نظر منتشر شده
۱۷۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 170620
واقعاً آن پشت چه خبر است؟
بخش اقتصادی الف، 25 آبان 91
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۰۰
طی یک ماه گذشته، مسئولان سازمان حمایت و گمرک، با ابلاغ بخشنامه ها و انجام مصاحبه های پی در پی و بعضاً ضد و نقیض درباره ممنوعیت واردات یا صادرات فهرستی از کالاها، بازارهای لوازم خانگی، خودرو، تلفن همراه، رایانه و ماشینهای اداری را به شدت دچار بی ثباتی کرده ا ند. با ابلاغ هر بخشنامه، ارزش دارایی عده معدودی افزایش و قدرت خرید اکثریت مردم، کاهش یافته است.

نگون بخت آن پدری که بخواهد در این شرایط برای دخترش جهیزیه بخرد. نگون بخت آن دانشجویی که پول جمع کرده تا لب تاب بخرد. نگون بخت ملت ایران که در این وانفسای ایستادگی در برابرتحریم، گرفتار این مسئولان بی کفایت شده اند.

برای یک فعال اقتصادی، اعم از بخش تولید کالا یا خدمات، هیچ چیز بدتر از بی ثباتی نیست. تورم، رکود، تحریم، حتی بمباران تاسیسات، هر کدام چاره دارند اما بی ثباتی و نااطمینانی چاره ای ندارد جز توقف فعالیت. وقتی رفتار دولت، غیر قابل پیش بینی است و دایم بخشنامه های متناقص  صادر می کند و علامت های ضد و نقیض به بازار می دهد، چندان هم نمی توان فعالان بخش خصوصی را بخاطر احتکار و توقیف عرضه کالاها و خدماتشان، سرزش کرد.

باید پرسید واقعاً آن پشت چه خبراست؟
آیا تیم اقتصادی دولت نمی داند با این بخشنامه های ضد و نقیض، تیشه به ریشه ثبات و امنیت اقتصادی می زند؟
آیا نمی داند با این تغییرات پی در پی در مقررات تجارت خارجی، رانت اطلاعاتی بسیار بزرگی تولید می کند؟
آیا تیم اقتصادی دولت این روزها، لختی تامل نمی کند و به پشت سر خود نگاه نمی کند تا ببنید چه بلایی بر سر ملت و اقتصاد ایران آورده است؟

واژه بی کفایتی به تنهایی برای توصیف رفتار این روزهای دولت کافی نیست چرا که اگر قرار بود عمداً به اقتصاد ایران ضربه زده شود، شاید به این شدت و دقت و تاثیر کسی نمی توانست چنین کاری کند.
این روزهای سخت می گذرد و ایران باقی خواهد ماند. تیم اقتصادی دولت فکر نکند شرایط این روزها همیشه ادامه خواهد یافت. تیم اقتصادی دولت تصور نکند با رفتن آقای احمدی نژاد آنها هم خواهند رفت یا پست عوض خواهند کرد. کسانی که در به هم ریختن بازار، عمدی یا سهوی، دست داشته اند، قطعاً محاکمه خواهند شد و تاوان پس خواهند داد.
 
کلمات کلیدی : تصمیمات اقتصادی+بازار+واردات و صادرات
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۱۰:۲۵
شما انتظار بیجا دارید. وقتی سالی یکبار وزیر، مشاور، استاندار و...... عوض می شوند یعنی اینکه این دولت به ثبات اعتقادی ندارد.

بیچاره مردم که باید تقاص این ندانم کاریها را بدهند و کمرشان زیر بار تورم ، بی کاری و.....بشکند.

البته مشکل اینجا است که هر آدمی یکبار شانس زندگی دارد! (1021264) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۹:۵۶:۱۰
اتفاقا من فکر می‌کنم شما باید محاکمه بشوید که در این وانفسای تحریم دارید اینگونه پشت مردم رو خالی می‌کنید. تحریم‌ها سنگین، هوشمند و هدف‌مند هستند و طبیعیه که دولت هم سردرگم باشه و هم به سرعت تغییر استراتژی بده؛ چون در حقیقت عملکرد دولت در برابر تحریم‌ها واکنشی هست، نه کنشی. (1021651) (alef-4)
 
ارغوان
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۱۶:۳۶
سلام
بله ما بايد محاكمه شويم چون دولت براي جبران كمبود بودجه هايش هر بار يك بازار را به هم مي زند و اينگونه كلي پول به جيب مي زند بعد به حسابمان يارانه واريز مي كند
از اين جيبمان ميگيرد و يك هزارمش را به جيب ديگر مي ريزد
انقدر ارز به بازار تزريق نكرد و ارز دولتي را از طريق دلالهايش به قيمت بالا به مردم فروخت تا بازار ارز اينطور شد بعد تازه قهرمانانه به ميدان امد كه ما مشكل را حل كرديم
تا حالا كسي جرات انتقاد نداشت
حال كه سالهاي پاياني دولت رسيده همه پشت دولت را خالي ميكنند و به باد انتقد مي گيرند
چون مي خواهند همه چيز را به گردن احمدي نژاد بندازند و در دولت اينده مبررا باشند (1022063) (alef-1)
 
علي
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۲۸:۵۹
كسي بايد محاكمه شود كه به اسم پاك ترين دولت تاريخ امد جلو و اين همه اختلاس و دزدي و بدبختي رو ارمغان اورد ، حال بايد گفت چرا كساني كه از رانتهاي خبري اين دولت استفاده ميكنند كسي دنبالشون نميره ، مثل اشخاصي كه ٢٠٠٠٠ دستگاه خودرو وارد كرده اند وبا اين ممنوعيت ماشينها را به دو برابر قيمت مي فروشند . (1022233) (alef-4)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۲:۴۱:۵۳
سالهاي قبل هم گفتيم اين دولت كار كارشناسي قوي ندارد . درآمدهاي سرشار نفتي از شانس بلند اين دولت به سويش سرازير شد و دولت نيز آن را به سمت جامعه سرازير كرد بدون اينكه مديريت دقيقي در هدايت اين سرمايه هاي عظيم به سوي بخش توليد و صنعت و كشاورزي و .... صورت دهد اين شد كه اين سرمايه هاي عظيم به مانند سيلي عظيم . اقتصاد كشور را در هم كوبيد. الان كه درآمدهاي دولت كم شده . باز هم به فكر كار كارشناسي و حتي مشاوره گرفتن نيست چون خود دولت كادر قوي كارشناسي ندارد از طرفي اهل مشاوره از نخبگان و اهل فن هم نيست .
سالها پيش گفتيم راه كاهش بودجه عمومي و هزينه هاي جاري در فروش ساختمانهاي عظيم دولتي و بهينه سازي مصرف در اين ساختمانهاي عظيم است . راهش . كاهش تلفات در بخش توزيع و انتقال انرژي به خصوص برق است. راهش هدايت نقدينگي به سمت بخشهاي مولد است. راهش مبارزه عادلانه و قاطعانه با مفسدين اقتصادي بدون اغماض و مصلحت انديشي حتي درباره اطرافيان است. راهش توجه به درآمدهاي سرشار و كم هزينه گردشگري است. راهش . تقويت بازار بورس است كه بازاري تورم زدا است. راهش . اجراي صحيح اصل 44 است نه شبه دولتي سازي و اختصاصي سازي.. راهش... . اما كسي گوشش بدهكار نبود و اين شد كه هستيم و دولت نيز عملا درمانده شده است و فقط اين درماندگي و استيصال را به زبان نمي آورد چون هيچگاه نمي خواهد قبول كند كه اشتباه كرده و هيچگاه غرور كاذبش را اين دولت كنار نگذاشته است و البته تاوانهاي سنگين آن را اقتصاد و مردم مظلوم پرداخته اند. (1022650) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۲۰:۵۱
فیلم زیاد می بینی برای همین هم اقتصاد کشوز را با فیلم اکشن اشتباه گرفته ای! مگر نمی گفتند که تحریم ها بی اثر است؟ بهو موثر شد؟ (1022069) (alef-1)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۲:۰۱
این دولت در سیاست خارجی هم چنان باعث انزوای ایران شده که دولت زورگوی اسراییل که خود صدها کلاهک هسته ای دارد، معاهده خلع سلاح هسته ای را بر خلاف ایران امضا نکرده و خود دهها قطعنامه سازمان ملل را گردن ننهاده اشکارا و بدون هیچ واکنشی از سوی دنیا ، ایران را مکررا و علنا تهدید میکند و وزرات خارجه هم کاملا در دیپلماسی بر علیه این تهدیدات ساکت و منفعل و ناتوان است (1022124) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۵۳:۳۷
ایا با این بی تدبیری مدیران و به سیخ کشیده شدن استخوان ما باز هم می شود گفت مهر ورزی و عدالت و منصفانه باید واقعیت را دید با کدام در امد می شود این روز ها زندگی کرد دارو که یک کالا ضروری است باید به این وضع باشد کجایند وجدانها و ......................... (1022257) (alef-4)
 
