نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424123
پس‌لرزه سخنان محمود صادقی درباره حقوق 17میلیونی نمایندگان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر عضو فراکسیون امید در رابطه با حرف‌های اخیر محمود صادقی مبنی بر حقوق 17 تا 21 میلیونی نمایندگان مجلس، گفت: به نظر من در حق نمایندگان دارد جفا می‌شود و این حرف‌ها تخریب بلاوجه است.

به گزارش خبرآنلاین، بهروز  نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه در تذکر آیین نامه ای خود به اظهارات محمود صادقی که در نشست دانشجویی گفته بود نمایندگان مجلس ۱۷ تا ۲۱ میلیون تومان حقوق می گیرند، اظهارداشت: این حرف درست نیست، حقوق نمایندگان ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

این  عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تذکرش به هم فراکسیونی خود، افزود: همکار محترمی که این حرف را گفته خودش عضو هیئت علمی است و بیشتر از این مبلغ از دانشگاه می گیرد؛ پولی که غیر از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در اختیار نمایندگان گذاشته می شود، بودجه ای است که برای ایجاد دفتر و پرداخت هزینه های جاری آن و بکارگیری نیروها در نظر گرفته شده است..

نعمتی در ادامه خطاب به رئیس مجلس تاکید کرد: از شما تقاضا داریم که هیچ پولی غیر از این ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به نمایندگان ندهید و در عوض مانند یک بخشدار و فرماندار تمام امکانات دفتر را خودتان تامین کنید.از دیروز که این حرف ها مطرح شده، از صدا و سیمای جمهوری اسلامی گرفته تا رسانه های دیگر به این موضوع می پردازند که باعث تخریب چهره مجلس شده است.

وی افزود: تقاضا داریم نمایندگان هم فقط از مجلس حقوق بگیرند نه از جای دیگر؛ یکی از همکاران می گفت که یکی از مراجعان دفتر وی که برای پول تشییع پیکر بستگانش مشکل داشته به او گفته بود که دو میلیون از ۲۱ میلیون تومانی را که میگیرید، به من بده که جنازه میت را تشییع کنیم!

*لاریجانی: این حرفها تخریب بلاوجه است

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نعمتی، افزود: من حرف آقای نعمتی را تائید می کنم؛ طبق آئین نامه داخلی مجلس موظفیم که در مناطق حوزه های انتخابیه نمایندگان، برای آنها دفتر ایجاد کنیم؛ ما به این خشکسالی مالی خوردیم و از این تکلیف فرار کردیم، وگرنه باید برایشان ساختمان و امکانات ارتباطی ایجاد می کردیم، لذا به نمایندگان گفتیم که خودشان ساختمانی را اجاره کنند و ما پول اجاره اش را بدهیم.

وی افزود: حقوق نمایندگان مجلس همین مبلغی است که آقای نعمتی گفت؛ چرا عده ای حرف خلاف می گویند و اذهان مردم را خراب می کنند؟ به جای اینکه ساختمان یک میلیارد تومانی بسازیم که پول آن را هم نداریم، گفتیم دفتر اجاره کنند تا ما پول اجاره اش را بدهیم و سقف هم برای اجاره گذاشته ایم.

رئیس مجلس معتقد است:«به نظر من در حق نمایندگان دارد جفا می شود و این حرفها تخریب بلاوجه است.»
 
کلمات کلیدی : مجلس + نمایندگان مجلس + محمود صادقی + حقوق نمایندگان
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۵۵:۰۳
آقا اگر حقوقتان 5 میلیون است چرا برای رفتن به مجلس خود را به آب و آتش می زنید و میلیاردها تومان فقط خرج تبلیغات انتخاباتی می کنید نگویید برای خدمت است که بچه ها هم آن را باور نمی کنند یک توضیح معقولی در این رابطه بدهید که قابل باور باشد (4066160) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.