوابیدس. (4204491) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۲:۵۱:۴۹
عزیز تو هم برو یک هنری یاد بگیر تا حداقل بگیر نباشی (4206200) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۰۱:۵۰:۵۳
حداقل بگیری ربطی هنر داشتن و نداشتن نداره.فقط به پارتی داشتن و نداشتن ربط داره. (4206378) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۲۸:۱۹
در ینگه دنیا کارگر حقوق یک ساعت کارگر ساده از حقوق یک روز کارگر در مملکت ما بیشتره.
بعد میگن چرا مهاجرت می کنید؟!!!!!!!!! چرا فرار مغزها؟!!!!!!!! (4204496) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۶:۱۴:۳۲
اون حقوق از جیب کارگر کشورهای عقب مونده پرداخت میشه (4205471) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۳۶:۰۱
اقای وزیر باید از این حمایت خجالت بکشند. نمایندگان کارگری هم همچنین. هییچ گاه امید نداشته باشین مملکت پیشرفت بکنه (4204509) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۳۷:۴۷
اگرچه چاهی که کارگران در اون هستند به شبنم پر نمیشه ولی باز 12/5درصد خوبه.توجه داشته باشید که حقوق اغلب کارگران رو بخش خصوصی باید بپردازد نه دولت بنابراین در این شرایط رکود, پرداخت پول بیشتر فقط میتونه همین آب باریکه رو هم قطع کند. (4204512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۴۱:۳۲
واقعا از این همه حسن نظر عالیجنابان کمال تشکر را داریم .
با این حقوق باید چکار کرد! (4204517) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۷:۴۳:۱۸
این حقوق را برای فرزندان کسانی که ان را تصویب کردند ارزو می کنم (4204520) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۰۴:۱۹
مجلسی که مردم به ان رای دادند سقف حقوق برای مدیران تعیین می کند ولی نهادهای بیگانه با مردم یکی آن را رد و دیگری حذف می کند . بجای را ی دادن به روحانی یا هر نامزد رییس جمهوری دیگری باید راهی برای برگزاری رفراندوم برای تعیین مستقیم اعضای نهادهایی که می توانند رای مردم را وتو کنند ، اندیشید.
الف اگر می ترسی منتشر نکن . من هم با حقوق کارگری کار دیگریی نمی توانم بکنم (4204550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۰۴:۵۷
یک مدیر باید 24 میلیون حقوق بگیرد و کارش خراب کردن مملکت هست و یک کارگر که باید شب و روز کار کند تا برای مملکت تولید ثروت کند باید ماهی 930 هزار تومان این هم عدلت هست که معنی آن را فهمیدیم. (4204551) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۲:۵۶:۴۹
عزیز اگر ثروت خلق می شد که حال و روز کارگر این نبود .شاخص خلق ثروت رشد اقتصادی است که در ایران متوسط 20 ساله آن 2 درضد بوده است.همین افزایش حقوق 70 هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که دولت ناچارا آن را با چاپ پول بدون پشتوانه پر خواهد کرد و حاصل آن 20 درصد دیگر افزایش هزینه سبد معیشت خواهد بود (4206211) (alef-13)
 
علب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۰۸:۱۸
باورم نمیشه حقوق من کارگر هم نجومی شد9300000ریال (4204555) (alef-13)
 
ممدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۰۸:۲۵
...گفت : براساس تصمیم نمایندگان کارگران ، کارفرمایان و دولت که از ابتدای سال اینده لازم الاجراست برای همه سطوح دریافتی حقوق 12 درصد به علاوه روزانه 6787 ریال افزوده می شود ....////
این تصمیم دولت و نماینده کارفرمایان است . نماینده کارگران تا آنجایی که من طی یک دهه این جلسات را پیگیری می کنم به حساب نیامده اند .
واقعا اگر قرار است دولت به این جلسات ورود و اعمال نظر قطعی کند چه نیازی به نماینده کارگران است . (4204556) (alef-13)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۱۱:۰۱
فقط می توان اظهار تاسف کرد وچیزدیگری نمی توان گفت چون گوش شنوایی نیست. هرکسی بایدبه فکرخودش باشد .آنوقت توقع بهره وری بالا دارند.بااین حقوقها همین که درمحل کارحاضرمی شویم کلی به کارفرما لطف می کنیم. (4204564) (alef-13)
 
فيروزآبادي ميبدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۱۲:۳۱
واقعا كه
تازه پس‌از 12 ساعت چانه‌زنی؛ اين شده اين مبلغ
لطفا از سال ديگه واسه ما كارگرا چانه زني !!!! نكنيد. نخواستيم بابا. (4204567) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۲۳:۵۰
روحانی خجالت خجالت
با تورم و گرانی و حقوق بگیران میلیونی ....