ع ح
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۲:۲۸:۳۵
بابا دولتی .سرسپرده . جانفدا .تو توی این سایت چی میکنی . دست از سر مردم بر دار برجلو خونه خودت بازی کن (1022637) (alef-4)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۲:۳۷:۱۹
کافیه یه کم سر از اقتصاد در بیاری تا بدونی تحریم فقط 20 درصد این بازار رو گرون کرد و بقیه اش به خاطر بی تدبیری (یا بی تدبیری عمدی) تیم اقتصادی دولت است (1022647) (alef-4)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۳:۴۳:۴۴
یعنی ممکنه ما زنده باشیم و چنین روزی را ببینیم؟خیلی دوست دارم باور کنم در کشور ما چنین سازوکاری وجود دارد که مسئولانی که حداقل با ندانم کاریهای خود کشور بزرگی به نام ایران را به ذلت و فلاکت کشانده اندروزی پاسخگوی اعمالشان باشند .. (1023099) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۴:۱۹:۰۳
جالب اینجاس که هم تو و هم الف فکر میکنید قوه قضائیه هستید . الف که نمیگه باید محاکمه بشه. میگه قطعا محاکمه میشه. شما مگه قوه قضائیه هستی؟ بر چه مبنایی این حرفو میزنی. هرچند که مردم خوشحال میشن. اما ظاهرا اونقدر آتو دارند از مسئولین که جرات همچین کاری و کسی نداره (1023128) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۱:۵۵:۵۴
من به "ندانم کاری" اعتقاد ندارم
این افراد عاقل و بالغی هستند و خیلی هم خوب مخشون کار می کنه (1021843) (alef-4)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۵۸:۲۳
صدمات ناشی از خیانت باند انحرافی به کشور را در تاریخ حتی دشمنان کشور هم نتوانسته بودند انجام دهند، اینها نیمی از درامد نفتی کل تاریخ کشور را به باد داده و ارزش ریال را هیچ کردند شک نکنید اینها عمدی بود. (1022118) (alef-1)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۱۴:۴۸
این تیم رو بهتر چند تا بازی تدارکاتی با تیم مالدیو براش بذارن تا ببینن چند مرده حلاجه. (1022061) (alef-1)
 
کورش
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۲۵:۲۷
پس کی سایت الف رو برای همیشه فیلتر می کنند تا مردم به ارامش برسند (1022075) (alef-1)
 
منتقد
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۲:۰۰:۰۸
مگر اینکه با فیلتر سایت و بستن دهان منتقدان احساس کنید که بر حق هستید! گیریم که مدتی رسانه و سایت فیلتر و مسدود شد و اجازه انتقاد به افراد ندادید و با منتقدین شدیدا برخورد شد. آیا جلوی " افکار " حق طلبانه و منتقدانه را هم میشه گرفت؟ آیا میشه افکار ملت را فیلتر یا مسدود کرد؟ و اگه افکار منتقدان و خیر خواهان انباشته شد و اجازه نقد و بیان آن داده نشد می توان به همین روش به مدت طولانی ادامه داد؟ (1022605) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۳۲:۱۱
چرا هر سايتي كه نظراتش با نظرات شما تفاوت داره بايد فيلتر بشه؟ (1022762) (alef-4)
 
ارغوان
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۲:۰۶:۴۸
سلام دوست گرامی
اگر استدلالی داری ، بفرما. اینجا همه اهل تفکر و دلیل هستند.
چون نظر دیگران برایت قابل تحمل نیست دیگران را محکوم به سکوت می کنی؟
استدلال کن. می شنویم. اما خفه نمی شویم. (1023047) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۵۷:۱۰
چرا باید این دولت در کارهای خود تامل کند وقتی هیچ مقامی به او اعتراض نمی کند ؟!! وقتی که مطمئن است هر ضربه ای به پیکر ملت ومملکت بزند نه تنها کسی از او جواب نمی خواهد تازه اعتراض به اورا ضربه به نظام تلقی می کنند ؟!!! وقتی حاشیه امن دارد !! واقعا نظامی که ملت ما به خاطرش جان داد خواستار چنین دولت و مسئولینی بود ؟!! (1022115) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۸:۱۱
تا بحال که برخی مدیران عزیز می گفتند که قطعنامه ها " کاغذ پاره ای " بیش نیستند و تحریمها موجب پیشرفت کشور خواهد شد و می گفتند آنقدر " قطعنامه " بدهسد تا قطعنامه دانتان پاره شود.... حالا چی شده که تمام مشکلات و تورم و سو ء مدیریت را به گردن " تحریمها " می اندازند و از آن بنام " جنگ اقتصادی " یاد می کنند ! ظاهرا برخی مدیران از رفع مشکل تورم شدید و بیکاری و... خود را ناتوان می بینند که تمام مشکلات کشور را به تحریمها نسیت می دهند که خیال خودشان را از پاسخگوئی راحت کنند. (1022136) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۳۴:۳۹
جالبه كه در ميان همين مسئولين افرادي بودند كه دلار را در حال سقوط ميدانستند! (1022763) (alef-4)
 
هانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۴۹:۵۱
آقای رییس جمهور هم که هر کسی از وزیران رو میذاره کنار میگه ما سر منافع ملت شوخی نداریم! هر کسی نتونه درست کار کنه ما تعارف نداریم و میذاریمش کنار! بهترین وزیرهایی که در دولت نهم تو کابینه اش بودند رو با همین استدلال غلطش (چون نظر خودش رو به اشتباه تامین کننده منافع ملت می دونه) گذاشت کنار. فتاح، لنکرانی، دانش جعفری، پور محمدی، اژه ای، متکی و ...تو هین شهر ما قم، آقای موسی پور (استاندار) که واقعا فعال بود و کاری و اکثریت مردم قم ازشون راضی بودند و تحولی تو کارهای عمرانی در سطح قم ایجاد کرده بود رو به راحتی بر کنار کرد تا جایی که حتی مراجع و نماینده های مجلس و امام جمعه های قم اعتراض کردند، ولی کو گوش شنوا.این نیز بگذرد ... خدا کند رییس جمهور بعدی، منطقی و عاقلانه بر سر منافع ملت بجنگه. (1022782) (alef-4)
 
حبیب
Germany
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۴:۱۹:۳۰
من با این مطلب که نباید گذاشت کسانی که بدون کفایت و تدبیر وارد عرصه مدیریت کشور بزرگ با موقعیت حساسی همچون ایران می شوند بدون بررسی عملکردشان در زمان تصدی پست شان با آن حقوقو و مزایای کلان و غیر واقعی در کشور راست راست راه بروند. من از مسئولین مدبری که هنوز معتقدم وجود دارند می خواهم به موضوع بی کفایتی مسئولین در زمان ریاستشان حتما" رسیدگی کنند (1023129) (alef-4)
 
اسماعیل
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۱۰:۵۲
واثعا دل آدم به درد میاد از این همه ثروت طبیعیو خدادادی، مردم دلسوز و پشتیبان و صبور، مردمی که هرچی سختی رو هم بهشون فشار بیاد بازم صبورن تحمل می کنن. همین دیروز الف خبری زد اجاره بها تو اروپا رفته بالا ملت ریختن تو خیابونا. اما مردم ما با این همه فشار بازهم همیشه نجیبن
که برخی دارن خیانت باربه این مردم فشار میارن از روی عمد. و برخی از روی بی صسوادی
تصمیمات خلق الساعه چه افرادی رو که پولدار تر و پولدارت که نکرده
پدر و مادری که باید برای فرزندشون به خاطر بی لیاقتی مسئولین هزار فشاری رو تحمل کنند، بیماریشو و هزینه های سرسام آورشو به جون بخرند و خود کمتر به خود برسند تا فرزندان کمتر زحمت ببینند
خدا. ازت می خوام به آه افرادی که با این بی لیقاتی ها دلشون شکست کمرشون خم شد غرورشون شکست جلو مرد و نامرد مسئولین نابخرد، بی کفایت (هرکی هست) رو یه کیمی ازعذابشون رو تو همین دنیا بهشون برگردونی مرهم دل ملت شه (1021266) (alef-1)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۱۵:۲۷
امید است مسببان اصلی این وضعیت درآینده نزدیک در چنگال عدالت گرفتار شوند .!؟ (1021269) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۸:۵۸:۱۳
انشاا... و اميدوارم حقوق ها هم شب عيد دو برابر شود شايد كمي افت قدرت خريد جبران شود (1022381) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۹:۱۴:۲۲
من که سپردمشان به خدا تا خود خدا عدالت را اجرا کند (1022406) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۲:۱۸:۳۰
یک ماه است کالای ما را ثبت سفارش نمیکنند حالا هم میگویند ممنوع شده بعد میگویند گمرکی را با ارز مبادله محاسبه میکنیم وای که مارا گیج و درمانده کرده اند... (1022624) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۳۷:۱۳
بستگي داره مجري عدالت چه اشخاصي باشن. (1022766) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۲۹:۰۵
آقای احمدی نژاد خواهد رفت , تیم اقتصادی اش هم خواهد رفت , هیچ کسی هم هیچ رسیدگی نخواهد کرد. دلتون خوشه ها!!! واقعا فکر کردید کسی میاد بررسی کنه که این مسائل عمدی هستند یا نه؟؟؟ (1021291) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۱:۰۰:۰۵
"کسانی که در به هم ریختن بازار، عمدی یا سهوی، دست داشته اند، قطعاً محاکمه خواهند شد و تاوان پس خواهند داد."
من مرده تو زنده... این اتفاق رو تو خواب هم نخواهیم دید. ما ایرانی ها مردمان فراموشکاری هستیم. (1021759) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۱:۲۰:۴۰
آقا ما دعا میکنیم اینا واقعاً برن، پیگیری نخواستیم.
من میترسم پشت پرده باز ادامه بدن (1021802) (alef-4)
 
کریمی
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۱:۲۱:۴۷
حرفهای قشنگ چقدر به دل میشینه.... (1021804) (alef-4)
 
درمانده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۰۵:۴۶
عمدی بودن یا نبودنش را نمی دانم فقط یک نمونه کوچک با نزدیک به 60 سال سن از یک کارخانه تولیدی قبلا جنس را 2 ماه می خریدم وپس از فروش پولش را بر می گرداندم وزندگی بخور ونمیری داشتم بیشتر از 1 ماه است تقاضای جنس کردم می گویند اول پولش را به حساب بریز وبعد از یک هفته جنس تحویل می شود با 40 در صد افزایش قیمت به مرز جنون رسیدم بدون کار ودرامد با اجاره خانه بچه دانشجو وخرج کمر شکن بخدا قسم اگر خودکشی حرام نبود جلوی پاستور خودم را اتش میزدم تا حد اقل منادیان عدالت از خواب بیدار شوند به خون امام حسین قسم این یک گوشه کمی از دردم است اندکی پیش تو گفتم غم دل ترسیدم که دل ازرده شوی ورنه سخن بسیار است (1021858) (alef-4)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۵:۴۷
من با بیست سال فعالیت تجاری در واردات و صادرات حالا خانه نشین شده ام
درست از ابتدای امسال تا بحال دارائیهایم به نصف کاهش یافته ، ای کاش مثل خیلی ها دلارو طلا خریده بودم حالی کلی ثروت داشتم
حساب کردم اگر سالی 10 ملیون تومان از سرمایه ام را هزینه زندگیم کنم بهتر از کار کردن و ضرر کردن است ، لااقل استراحتی هم میکنم (1021970) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۴۲:۰۳
اشتباه نكنيد. اگر شما "مثل خيلي ها طلا و دلار خريده" بوديد، تازه به همان اندازه خريدتان از تورم افسار گسيخته عقب نمي مانديد، نه اينكه "حالا كلي ثروت" داشتيد. (1022772) (alef-4)
 
نگران
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۱۲:۳۲
امیدوارم که مشکلات کشور به هر دلیل و چه سهوی و چه عمدی در همین حد تورم شدید وبیکاری و... بمونه. من از این ترس دارم که با خطای محاسباتی و یا هر اشتباه دیگری کشور عزیزمان وارد یک جنگ ناخواسته شود و وضعیت از این هم بدتر شود و خطرات جانی و نابودی زیرساخت های اقتصادی کشور هم به مشکلات فعلی اضافه شود.... (1022140) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۲۹:۲۱
به پیر ،به پیغمبر که همه اینکارها حساب شده ودست یک باند بسیار گسترده وقوی می باشد.کافی است اخبار و رویدادهای مختلف در طی سالها،ماه ها وهفته های گذشته را کنار هم قراردهید تا یک پازل بزرگ ترسیم شود وفقط برخی از خانه های آن خالیست.یک نمونه آنرا هم همه شاهد بودید که چگونه فسادی بزرگ در سیستم بانکی واقتصادی کشور آشکار شد.مگر می شود اختلاسی به آن بزرگی فقط با روابطی در حد چند مدیر بانکی صورت بگیرد؟در مورد صادرات و واردات مسئله ای که مشخص است ،اینست که از جناب آقای غضنفری کاری بر نمی آید وایشان قدرت واختیار لازم را ندارند و دستورات به ایشان دیکته می شود. (1021292) (alef-1)
 
رجبی
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۴۳:۱۱
سازماندهی شده ست برادر ولی خیال نکن این دولت بره این باند از هم میپاشه.تا تئوریسینهای اقتصادی این نوع اقتصاد وجود داره(مثل روزنامه دنیای اقتصاد)این بساطها درکشور وجود داره.خیالت راحت.البته تئوریسینها آزادند تئوریهایشان را حالا به هر دلیلی ارئه بدهند ولی مسوولان کشور باید عاقل باشند تادر دام آنهانیفتند. (1021725) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۱:۰۶:۳۵
هالیوود بزرگی به نام ایران. همه دعوتند برای بازی ، تماشا، مدیریت صحنه، کارگردانی، گیشه، ....
فقط بلیتش یه کم زیادی گرونه!!! (1021771) (alef-4)
 
امر عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۳:۲۵:۴۲
مي گوينـد:شـاه عبـاس از وزيـر خـود پرسيـد:
" امسال اوضـاع اقتصـادي كشـور چگونـه است؟"
وزيـر گفت:" الحمداللـه به گونـه اي است كه تمـام پينه دوزان توانستنـد به زيـارت كعبـه رونـد!"
شـاه عبـاس گفت:" نـادان! اگـر اوضـاع مالـي مـردم خـوب بود مي بايست كفاشـان به مكــه مي رفتند نه پينه‌دوزان... ، چون مردم نمي توانند كفش بخرند ناچار به تعميرش مي پردازند ، بررسي كن و علت آن را پيدا نما تا كار را اصلاح كنيم. (1022706) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۳۰:۴۹
مردم بیچاره شدند .هیچ جوانی دیگر نمی تواند فکر خرید خود رو را بکند مگر پدرش برای او ارث هنگفت بکذارد.
چه کسی با سکه 1200000هزارتومانی ازدواج می کند.
چگونه جمعیت را زیاد می کنند؟ (1021293) (alef-1)
 
erfani00@gmail.com
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۳۳:۳۷
شما هم مسوولید یادتون هست که هرکس اعلام میکرد که این تیم اقتصادی مثل این شعرند:
دشمن دانا به از نادان دوست
مظرش را اغلام نمیکردید
در ضمن از دولت اینده تقاضامندم که کسانی که مسبب این جنایات شده اند به دادگاه معرفی کنه
(1021297) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۳۸:۳۶
محاکمه!!! عزیز دل برادر دلت خوش ها. اون که علنا" 3 میلیارد دلار پول من وشما و امثال ما رو به تاراج داد و برد، با اجازه! رفته تورنتو داره حالشو میبره. اگه معترض و مشکوک به این گونه اعمال قبیحه نباشی ، نه تنها از زندان و توفیق اجباری راهی اون دنیا شدن خبری نیست بلکه احتمال قدردانی بابت خدمات بی بدیل هم وجود داره( البته فقط احتمالش هست ، اینو بگم که هیچ قولی نمیدم ! حالا فردا طلب کار نشن! ) (1021304) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۳۹:۲۵
تا ماه دیگر این گرانی به استخوان مردم نفوذ می کتند.ریس جمهوری که موقع گرفتار شدن کشور به سفر می رود نمی تواند مشکلات را حل کند (1021306) (alef-1)
 
م ت
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۴۰:۳۱
ای اقا حرص چی می خوری؟ اینا الان خودشون را خادم ملت میدونند که دارند به شدت خدمت می کنند ! مگر نمیبینی وزیر اقتصاد را که میدونه همه ملت چقدر ازش کفری هستن اما بازم مصاحبه میکنه و با خوشحالی وعده های واهی میده؟ مگه نمیبینید که چطور مدیران خادم چطور با چنگ و دندان به میز خدمت چسبیدند و عمرا قبول نمی کنند که بی لیاقتند؟ می دونی چرا؟ جون اینها تشنگاه خدمتند نه شیفتگان خدمت!
عاقلان دانند (1021307) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۳۲:۳۹
تشنگان قدرت (1022081) (alef-1)
 
علیاری
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۰۱:۲۱
به نام خدا.من کارمنددارایی هستم.ازفجایع رخ داده بیاییدتابرایتان بگوییم .که بر ما چه گذشت.واین قدرت طلبان رابطه بازتمام بچه های جنگ راحذف کردن وچه زندگی برای خودشان درست کرده اند. وعجب صبری خدادارد.حداقل امیدوارم دراین دنیا کمی تقاص ابرو بدهند. (1022204) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۴۶:۲۸
به نظر من یک نفر باید مشخص کنه که تحریمها چند درصد در این اوضاع نقش داشته اند. الان هر کی هر خراب کاری می کنه میگه به خاطر تحریمه.
آخه اینکه وزیر بهداشت میگه ارز دارو معلوم نیست کجا هزینه شده چه ربطی به تحریم داره؟ این همه خودرو خارجی رو با ارز 1226 تومانی رو چه کسی بالا کشیده است؟
ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
کین ره که تو میروی به ترکستان است (1021315) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۱۶:۳۹
نکته اینجاست که عامل تحریمها هم نتیجه اقدامات خود این آقایان هست. پس هی نفرمائید چند درصدش مال تحریم ها است (1021687) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۴۸:۲۶
جناب آقای توکلی نماینده محترم مجلس دولت تجارت ،صادرات و واردات را قفل کرده عملاً تعطیل کرده شما مجلسیها میخواهید همینطور نگاه کنید حداقل یه تذکری جیغی چیزی دلمون خوش باشه که کسی هم توجه داره (1021316) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۵۰:۰۵
من فقط نگرانم که این تیم و آقایان برای اینکه شرائط اقتصادی و بازار ارز را کنترل کنند دارند چه میزان از ذخائر ارز و طلا را و با چه سرعتی مصرف میکنند و نگرانی بزرگتر اینه که این تیم از تمام این ذخائر در این ۶ ماه قبل از انتخابات استفاده کنند و در آنوقت کشور چگونه میتواند در مذاکرات هسته امتیازی بگیرد و وضع کشور در آنزمان چگونه خواهد شد...بی‌جهت نیست که آمریکا و غرب اصلا عجله‌ای برای مذاکرات ندارند...به هر حال می‌دانیم که دولت و این تیم هرگز از میزان کاهش این ذخائر به مردم یا کارشناسان و حتی مجلس گزارشی نخواهد داد ، فقط امیدوارم عالیترین مراجع تصمیمگیری کشور به صورت روزانه این کنترل و گزارش‌ها را داشته باشند و تدبیر کنند چرا که تمام وقایع ماه‌های اخیر نشان میدهد که غرب بسیار اگاهانه دارد طرحهای خود را به پیش میبرد. فقط امیدوارم ما دنبال نظر همان مشاورانی نباشیم که از حمله به سفارت انگلیس حمایت کردند و یا اعتقاد داشتند تحریم خرید نفت ایران هرگز نیمیتوند عملیاتی شود چون مطمئنا چنین مشاورانی در حال حاضر مشاوره خواهند داد که چند ماه دیگر تحریم غرب شکست خواهد خورد و یا آنها منصرف خواهند شد و یا ما با چند مانور دیپلماتیک و یا تهدید میتوانیم آنها را بترسانیم و صحبت‌های از این دست و پیش از پیش زمان و منابع را از دست خواهیم داد.... (1021321) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۵۲:۰۸
واقعا تاوان پس مي دهند آن هايي كه قبلا در پست شهرداري بودند و برخي هزينه هاي بدن سند و فاكتور وجود داردچرا تاوان پس ندادند و حالا به مقام بالاتر رسيده اند. تو خود بخوان حديث مفصل از اين مجمل (1021323) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۸:۰۶:۳۴
ایشان اصلا در شهرداری چکار کرد مگه؟؟؟؟ واقعا کارنامه قبلی ایشان چه بود؟؟؟؟ (1022330) (alef-4)
 