نوبت کارگران شد ... افزایش حقوق فاجعه

برادر بدون آبروریزی برو کنار

نه خوزستان بابت گرد و غبار و نه کارگران و نه کسانی که در دولت شما مورد ظلم قرار گرفتند به تو رأی نخواهند داد . (4204582) (alef-13)
 
ض
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۲۴:۴۳
چقدر زیاد ما انتظار نداشتیم اینقد حقوق زیاد شه الان میتونیم از این 930 نصفشم پس انداز کنیم متاسفم برای کشوری که توش زندگی میکنم مرگ بهتر از زندگی (4204583) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۲۵:۲۴
شرم آوره. مدیر دولتی بخور بخواب 24 میلیون، کارگر معدن که تو عمق 400 متری با جونش بازی میکنه زیر یک میلیون. (4204585) (alef-13)
 
sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۲۸:۱۷
بنده قبلا هم عرض کردم که خروجی این جلسات ونشستها قرار نیست دردی از کارگران دوا کند بنابراین هرگز نباید به حمایت دولت و بخش خصوصی از کارگران خوشبین بود.به امید پیروزی عدالت و انصاف. (4204588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۳۱:۲۴
خجالت نمی کشن (4204591) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۶:۰۹:۲۴
خداییش خودت چی فکر می کنی (4205453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۳۲:۴۰
2 درصد بیشتر از کارمندان دولت. عیدی کارگران هم 3 برابر کارمندان. خوش به حال کارمندان شرکتهای خصولتی. (4204594) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۹:۲۰
شما نگران کارمندان دولت نباش. کارمند های دولت مواردی مانند سودسالیانه و شش ماهه و روز زن و پاداش و ... می گیرن که عیدی اصلا به چشمشون نمیاد (4205395) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۴۷:۱۰
از همینجا از جناب آقای دکتر توکلی خواهش می کنم بیاد و کاندیدای ریاست جمهوری سال 96 بشه مطمئن باشه که حداقل رای ما سپرده گذاران کاسپین را خواهد داشت، ما از رای به حسن روحانی پشیمانیم (4204609) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۰:۰۱
ریشه درسالهاپیش دارداین دستمزدهای کم جدیدنیست .پس چطوری حقوق های نجومی راپرداخت کنند که البته آن هم جدیدنیست. (4204625) (alef-3)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۵:۴۸
كساني كه حقوق چند ميليوني و چند ده ميليوني ميگيرند تصميم بهتر از اين براي كارگران نميتوانند بگيرند
خود اين حضرات برنامه زنده ماندن با اين حقوق را هم بنويسند ببينيم چگونه است (4204634) (alef-3)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۱۰:۳۱
طنزش جاییه که از یک ماه پیش (طبق روال هر سال) صحبت های نجومی ( از دید ما کارگرا ) درباره افزایش حقوق میدن ما هم که نتیجه نهایی رو میدونیم به صحبتاشون میخندیم و به خدا واگذار میکنیمشون که قانونی که خودشون گذاشتن هم رعایت نمیکنن . خیلی باحاله نه !!!!! (4204647) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۱۳:۵۲
واقعيت امر اقتصاد رانتي و بيمار و فاسد است چون دوستاني كه از حقوق ناچيز كارگران دم ميزنند كه واقعا هم عملا هيچ است فرداي روزي كه كه حقوق عادلانه يعني حدود سه ميليون تومان پرداخت شود و متعاقب ان توليد و خدمات گرانتر شود فرياد گراني سر نخواهند داد اما راه حل
ريشه كني فساد فارغ از مصلحت انديشي
ورود سرمايه خارجي ايجاد اشتغال ورقابت
عدم پرداخت رانت تحت عنوان توليد ملي
پرداخت حقوق و مزايا بر أساس شايسته سالاري
تصحيح قانون كار
قبول مسوليت بيمه شاغلين توسط دولت و برداشتن بار اضافي بر توليد
مكانيزه كردن دريافت ماليات
شفاف سازي هزينه شدن ماليات توسط دولت براي مردم
و .... (4204648) (alef-3)
 
علی محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۲۴:۰۰
فقط باید خندید (4204659) (alef-3)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۲۶:۱۶
مبنای حقوق کارگران ایرانی ،، سومالی و نیجریه است ، اما برای حقوق پزشکان مبنای مقایسه آمریکا و اروپاست. (4204662) (alef-3)
 
حسن
Europe
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۳۲:۰۸
ویزیت دکترها حداقل 15درصد زیادمیشه حالا ببینید

کارگرمظلومه بخدا (4204672) (alef-3)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۲۱:۳۹
بنام خدا
ویزیت دکترها بین 1 تا 3 دقیقه 15%