کارگر
Canada
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۰:۵۲:۵۳
برو دلت خوشه بابا شما ها الان به هم افتادین یادتون رفته برای همین مجموعه چه کارا که نکردید .....
تو فقط می تونی از اینا نگذری ولی مطمین مردم و خدا از شماها هم نمی گذرن ... (1021324) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۰۱:۴۴
شما 1 نفر نشون بده كه به خاطر عملكردش مجاكمه شده باشه؟؟ تا حرفت را باور كنيم
فقط كرباسچي بود كه اونهم... (1021329) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۰۲:۵۱
یه نگاهی کن ببین خاوری کجاست؟!!
اینا هم همونطور... (1021330) (alef-1)
 
علی علی
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۱۰:۴۳
به نام خدا.خیلی دوست دارم بدانم اقایان شمسی حسینی وبهمنی وکسانی که خاوری راتایید کردن چندسال دیگه می روند کانادا. (1022220) (alef-4)
 
كورش
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۱۷:۰۱
واقعا جالبه كه بعد از ٤ سال كه همه گفتن اين آقايون نمی تونن تازه شما متوجه شدين ماشاالله به اين همه بصيرت!!! (1021340) (alef-1)
 
مانلی پاکباز
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۲۲:۲۴
چنانچه باکفایت ترین اقتصاد دانان کشور نیز تیم اقتصادی دولت را تشکیل میدادند تغییر چندانی در وضعیت ما بوجود نمی آمد. کشور ایران وارد نبردی نا برابر اقتصادی با اتحادیه اروپا و ابر قدرتی به نام ایالات متحده آمریکا شده.چرا به ناکفایتی تیمی که منجر به انزوای کشور در عرصه جهانی شده نمیپردازید؟ چرا از خردمندی بزرگانی که در دوران آقای خاتمی ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت را خط قرمز میدانستند چیزی نمیگویید؟؟؟؟؟ چرا از تفکری که کشور را به سوی کره شمالی شدن سوق میدهد انتقاد نمیکنید؟؟؟ این اصول اخلاقی شما چیست که طبق آن تمامی مشکلات کشور در طول 20 سال گذشته بر گردن احمدی نژاد و تیم اقتصادیش می افتد؟ همین تیم اقتصادی دولت تا قبل از تحریم ها موفق تریت دولت در حفظ ارزش پول ملی بود....همین دولت تا دیروز دولت مکتبی،عدالت محور و..........بود... (1021345) (alef-1)
 
محمد-ع
Canada
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۹:۵۷:۴۰
احسنت ! فقط دارند دنبال یه قربانی اون هم از بین هم فکران و دوستان سابق خودشان می گردند چرا که حتی یک نفر غیر جناج راستی در دولت و فوه قضاییه و مجلس و قوای نظامی و غیره مسئولیت ندارد ؛ وگرنه مسوب همه مشکلات اعلام می شد ! (1021657) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۲:۳۶:۱۵
اصلا این دولت به چه منظور ارز را چند نرخی کرد؟ مگه این که راه برای سوء استفاده ی اراذل باز بشه، پس دستش با اراذل یکیه. (1022644) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۱:۱۵:۵۲
دوست عزیز خالی بودن گفته شما از منطق وعلم اقتصاد مشخص می کند که شما کمی احساسی با مسئله برخورد می کنید. آیا با در آمد 500 میلیارد دلاری واقعا دولت در مقابله با تحریم ها دست وپا بسته بوده؟ آیا نرخ ارز را زورکی ثابت نگه داشتن نشانه موفقیت است؟ سالها پیش با کفایت ترین اقتصاد دانان این روزها را پیش بینی کرده بودند ولی کو گوش شنوا ؟ آیا فکر می کنید این اولین باری است که اقتصاد کشور دچار بیماری هلندی شده است . گم شدن میلیارد دلاری در آمد نفتی واختلاس های چند هزار میلیاردتومانی نیز از نشان های افتخار موفق ترین دولت ایران است؟ (1022803) (alef-4)
 
م - الف
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۲۲:۵۳
به خدا قسم شرایط خیلی سخت شده . رفته بودم به مغازه نقره فروشی . زن و شوهر جوانی آمده بودند حلقه عروسی خود را بخرند البته نه طلا . نقره خریدند . در چهر ه شان غم و اندوه را می شد دید . فکر می کنید دو تا حلقه نقره چند شد ؟؟؟136 هزار تومان پرداخت کردند . گرمی دوازده هزار و خورده ای نقره ساخته را فروشنده محاسبه کرد .
جوانان بدبخت ما چگونه ازدواج کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا شرایط اسف بار است .
اما مجلسیان کاری نمی کنند .
دلمان را به که خوش کنیم .
یادمان نمی رود که مدام دولت می گفت تحریم ها یک مشت کاغذ پاره است و بی اثر .
به خدا گرانی بیداد می کند . وای که شرایط سخت شده (1021346) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۲:۰۳:۵۰
خوبه که اونا نقره خریدیند.من خیلی ها را میشناسم که سرویس و انگشتر عروسی را اجاره میکنند!!!!!!!!!!!!! (1023045) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۲۳:۲۴
دلم خیلی گرفته . احساس می کنم کسی به فکر گرانی ها و مردم نیست (1021347) (alef-1)
 
بي نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۲۳:۲۱
چرانمايندگان مجلس چند گراني ها را لمس كرده به دولت اعتراض دارند ولي بعضي از نمايندگان هوادار دولت از اين اعتراض ناراحت هستند !!!!!!!!؟؟؟؟؟
اگر واقعا نمايندگان دولت رابه مجلس براي پاسخ گويي بياورند وسوالهاي اساسي و كليدي پرسيده شود و هئيت رئيسه مجلس سوال را خوب مديريت كنند خيلي مسائل حل خواهد شد. (1021697) (alef-4)
 
سغرق
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۵:۳۸
امید وارباش عزیز انشالله کارها درست میشه ونگران نباش عزیزان بفکرند؟ (1021747) (alef-4)
 
نا امید
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۲۶:۵۱
چه دل خجسته ای دارید. تا به حال کدام مسول دولتی را به خاطر سهل انگاری محاکمه کرده اند . نگون بخت ملت شریف ایران که حقشان این وضع و اوضاع نبود . شب می خوابیم صبح بلند می شویم قیمتها عوض شده . بخشنامه های دولتی هم هر کدام خنجری بر بدن بی رمق مردم است . (1021350) (alef-1)
 
قدرت
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۲۸:۱۸
چون دولت محترم زورش به اونهائی که تحریم کردند نمی رسد و همچنین زورش به کسانی که تصمیمات نادرست و سیاستهای مشکل ساز اتخاذ کردند نمی رسه، لذا زورش به مردم خودش که می رسه.... خودرو را بیش از 40 درصد گران می کنه ... مواد غذائی را هم 2 تا 3 برابر گران می کنه - دلار با نرخ مبادلاتی را هم 2 برابر قیمت قبلی به مردم می فروشه ، قیمت آزاد در بازار جای خود . ترخ بلیط هواپیما را تا 65 درصدر گران می کنه و به گفته وزیر اقتصاد تازه قراره که بخشی از کاهش درآمد دولت از عدم فروش نفت در آینده از طریق " مالیات " تامین بشه.... (1022160) (alef-4)
 
عادل
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۲۷:۵۰
متاسفانه برخی مدیران با این همه رفتار و تصمیمات متناقض و " آزمون و خطا های " مکرر هنوز کار ازموده و با تجربه نشده اند و با تصمیمات نادرست صدمات فراوانی به کشور و مردم می زنند ولی با این حال از پست و مقام خودشان با جدیت تمام دفاع می کنند و خودشان را برترین فرد برای این مقام می دانند! (1021353) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۲۸:۰۲
مطمئن هستم اگر امریکا و غرب به ما حمله کرده بودند تخریبش کمتر از تخریبی می بود که برخی تصمیمات به ایران زده است . (1021354) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۳۲:۴۸
خدا را شکر که قیامت را داریم . (1021362) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۷:۴۱:۱۸
دل خوش، سیری چند؟! (1023252) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۳۴:۴۳
زهی خیال باطل(مجاکمه خواهند شد؟) (1021364) (alef-1)
 
عَدالت خواه
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۳۷:۱۵
ممنونم از زحمات دولت عَدالت محور و مهر گستر . ممنونم که اندک پس اندازهای ما را در بانک ها نابود کردند . عین عَدالت بود . چه معنی دارد ما پول پس انداز کنیم . ممنونم که بیکاری را ریشه کن کردند و دیگر هیچ بیکاری وجود ندارد . ممنونم بخاطر آرامشی که به ما دادند . حالا تصمیم گرفتیم 5 تا بچه بیاوریم تا شاهد این همه عَدالت باشند. دنیا حیف است از عَدالت ما بهره نبرد . ممنونم تیم عَدالت خواه دولت! (1021368) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۳۸:۰۶
خيانت به كشور شده يك مرد پيدا نميشه جلوي دولت رو بگيره (1021369) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۳۸:۳۲
به جای این مقالات رییس جمهور را استیضاح کنید . حداقل دیگر این قوانین مسخره را صادر نمی کنند . وقتی حامی این دولت بودید این حرفها را نمی زدید . (1021370) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۳۹:۱۴
اصولگرایان خاطره بدی در ذهن مردم گذاشتند (1021372) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۸:۰۵:۰۱
ولی خودشان که از خودشان راضیند!!! (1022327) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۵۱:۳۰
من که نفهمیدم برخی از " اصولگرایان " واقعا به چه " اصولی " پایبند هستند و اونو قبول دارند؟ اصل قانون اساسی ؟ اصول اسلام ؟ اصل رضایت ملت ؟ اصل قدرت؟ اصولگرای حقیقی قطعا به قانون اساسی پایبند است و به آن عمل می کند و عمل به قانون اساسی هم احترام و تعهد به کشور است و هم تعهد و احترام به اسلام. چون قانون اساسی و قوانین عادی کشورمان برگزفته از اسلام است و با شرع انطباق داده میشود... (1022784) (alef-4)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۴۲:۴۶
چرا ميگيد محاكمه خواهند شد؟؟؟ خوب اگه مردين همين الان محاكمه كنين. وعده ي سر خرمن ميدين???? (1021379) (alef-1)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۱:۴۹:۴۲
با سلام
اولا تا زمانیکه دولت دارای وکلای حامی زیادی در مجلس است به هیچ وجه نباید فکر کرد که با هر اتفاقی هر قدر هم مخرب باشد آب در دل وزرا تکان بخورد. اینکه قرار استیضاح وزرا بدون هیچ دلیلی لغو بشود چه معنی برای مردم خواهد داشت؟؟؟

ثانیا، مگر الان مصطلح نیست که برخی افراد در سالهای گذشته اعم از رییس مجلس، نخست وزیر یا رییس جمهور یا وزیر متخلف بوده اند. خب هر قدر آنها را محاکنه کردند، این وزرا هم از محاکمه خود در آینده بیم خواهند داشت.

ما هی میگیم فلانی مقصره فلانی مقصره، اما هیچ کاری به او نداریم خب اگر هر کسی باشه در کار خلاف خود جرات بیشتری پیدا می کنه. (1021385) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۲:۱۵:۱۸
این چه فرمایشی است که میکنید به بیانات وزیر محترم در حاشیه اجلاس توجه فرمایید اقتصاد ما جزو برترین اقتصادهای دنیا است وبه من چه من میپرسم چرا اجناس باید ظرف شش ماه دو و سه براتبر بشه مگر اسپانیا و فرانسه تولید کننده نقتن که با ما مقایسه بشن چرا ما رو با عربهای خلیج فارس مقایسه نمیکنید ببینید تورم اونجا چند ددرصده و اینقدر به اقتصادشون نمیبالن و میگن مال ما ناقصه باید رفع نقص کرد (1021399) (alef-1)
 
داریوش
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۰:۲۶
دوست عزیز تورم تو اسپانیا تازه 3.5 % شده نه مثه اینجا 300 %. ابنم لینکش..
http://khabarfarsi.com/n/3826283/%D9%86%D8%B1%D8%AE_%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%85_%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7_%D8%A8%D9%87_%D8%B4%D8%AF%D8%AA_%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA (1022120) (alef-1)
 
منصف
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۴۸:۳۹
کشورهای اروپائی و ژاپن و چین هیچکدام ذخائر نفت و گاز ندارند و آن را وارد می کنند ولی در حوزه علمی و اقتصادی و رفاه بیشتر مردم خود پیشرفت بسیاری کرده اند. ( بگذریم از برخی مشکلات موقت اقتصادی اخیر در غرب که کمی هم بزرگنمائی میشود و البته چون در تظاهرات آزاد هیتند براحتی در خیابانها اعتراض می کنند ) اما کشورهای عربی و کشور خودمان که دارای ذخائر نفت و گاز فراوانی هستند متاسفانه یا از نظر علمی عقب هستند و یا از نظر اقتصادی و رفاه مردم خویش مشکل دارند و کم پیش میاد که یک محصول پیشرفته توسط اینگونه کشورها که دارای ذخائر خدادادی و ثروت نفتی عظیم هستند اختراع و تولید شود و به جهان عرضه گردد.... از برق و خودرو و شیشه و تلویزیون و موبایل و تلفن و ماهواره و هواپیما و.... همه و همه محصول و اختراع غرب است که برای رفاه بشر تولید و به کل جهان عرضه شده است. بنظر من مهمترین عامل در پیشرفت یک کشور و رفاه مردم کشور " مدیریت " صحیح کشور توسط سیاست مردان کار آزموده و درستکار و قوانین درست و منطبق با خواست اکثریت یک جامعه است . وگر نه کشوری مثل عربستان با داشتن ذخائر نفتی و ثروت هنگفت صرفا با فروش آن مردم خود را در رفاه نگه داشته و از نظر علمی و تکنولوژی بسیار ضعیف است و همچنین کشوری مثل افغانستان هم بدون داشتن ذخائر نفتی و گاز و... از لحاظ اقتثادی و علمی و رفاه بسیار ضعیف می باشد. لذا صرف داشتن یا نداشتن ذخائر و ثروت در یک کشور اگر " مدیریت " صیحیح و کار آمد در سطح کلان در کشور نباشد هرگز آن کشور پیشرفت نخواهد کرد . (1022187) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۲:۲۲:۲۴
بخدا قسم از شام یا ناهارم زده ام درامدم کفاف نمیده (1021401) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۲:۳۵:۵۱
از اقتصادی که معاون وزیرش میزان خصوصی سازی را :
« هفت میلیون و چهار صد و بیست و دوهزار و هشتصد و شصت وپنج میلیون ریال» اعلام میکند چه توقعی دارید؟ فیلمش هست. (1021406) (alef-1)
 
مصطفی
Italy
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۳:۰۶:۴۳
چند سوال در این زمان مطرح میشود و انهم اینکه جه کسانی در قرار گرفتن این تیم در راس مدیریت اقتصادی نقش داشته اند و باعث بروز اینهمه معضلات و مشکلات شده اند و چرا اراده ای برای اصلاح این تیم و رویه وجود ندارد وقتی همه افراد موثر بجای عمل کردن به مصلحت اندیشی روی می اورند و عافیت طلب میشوند میشود این وقتی نفع فردی و گروه سیاسی بر منافع ملی ارحعیت پیدا میکند نتیجه ای بیش از این نخواهد داشت و در خاتمه اگر در کشور ما هم قانونی مشابه انجه در بسیاری از کشورهای دیگر در مورد مسئولیت مدیران در باره عواقب تصمیماتشان باشد انموقع دیگر افرادی که در سمتی قرار میگیرند اینگونه با بی توجهی با تصمیمات غیر کارشناسی و خلق الساعه و هزینه ساز برای جامعه دیگر جرات نمیکنند با تصمیمات غلط خود مردم و کشور را دوچار مشکل کنند ضعف قانونی و فراردادن منافع حزبی در اولویت مقابل منافع ملی و مردمی دلیل این امر است (1021412) (alef-1)
 
kian
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۳:۰۹:۰۰
چرا تصمیمهای بدو پشتوانه علمی و در کمال دستپاچ گی وبدون تامل وتفکر گرفته میشود . نمایندگان مردم باید سریعتر ورود کنند تا بیش از این مردم در تنگنا قرار ن گیرند . اینهمه متخصص اقتصاد در کشور داریم چرامشورتی در کار نیست چرا تصمیمات آنی و لحظه ای اجرا میشود و آنی ولحظه ای هم باطل میشوند اینگونه میخواهیم آقای جهان شویم (1021413) (alef-1)
 
حسینعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۹:۰۳:۲۳
با متخصصین هم مشورت میشود ولیکن آخر سر کسی حرف نهایی را میزند که هیچ سر رشته ای از اقتصاد ندارد و نتیجه همین مشود که میبینیم. (1021572) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۵:۱۵:۱۶
گيريم تاوان پس دادند يك عده به حق يا ناحق، چه دردي از مردم دوا مي‌شود؟ (1021423) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۶:۲۴:۰۷
سرد است سخت سنبله ی رز به مجلس آر
تا گرمی ای به آتش سرما برافکنیم. (1021430) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۶:۴۰:۱۰
در همه جای دنیا مجرمین را محاکمه می کنند باید اینها که با زندگی میلیونها نفر بازی کردند باید محاکمه شوند (1021431) (alef-1)
 
قضاوت
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۵۳:۴۴
وقتی فردی به یک نفر " ظلم " می کند و یا " دروغ " می گوید چه عمدی و چه سهوی ، مجازات معینی برای ظلم و فریبکاری دارد. وقتی به 100 نفر ظلم کند و دروغ بگوید مجازات شدیدتری باید بشود. وقتی به 75 میلیون ظلم کند و موجب صدمه به یک " ملت " شود چه میزان باید " مجازات " شود و با چه سرعت و حساسیتی با او برخورد شود؟! (1022196) (alef-4)
 
بنده خدا
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۶:۴۱:۱۵
داداش دفعه اولش که نیست. از روز اول همین طور بود. چرا اون روزها ، بهترین دولت تاریخ بود؟ (1021432) (alef-1)
 
1201
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۶:۵۹:۲۶
جديدترين شيوه مديريت جهاني همين روشو پيشنهاد كرده،دستاورد مديريتي رئيس جمهور گراميه! (1021437) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۷:۳۶:۵۹
واقعا راست گفتی ماقشرپائین جامعه که از دست این تصمیمات خلع الساعه دولت چه سختی ها ومشقاتی رامتحمل نمیشویم.خدا ازشون نگذره . (1021449) (alef-1)
 
شایان
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۷:۴۹:۳۴
شما هم دیگه شورش رو در آوردین.
یه عده آدم کوچیک رو آوردن، کارای بزرگ بهشون دادن، همین شد. اونها بلد نبودن، نهایت گناهشون بی کفایتیه.

کسی که باید محاکمه بشه اونایی هستند که می دونستند این ها از پس کار بر نمی آن، ولی روی مصلحت سیاسی سکوت کردند، گفتند به احمدی رای می دهیم.

کسی که باید محاکمه بشه، اون به اصطلاح نماینده ای هست که وقتی اقتصاددان ها نامه نوشتند که این ره به ترکستان هست، بهشون گفت که شما دستتون از بیت المال کوتاه شده بی خودی نامه می نویسید.