یعنی 200.000 15/100=30.000

20 30.000=600.000
600.000 8=4.800.000
4.800.000 30=144.000.000

حقوق کارگر
8.120.000 14.5/100=9.300.000

این اون عدالته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4204738) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۴۵:۲۸
چه فایده هر چی که اضافش می کنید از اون طرف تو مالیات جبرانش می کنید. (4204684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۹:۴۷:۲۸
اون نیم درصد چه میگوید این وسط ؟؟؟؟؟؟ خوب میکردید 15 درصد یا 14 درصد، آن نیم دیگر چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حداقل دستمزد مدیران 25 میلیون و حداقل دریافت کارگران 950 هزار تومان !!!!!!!!!!!! عدالت کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟ (4204687) (alef-13)
 
کارگر بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۱۴:۳۲
بنام خدای عادل

عدالت در انتظار علی ........ (4204728) (alef-11)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۰۹:۳۹
بنام خدای شنوای بینا

دولت امید تو امید سرمایه داران هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کارگر افغانی بدون مالیات روزانه 100 هزار تومان . (4204722) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۱۸:۱۳
از ماست که بر ماست از این دولت ونماینده کارگران چیزی به ما نمیرسه باید یک تشکل کارگری مستقل ایجاد کنیم که اعضای اون سیزده ملیون نفر اباشه که وقتی حرفی رو زد هر دولتی مجبور باشه به حرفهای اون تشکل اهمیت بده نه این نماینده کارگری که معلوم نیست با کدام روش وتوسط چهکسانی انتخاب میشوندمن الان سیزده سال کارگری میکنم یک نفر ازاین نماینده کارگران رانه دیدهام نه انتخاب کرده ام (4204733) (alef-11)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۲۷:۰۵
باید یک واقعیت انکار ناپذیر را قبول کنیم تا زمانیکه گردانندگان کشور با تخصص و مدیریت کار امد سرکار نباشد همین بر نامه ها خواهد بود دوستان عزیز قانونی که خود این اقا یان تصویب کردند اجرا نشود انتضاری از مسولین نداشته باشید دوستانی که به درامد پزشکان ایراد می گیرند باید این را در نظر داشته باشند انهایی که در راس امور هستند دوستان و همکلاسان و فامیلهای اینها هستند شما و من کارگر چه کسی را در راس قدرت داریم و ... (4204751) (alef-11)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۸:۴۴
بنام خدای شنوای بینا

مقایسه یک حقوق پزشک با یک کارگر بازنشسته
ريال 200,000 3 60 ريال 4,000,000 8 ريال 32,000,000 30 ريال 960,000,000
افزایش 15
ريال 200,000 ريال 30,000 60 ريال 1,800,000 8 ريال 14,400,000 ريال 974,400,000

مقایسه فیش یک کارگر بازنشسته با یک پزشک


ريال 8,121,660 14.5 ريال 1,177,640.70 ريال 9,299,301
ريال 439,980 14.6 ريال 64,237.08 ريال 504,217
ريال 385,000 14.7 ريال 56,595.00 ريال 441,595
ريال 165,000 14.8 ريال 24,420.00 ريال 189,420
ريال 124,200 14.9 ريال 18,505.80 ريال 142,706
ريال 90,680 14.10 ريال 12,785.88 ريال 103,466
14.11 ريال 0.00 ريال 0
کسورات
ريال 1,650 14.13 ريال 233.15 ريال 1,883
ريال 164,917 14.14 ريال 23,319.26 ريال 188,236
14.15 ريال 0.00 ريال 0
ريال 9,159,953 14.16 ريال 1,297,049.34 ريال 10,457,002 (4204779) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۰۱:۳۶:۱۲
از کجا میارید این اعداد درهم و الکی رو؟ (4206367) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۰۱:۳۷:۵۹
مردم ...حقوق رو چقدر زیاد کنن رضایت میدین؟ (4206368) (alef-11)
 
چکیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۵۶:۲۰
باید ضرب المثل های فارسی را باآ ب طلا نوشت (از نخورده بگیر بده به خورده) باید مسئولین به ظاهر خدوم یک سال با حقوق کارمندی ودرطبقه چهارم یک ساختمان مثلا در نازی آباد زندگی کنند تا بفهمند شرمندگی ونداشتن یعنی چی،اف برکسانی که بردوش کارگرسوار ومی تازند غافل ازروز رستاخیز وپاسخ به محضر یزدان ، (4204800) (alef-3)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۰۲:۱۴
هموطن کارگر و کارمندم شرمنده ام هرچه حق بود و نوشتیم نشد !
انها هنر گوش دادن نداشتن (4204808) (alef-13)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۲:۰۵:۵۵
بنام خدای خالق هستی

وقت گوش دادن آنها بزودی میرسد عزیزمن شک نکن و

خداوند سبحان در سوره فصلت آیه 20 تا 21 مژده داده است.