این ها بودند که خیانت کردند. خیانت از بی کفایتی خیلی بدتره. خیلی. (1021461) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۷:۵۲:۳۲
من فکر نکنم کسی اینها را محاکمه کند و یااینکه باز خواست کند
و به زندگی خود ادامه خواهند دادو فقط مردم هستند که باید با مشکلاتی که این اقایان و خانمها به خاطر بی لیاقتی و عدم تصمیم مناسب بوجود اورده اند دست و پنجه نرم کنند و به سختی روزگاررابگذرانند
چون اگر قرار است محاکمه شوند چه زمانی بهتر از حال حاضر
ایا دیگر زمان ان نرسیده که رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد به خاطر مشکلاتی که برای مردم درست کرده اند کنار گذاشته شوند؟
ایا بهترین زمان برای برکناری وزیر صنعت معدن و تجارت الان نیست
ایا بهترین زمان برای محاکمه رئیس جمهور به خاطر آشفتگیهایی که در ایران به خاطر سوء مدیریت ایشان و دستورات غیر کارشناسانه ایشان بوجود امده امروز نیست؟
من به عنوان کسی که اطلاعات جزیی در صنعت دارم و به عنوان یک کارشناس جز میفهمیدم که ادغام وزارت خانه صنعتو بازرگانی اشتباه است اما شخص رئیس جمهور این کار را انجام دادو میبینیم که وضع صنعت به چه روزی افتاد و همچنین اوضاع تجارت و واردات و صادرات به همین صورت
بهتر است اگر قرار است محاکمه شوند همین امروز این مهم انجام شود
حال کگه من توانایی خرید لب تاب را از دست داده ام لااقل با دیدن محاکمه مسببین ان کمی ارامش به زندگیم برگردد
چرا باید من استرس آشفتگی بازار ار تحمل کنم؟
چرا وزیران و دولتمردان استرس نداشته باشند؟
خدا را ناظر نمیبینیم که زندگیمان این گونه شده (1021465) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۷:۵۳:۲۳
ميشه اون روزى را ببينيم كه همه اينها به خاطر بي كفايتى و جنايت عليه كشور محاكمه شوند و پاى انقلاب و اسلام و خون شهدا را به ميدان نكشند (1021467) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۷:۵۳:۲۹
من نمیدونم چرا گیر دادن که اخلال گران بازار سکه و ارز رو تو خیابانها دستگیر کنند.... بابا اخلال گر بزرگ که همون جنابان تصمیم گیر هست باید دستگیر کرد (1021468) (alef-1)
 
ایران دوست
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۷:۵۸:۱۷
میگم آقای نگارنده توهم دلت خوشه ها برخی افراد به اتهام مختلف از محاکمه درمیرن اونوقت میان به خاطر یه بخشنامه فردی رو محاکمه کنند (1021479) (alef-1)
 
سیدجلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۰۲:۴۳
عقبه ی این مسئولان بی کفایت، که خود را سپر بلای رئیس جمهور کرده اند، به خائنین گروه انحرافی گرم است که مدتی است فعالیت زیرزمینی خود را آغاز کرده اند و همچون آرامش قبل از طوفان به زودی صدای کارهای جدیدشان در خواهد آمد. (1021482) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۰۳:۱۰
جناب توکلی سلام و درود . همیشه خوشحالم به هر حال زبان انتقاد و اعتراض دارید .واقعا مردم در تنگنای اقتصادی هستند برای نیاز های اولیه خود . ای کاش و ای کاش ما هم مثل خیلی از کشور ها حق اعتراض داشتیم مثل اعتراض اخیر مردم اروپا . ظاهرا ما انقلاب کردیم حق اعتراض هم داشته باشیم اما بر عکس شده .حقوق ها تغییر نکرد بلکه در مواردی درآمدها کم شد اما هزینه ها چند برابر . شما به عنوان نماینده ما باید فکری کنید (1021483) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۰۷:۳۸
واقعا اگه یک روز شد که مسولانی که تصمیمات اشتباه رو میگیرند باز خواست کرد و اگر مجرم بودن به سزای عملشون که خیانت است رسوند . بدونید که پیشرفت خواهیم کرد .در غیر ایت صورت همیشه ادمهای کوپک پستهای بزرگ را اشغال خواهند کرد. (1021487) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۱۲:۵۲
بیخودی خودتو اذیت نکن عزیزم اینا وقتی کم بیارن میگن بخاطر تحریمه همه جا هم جار میزنن که تحریمها هیچ اثری نداره فقط تکلیفو معلوم کنن که بالاخره اثر داره یا نداره. (1021493) (alef-1)
 
مجنون
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۲۳:۱۹
چرا فقط تيم اقتصادي محاكمه شود ؟ چرا از نام بردن شماره يك (دكتر) كه تمام تصميمات از او نشات گرفته ترس داريد؟
من قبلا هم گفتم اين كارها حساب شده و كاملا مهندسي شده انجام ميشود. تمام تصميمات اقتصادي دولت تعمدي و در جهت اخلال در بازار و بي ثبات كردن اقتصاد كشور در راستاي دعواهاي سياسي و درون جناحي است ولا غير.
وجود مسئولين بي كفايت فقط يك وجه اين ماجراست كه آنهم عمدي است. شما به روند جهش قيمت ارز توجه كنيد.من با اعتقاد راسخ مي كويم كه اين دولت تعمدا قيمت دلار را بالاي سه هزار تومان نگه داشته و تا بازار ميخواهد اندكي آرامش به خود بگيردو قيمت از حدود سه هزار تومان پايين مي آيد يك پاتك و خبر جنجالي از دولت دوباره جهت قيمت ها را به سوي بالا هدايت مي كند.
استارت افزايش قيمت دلار به سه هزار تومان را خود دولت زد و با ايجاد شايعه و تكذيب خود به خود قيمت را بالابرد و حالا هم براي فرار از مسئوليت فاجعه اقتصادي پيش آمده دست عوامل خارجي و تحريمها را تنها مقصر ميداند.
اما تمام اين حرفها به كنار كه كم و بيش همه از آن اطلاع دارند. آيا مسئولين ديگر و نهاد هاي نظارتي كشور خود را به خواب زده اند. رئيس كميسيون بهداشت و درمان وضعيت دارو و خدمات پزشكي را در حد فاجعه مي داند . افزايش قيمت ها در اين حوزه به ميانگين 350 درصد رسيده است حال اينكه ذخيره دارويي كشور در مرز بحران قرار دارد. و حال اينكه مسئولين بهداشت دولت نمي دانند ارز دارو كجا رفته و اين يعني به خطر انداختن سلامت عمومي جامعه كه گناهي نابخشودني است. (1021506) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۷:۲۲:۲۷
اقاي توكلي همين الانش جرات سوال از مسبب واقعي اين اشفته بازار را نداريد و براي لغو سوال از عامل اصلي اين وضع به هرتوجيهي دست مي زديد و مي زنيد حالا چه شده كه دم از محاكمه مسببان اين وضع ان هم پس از اتمام دوره عامل اصلي اين وضع ونه حالا مي زنيد (1022291) (alef-4)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۳۰:۲۱
آقاي توكلي من اصلا حرف هاي شما را باور نمي كنم همان طور كه يك روز موافق سوال از ريس جمهر و يك روز مخالفيد يا اينكه در عين مخالفت با تصميمات ريس جمهور در لحظه حساس اعلام بي طرفي مي كنيد اصلا معلوم نيست چه افكار و برنامه اي داريد اگرچه با اين گونه رفتار كاملا مشخص است كه حزب باد تشريف داريد (1021515) (alef-1)
 
کاررمند بیچاره
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۳۱:۲۳
1-از شبکه یک شنیدم که حسینی وزیر اقتصاد میگفت : مطمئن باشید که مسئولین از وضعیت تک تک خانواده های ایران با خبر هستند . منظورش این بود که ما ملت نگران نباشیم و میخواست الکی دیداری بده !!! جون ننش اگه راست بگن .میگفت دیشب رفتیم خونه رئسی جمهور همونجا صورتجلسه ای نوشتیم بعد آوردیم کردیمش بخشنامه و به دستگاهها ابلاغ کردیم . خیلی جالبه بخشنامه باید کارشناسی بشه و توجلسات مختلف بررسی بشه نه از تو خونه محمودی بخشنامه بشه به نهادها اگر بحث ادب وتربیت اجتماعی نبود بدترین الفاظ حقشونه آخه هی میگن صبر کنید درست میشه پس کی کو ما الان 40 سالمونه 10 سال دیگه اگر زنده باشیم کی دیگه باید روی خوشی را ببینیم .

2- هر چی هم انتقاد و دری وری تو روزنامه ها وسایتها بهشون میگن اصلا فایده نداره . کی به بخواب این همه سختی رو میدیدیم .به خدا تو روی زن وبچه شرمنده هستیم

3- پس این حرفهای تو نهج البلاغه و ....الفصاحه و ........(زیادهس خودشون بهتر میشناسن این کتابها رو) برای کیه همش که برمیگرده به روشهای عدالت و حکومتداری و..... چرا رعایت نمیکنید حتما میگید اینا تو کتابها است و برای ملت نه برای اقایان !!!