حَتَّىٰ إِذَا مَا جَاءُوهَا شَهِدَ عَلَيْهِمْ سَمْعُهُمْ وَأَبْصَارُهُمْ وَجُلُودُهُمْ بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿٢٠﴾

وقتى به آتش مى‏رسند ، گوش و چشم و پوستشان به اعمالى كه همواره انجام مى‏دادند گواهى مى‏دهند .«20» (4204918) (alef-11)
 
کارگرخط مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۰۷:۰۵
با تشکر از این تصمیم مهم ولی اگر امکانداره دیگه این جلسات رو برگزار نکنید چون فقط هزینه بیهوده است هر روز به این بهانه صبحانه خیلی کاری /میان وعده عالی /ناهار توپ / عصرانه/ و شام خوشمزه و سر اخر هم حق جلسه وبسته فرهنگی وتهش مثل هر سال همون مبلغ همیشگی ممنون از این همه دلسوزی در پایان اب سرد بنوشید (4204817) (alef-13)
 
محسن
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۲:۰۲:۲۲
پول آب چهانی
پول برق جهانی
پول گاز و تلفن جهانی
قیمت ماشین 100 برابر جهانی
کیفیت زندگی صفر
دستمزد هم که 230 دلار (4204907) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۲:۰۸:۰۶
اگر نخوریم برای سال دیگه هم میماند (4204921) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۲:۱۶:۱۳
به نظر منم اصلاً از این جلسات برگزار نکنید و حداقل حقوق را اعلام نکنید بهتر است (4204935) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۴:۵۵:۱۳
طفلک ما.همه سرکاریم (4205301) (alef-11)
 
امیر
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۵:۱۸:۰۲
جالب اینجاست آقایون برای سال بعد وعده خروج از رکود مسکن سر میدن
هههه
زهی خیال باطل
این رکود تا صبح قیامت با ماست (4205349) (alef-11)
 
مردمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۶:۰۲:۱۵
ببخشید دوستان باور کنیم می شود مسائل را خلط نکرد: من ممکن است به روحانی هم رای دهم، کارگرهم نیستم، ولی این افزایش حقوق هم به نظرم ناعادلانه است چون اصل پایه حقوق قبلی هم خیلی خیلی ناعادلانه است. کلا حداقل حقوق زیر خط فقر دادن چه معنی دارد: یعنی کار کن و فقیر هم باش؟! (4205436) (alef-11)
 
کاظم
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۶:۳۰:۰۰
پس ما هم نجومی بگیر شدیم.! (4205518) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۸:۴۹:۳۹
عزیزان چرا افزایش نه افزایش اجناس و خدمات و نه افزایش حقوق و دست مزد .هموطنان عزیز جواب بدن بهتر نیست قیمتها همه ثابت بمونه. (4205842) (alef-11)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۰:۲۱:۰۰
بنام خدا

خوبی این محک این است که فلز این آقایون معلوم شد که دلسوز کارگر نیستند.

کارگر را از اضافه حقوق میترسانند که اگر حقوق کارگر زیاد شود کارگران اخراج

میگرددند و منجر به بیکاری میگردد . (4206011) (alef-11)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۰:۴۰:۵۳
خیییییییلی خسته نباشید.ممنون از این زحمت زیادی کشیدین برای افزایش ۱۰۰ تومنی. (4206036) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۱:۳۵:۲۴
دعا میکنم یه روزی تو ایران تضاد طبقاتی وحشتناک و همچنین باعث و بانیش ریشه کن بشن (4206105) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۲:۵۸:۴۵
انشالله به حق امیرالمومنین ع (4206213) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۳:۰۵:۰۲
عزیزم در طول تاریخ در هیچ جا و هیچ زمان نشده و هرگز هم نخواهد شد.شما فقط می توانی با ارتقای مهارت خودت به صورت شخصی فکری برای خودت بکنی (4206222) (alef-11)
 
مجتبی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۲:۱۰:۲۹
وقتی خود آقایون 100 تا شرکت خصوصی دارند معلومه که نباید حقوق کارگراشون بالا بره که یوقت خدایی نکرده ضرر کنن در دوره احمدی نژاد بنده با 20 میلیون صاحب خانه شدم الان با 20 میلیون میتونی پراید بخری و توش زندگی کنی هی گفتن خزانه خال ولی دوستان باید بگم که اختصاصیسسسسسس (4206149) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۳:۲۳:۲۷
سلام خدمت دوستان ، کسی میدونه منظور از سایر سطوح چه کسانی هستن (4206243) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۰۸:۳۱:۰۳
س این حقوق فاجعه باره اقای روحانی وکسانی که در راس کارید ایا واقعا با این حقوق میشه زندگی کرد (4207591) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.