5- باز هم میگم متاسفم برای خودم برای شما برای ملت وبرای ایران (1021517) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۳۴:۵۷
دولت بعدی با خرابی های 8 ساله به جامانده چه خواهد کرد؟ (1021520) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۱۲:۰۴
من پیشنهاد میدم اصلاح طلبا رو رو کار بیارن ودر گیر رفع ورجوع خرابکاریهای این دولت بکنن ووقتی توش موندن شروع کنند به کوبیدن اونا وسرکوفت زدن بهشون در این صورت هم طرفدارای اصلاح طلب به خواستشون میرسن که دوباره اومدن رو کارهم اصولگراها آبروی رفتشونو دوباره به دست میارن ! (1022223) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۳۷:۴۰
لطفا بگویید که چرا هم اکنون محاکمه نمیشوند ؟؟ (1021525) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۴۳:۱۸
محاکمه؟! واقعا فکر میکنی بعدا کسی سراغ اینها میاد تا محاکمه شون کنه؟!!
خیلی ساده ای الف....
بعدم فرض کن محاکمه بخوان بکنند: توی یه پروسه چند ساله میندازنش که اصلا دیگه به هیچ دردی نخوره
دراین میان به وضعیت فعلی مردم هم هیچ کمکی نمیشه... (1021533) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۴۴:۴۶
وقتی این دست مطالب را در سایت شما و امثالهم میبینم به یاد این ضرب المثل می افتم" شما که اینقدر خوب مصیبت میخونین پس چرا خودتون گریه نمیکنین" (1021536) (alef-1)
 
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۵۲:۲۱
بنظر من پشت این خبرها خبرهای دیگری است .
الف عزیز چند سالی می شود که همیشه هشدار دلسوزان نظام
متذکر شده اند ( کسانی که شطرنج سیاست را بلدند )
تمام این بازی ها و هر هفته یک داستان و یک اتفاق برای رد گم کردن است
کار دیگری میکنند و عکس العمل و حرف دیگری می زنند .
بعنوان مثال : بعد از آن همه داستان و حرف و شکایت و دادگاه برای دو مداح عزیز انقلاب و بعد از احکام صادره کمی به صحبتهای رحیم مشایی دقت شود .
معلوم است که همه داستان برای رد گم کردن بوده است آنها مشغول کار دیگری هستند ولی با حاشیه سازی و امثالهم حواسها را به جای دیگری سوق می دهند .
در آینده مشخص خواهد شد که داستان چه بوده است .
فقط متذکر می شوم که سرمایه ایران به تاراج عظیم رفته و می رود و مهمتر اینکه بهوش باشیم که شاید زود دیر نشود .
در ضمن این تحریمها برای خیلی ها و رانتها عالی است و اصلا دوست ندارند که تحریمها برداشته شود و یا ارتباط ایران با دنیا درست شود .
دقت فراوان و تصمیم تاریخی نیاز است . والسلام (1021548) (alef-1)
 
اكبر
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۸:۵۲:۲۵
با سلام ؛
واقعاً فكر مي كنيد اينها را محاكمه خواهند نمود ؟!!!!
از بي ثباتي گفتيد ؛ آيا تا به حال كسي از دولت و مجلس را ديده ايد كه از مردم به خاطر اين شرايط بد عذر خواهي كند؟؟؟؟
بنده سال 82 ازدواج كرده ام و بعد از 10سال مي خواستم لباسشويي و گاز فردار بگيرم اما به خاطر اينكه قيمتها يك شبه بالا رفت ديگر نمي توانم چون اول شهريور قيمت لباسشويي دوو و اجاق رومينا هر دو باهم 1/100 هزار تومان بود كه فروشنده راضي بود 500 نقد و مابقي طي 3 قسط پرداخت شود اما حالا قسطي كه نمي دهد هيچ براي خريد اين دو بايستي 2/500هزار تومان نقداً پرداخت كنم!!!!!!!!!!!!!!
چه كسي جوابگو هست تا ... ... ... ... ... ... (1021549) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۱:۲۵:۵۷
برادر عزیز ، " چه کسی پاسخ هست ... " عجب سوالی پرسیدی ، مگه تو ایران کسی هم پاسخگوست !!. درسته که همه داریم تو دره ای که آقایان درست کردند سقوط می کنیم - به جای قله ای که مدام حرفش را می زنند - ولی لطفا در حال سقوط نگاهتان به قله باشد تا یاد تون باشه قرار بوده کجا بریم و الان داریم کجا می ریم !!. (1021810) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۹:۰۹:۰۷
اگر مایلید بدانید واقعآ آن پشت چه خبر است ابتدا باید پاسخ این سثوال را پیدا
کنید که آیا بدون چراغ سبز بانک مرکزی ....... سیستم بانکی چگونه توانسته
بخش عمده ای از موجودی خود را قبل بحران ارزی تبدیل به سکه و ارز نماید و
پس از بروز سونامی گرانی و تورم و بدست آوردن سودهای نجومی به دادن آدرس های عوضی " جمشید بسم ا.." و غیره بسنده نمایند ؟؟؟؟ تنها راه برای رسیدن
به "حقیقت" این ماجرای تلخ یا بقول " الف " این کابوس تمام نشدنی پیگیری
صادقانه و مصرانه و صدالبته شجاعانه وخدا پسندانه " سثوال مذکور" است (1021581) (alef-4)
 
صادق
Canada
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۰۹:۱۸:۳۳
نوشته اید که "کسانی که در به هم ریختن بازار، عمدی یا سهوی، دست داشته اند، قطعاً محاکمه خواهند شد و تاوان پس خواهند داد."البته بعد از پایان دولت .واقعا برای شما متاسف هستم که میگذارید هر کس هر کاری خواست با زندگی و معیشت مردم بکند و شما بگید بعد از پایان کاراشون باهاشون برخورد میشه خوب ان زمانی که شما می خواهید برخورد کنید چه دردی از درد مردم رو حل خواهد کرد اگر واقعا نماینده مردم هستید و نمیترسید همه کسانی که کارشکنی میکندد رو در مجلس بیارید و استیضاح کنید اگر نه نوش دارو بعد از مرگ سهراب چه فایده داره ؟ (1021595) (alef-4)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۲۴:۳۷
یه روز خوب میاد ... (1021698) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۴۳:۳۵
عمرمون تموم شد ولی زندگی نکردیم (1021727) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۳:۲۳
اینها یک سری افرادی هستند که با ژست های توخالی و تکیه زدن بر مسند هایی که سزاوار آن نبودند اضمحلال اقتصادی را برای ایران هدیه کردند (1021741) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۳:۵۲
اگر بنا به محاکمه است همین امروز که تنور داغ است محاکمه بکنین نه بعدا که آب از آسیاب افتاد (1021742) (alef-4)
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۵:۴۳
افراد خيلي كوچك شده اندعده اي كه از نظر مديريتي در حد بخشداروشهردارشهرهاي كوچك هستندشده اندوزير ووكيل انتظار داريم مسايل ومشكلات حاد اقتصادي واجتمائي را حل نمايند؟وقتي اينها را با مسئولين دولتهاي قبلي مقايسه ميكنم از نظر صداقت واحساس مسئوليت وتوان مديريتي بسيار پايين هستند اميدوارم مردم در انتخاب بعدي دولتي قوي وسالم روي كار بياورند تا اين خرابكاري ها كمي اصلاح شود (1021748) (alef-4)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۳:۱۴
چه کسی دکتر را علم کرد و به این مردم قالب کرد ؟؟؟!!! کل تجربه سابقه و عملکرد این به اصطلاح دکتر چی بود ؟؟!! آیا اون لایق مدیریت بر این ملت بزرگ بود ؟؟؟ (1022036) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۱:۱۴:۰۸
توجه توجه توجه

وقتی فردی با لیسانس ادبیات پیام نور می شود معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران شما چه انتظاری از صنعت و تولید دارید (1021789) (alef-4)
 
مدیر
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۰۸:۱۸
یکی از راههای صدمه دیدن به کشور و مردم " گماردن انسانهای کوچک و ضعیف در پست و جایگاه بزرگ " و گماردن " انسانهای بزرگ در امور و جایگها های کوچک " است که دوطرفه به کشور ضربه می زند (1022215) (alef-4)
 
قادر
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۰۳:۵۲
تامسایل ماباغرب حل نشه کم یابیش این مشکلات خواهد بود. (1021856) (alef-4)
 
ن
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۴:۲۲
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من آنچه البته به جایی نرسد فریاد است .آخر عزیز دل برادر تا کنون کدام مسئولی مواخذه شده که این ها دومی باشند ؟ (1021865) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۱۹:۴۱
جمله آخر که "قطعا محاکمه خواهند شد و تاوان پس خواهند داد" باعث انبساط خاطر شد. کمی خندیدیم. (1021878) (alef-4)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۴:۱۷
خیانت بزرگ را کسانی کردند که دزدی دیدند سکوت کردند دروغ شنیدند سکوت کردن خیانت دیدند سکوت کردند پس باید منتظر قهر الهی وخشم ملتی باشند که دل به آنها بسته بودند وآنها به مسئولیت خود در مقابل آنهمه جفا در حق ملت سکوت کردند (1021941) (alef-4)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۴:۳۱
جانا سخن از زبان ما مي گويي ؛ خدا قوت (1021942) (alef-4)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۴:۴۰
سلام

اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى

بنده قصد دفاع از عملکرد اقتصادی دولت رو ندارم . برا منم سخت شده شرایط اما ...

نباید در هیچ شرایطی از انصاف و قول سدید انحراف پیدا کنیم .

نباید بی تقوایی کنیم ...

حتی تو شرایط فعلی ...

نویسنده این متن هم که نمی دونم چرا اسمش رو نزده کمی بر خودش مسلط بشه و وجدان ش رو قاضی کنه ، می فهمه نقد یک چیز است ... تخلیه روانی چیز دیگری ست ...

انصاف داشته باشیم ... (1021943) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۳:۲۸:۰۸
جناب الان خیلی انصاف داشتید؟ (1022016) (alef-4)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۳۴:۴۴
شما بگو من کجا بی انصافی کردم !

واقعا فکر می کنی با توجیه اینکه دولت فلان و فلانه ، هر چی دل مون بخواد می تونیم بهش بگیم !

فقط چون اعصاب مون خورده ! چون مشکل اقتصادی داریم ! چون دولت هزار و یک عیب داره ؟

بی اخلاقی کنیم ؟ توهین کنیم ؟

یک کلمه : وجدان !!! (1022083) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۱:۰۴
با سلام
به خدا قسم به اولیا و انبیاء قسم به شرافتم قسم اگر این دولت بگوید ماست سفید است من شک میکنم و به این دولت و کارهایش هیج گونه اعتقادی ندارم
لطفا خودتان را خسته نکنید (1021953) (alef-4)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۳:۳۵:۳۴
شما زؤرتزن نرسيد استيضاح كنيد اينها رو حتي بعد از اختلاس ميلياردي مجدد به حسيني راي اعتماد داديد
به نظر من تهديدتون الکیه (1022021) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۴:۴۹
آقای توکلی سلام
بالاخره شهامت و انسانیت و شرف را در شما دیدیم و اعتقاد دارم که هرکس اشتباه می کند و قطعا شما در گذشته اشتباه کرده اید و این اشتباهات شما و دیگر مسئولانی که امروز پشیمان هستند نتیجه واقایع امروز است
بگذریم

اینکه می گویند سوء مدیریت دولت و یا بی کفایتی دولت واژه اشتباهی است برای دولت و عوامل و انصارش چون در واقع این مدیریت دولت است و خواست دولت که وضعیت اینطور بشود شما به اشتباه واژه سوء مدیرت را بکار می برید و این درواقع خدمت به احمدی نژاد است بگویئید مدیریت و خواست احمدی نژاد (1022037) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۱:۳۷:۵۰
خب اگر اين آقاي توكلي اعتقاد داره كه درباره راي دادن به اين دولت اشتباه كرده چرا نمياد به اشتباهش اعتراف كنه؟ آيا عدم اعتراف به اشتباه معني اش شجاعته؟ (1022821) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۱۴:۰۳
اگر تیمی از موساد می خواست به این ملت و کشور ضربه بزند به این وسعت وعمق نمی توانست موفق شود.واقعا خیانت یعنی چه؟ونتیجه خیانت غیر از این چه چیز دیگری می تواند باشد.این اتهام نیست بلکه یک نتیجه قابل لمس و اثبات شده است. (1022060) (alef-1)
 
حسن محمدی
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۲۸:۴۱
ما نفهمیدیم این نمایندگان مجلس چکاره هستند چرا کار مثبتی انجام نمیدهند و همیشه درتعطیلات هستند نمایندگان مجلس که کار مفید انجام نمیدهند استعفا بدهند تا دولت 700 میلیارد بودجه مجلس را بین دوستان حود تقسیم کند (1022076) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۴:۵۶:۳۴
روشن

بخدا اگر آخر ماه حقوقامون را هم ندهند یکی صداش درنمیاد.حالا هی روضه بخونید وحرفای گنده گنده بزنید (1022113) (alef-1)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۳۰:۳۵
ما فرهنگ صحیح اعتراض را نیاموخته یم!! (1022236) (alef-4)
 
کاف
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۰:۵۷
بی گناه ترین عامل گرانی: جمشید بسم الله بود . والسلام (1022122) (alef-1)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۲۷:۰۸
لطفا فقط اقای رئیس جمهور را خدای نکرده استیضاح نکنید که ناراحت و عصبانی شودند. هر چه به سر مردم هم امد اشکالی ندارد. مجلسیها هم خدای نکرده خود را زیاد به اب و اتش نزنند. خسته می شوند. (1022157) (alef-4)
 
مهرداد
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۵:۳۷:۱۹
با سلام ، بدانید رسول مکرم اسلام فرمودند : هر کس مشاهده کند که بیت المال مسلمین بدست نااهلان افتاده و فساد همه جا را فراگرفته و اعتراض نکند خدا چنین کسی را به آنجا میبرد که ظالمان و ستمکاران میروند و با آنها سرنوشت مشترک دارد . و مجددا وجود مقدس ابا عبدالله فرمودند : هرگاه مردم امر به معروف و نهی از منکر را به عهده یکدیگر گذارند پس برای عذاب الهی آماده باشد. پس همه کسانی که این دو موضوع را اجرا نکردند همگی جزو ستمکارانند . همه آنها... (1022175) (alef-4)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۶:۰۶:۵۲
اگر قوه قضاییه بابت اشتباهات مدیریتی از اونها بازخواست میکرد هیچ گاه این اتفاقات نمی افتاد (1022212) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۸:۱۰:۲۹
همه داریم می بینیم که دولت همه چیز رو رها کرده.بیخیال همه چیز شده.کسی نیست تو این مملکت جوابگوی مردم باشه. من کسی رو سراغ دارم که پول برای داروی بچه اش نداره که تهیه کنه.آخه این چه دولتیه که فقط حرف و دروغ بلده؟چرا هیچ کس جوابگوی گرانی بازار نیست؟انصافا همش تقصیره تحریم هاست؟مگه به قول آقایان از اول انقلاب تا الان تحریم نبوده؟به قول آقای رئیس جمهور اینها همه کاغذ پاره هستند.دست مریزاد دولت مستضعفین. (1022333) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۱۹:۱۴:۵۵
نگون بخت آن پدری که بخواهد در این شرایط برای دخترش جهیزیه بخرد. نگون بخت آن دانشجویی که پول جمع کرده تا لب تاب بخرد. بیچاره من بدبخت که پول جمع کرده بودم تا ماشین بخرم ولی حالا میتوانم با ان پول یک دستگاه فرغان فول آپشن گرفنه و با ان گاز بدهم . (1022409) (alef-4)
 
ali
Saudi Arabia
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۰:۳۵:۴۶
سلام . أقاي توكلي أن كسي كه باييد محاكمه شود شماييد. شما يادتان رفت از تيم ايشان حمايت مي كرديدزشما بايد محاكمه شويد كه در ابتداي رياست جمهوري دوره نهم حمايت كرديد.أقاي توكلي شما و تيم شما مقصر است و بايد به تاريخ جواب دهيد.....حرف بسيار است ...... (1022519) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۰:۴۴:۴۸
با سلام

با اين مسئولين بي كفايت انتظار معجزه نداشته باشين.

يادمه امام راحل مي‌فرمودند
خداوند در قرآن ميفرمايد: إن الله لا يغير ما بقوم حتى يغيروا ما بأنفسهم (1022530) (alef-4)
 
صمد
۱۳۹۱-۰۸-۲۵ ۲۰:۵۲:۴۸
واقعا هر چی میکشیم از دست این مدیران بی لیاقت است... واقعا متاسفم (1022535) (alef-4)
 
Czech Republic
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۰۷:۵۲
مردم ما خم به ابرو نیاورده اند و در خط ولایت ومقاومت در برابر آمریکای جهانخوار و تحریمهای بی اثر و احمقانه اش ایستاده اند و همه ی مشکلات را تحمل می کنند اما به جاست مسئولین هم اقتصادی شایسته و مبتنی بر نظر رهبر معظم انقلاب ساماندهی کنند تا عر ولایت مطلقه ی فقیه در سراسر عرصه ی مقاومت اقتصادی ملت ایران پراکنده شود (1022740) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۳۰:۲۸
اين پرسشي كه به عنوان تيتر مقاله آمده را بايد جناح اصولگرا پاسخ دهند كه به شكل همه جانبه و بدون آينده نگري از روي كار آمدن اين دولت حمايت كردند و منتقدان خود را بي بصيرت ناميدند. (1022759) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۰:۴۲:۱۹
شوخي ميكنيد. شماكه مسئولي را نمي توانيد درزمان مسئو ليتش استيضاح كنيد چه طوري بعداز اتمام مسئوليتش محاكمه خواهيد كرد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (از ميخ تا مسمار فرجي است.) (1022773) (alef-4)
 
احسان
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۱:۲۳:۱۰
به نظر من این طبیعیه
چرا که این تحریم ها هدفمنده و از اونجایی که دولت و مجلس تدابیر لازم رو اتخاذ نکرده بودند باید دچار همچین سردرگمی بشن
مثه اینکه بعضی از مسئولین از جدیت این امر خبر ندارن یا اینکه دارن به خودشون امید میدن که این مرحله هم میگذره
اما نمیدونن که مردم هستن که باید زجر بکشن و خیلی براشون سخت میشه تو رو خدا یکم مسئولانه تر عمل کنین اقایون مجلس و دولت (1022810) (alef-4)
 
India
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۵:۴۳:۳۵
اگر میدونید که خلاف کردن باید همین الان محاکمه‌ بشن چرا بعد،مردم تا کی‌ باید چوب مصلحت اندیشی‌ شما بی‌ لیاقتها بخورند (1022887) (alef-4)
 
رضا - ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۷:۵۹:۲۸
اقای توکلی
بسیار فرق است بین کسانی که از اول درک میکردنداین شخص با این ادبیات و این طرز برخورد عوامانه با مسائل مملکت را به اینجا میرساند با کسانی که در سالهای اول شیفته ایشان بودند و بعد که نتایج را اهسته اهسته دیدند شدند منتقد.
اگر چه که با نظرات شما در این مرحله موافقم که کشور را با بی تدبیری خراب کردند ولی نمیتوانم از شما شاکی نباشم که در استقرار این دولت -از ترس لصلاح طلبان - بسیار کمک کردید . ویادمان نمی رود که جنابعالی و امثال شما در دوره اول با شعار عیدی به مردم از افزایش ارام و برنامه ریزی شده حاملهای سوخت جلوگیری کردید.
در هرصورت شماهم در این نابسامانی مقصرید به اندازه خودتان
اگرچه که مطمئن هستم این نطر را نمی گدارید ولی لااقل خودتان بخوانید و کلاهتان را قاضی کنید. (1022913) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۹:۳۲:۵۷
دولتی که پول نفت را صرف واردات میوه و محصولات کشاورزی کرده تا کشاورزان را زمین بزند دولتی که این همه پول و دلار را هزینه واردات عروسک و اسباب بازی کرده و دروازه های کشور را برای واردات باز گذاشته بود حالا واردات کامپیوتر را ممنوع کرده باید این دولت جوابگوی این همه ضرر و زیانی که به کشاورزان زده باشد مگس مدیترانه ای نداشیم که این افت هم به همت دکتر و تیمش وارد باغات ما شده واقعا خدا دروغ گو ها را رسوا خواهد کرد اینجاست کشوری که اقتصاد ضعیفی داشته باشد کشوری مرده است که نه انرژی هسته ای به کارش می اید و نه توانایی مبارزه با تروریست را خواهد داشت و لذا این اول در جبهه سوریه بعد در جبهه اقتصادی و بعد در جبهه هسته ای شکست خورده و مجبور به عقب نشنینی خواهد بود این چیزی است که همه دلسوزان و دین داران خیلی وقت پیش هشدار داده بودند و تنها یک معجزه می تواند اسلام واقعی را از این سه مسئله مهم پیروز کند و این بستگی به ایمان مردم دارد وگرنه ادم های هرزه و هوسباز که دعایشان مستجاب نخواهد شد بمب و موشک به درد جامعه دچار مشکل اقتصادی نخواهد خورد کما که به درد شوروی نخورد (1022945) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۰۹:۵۲:۴۷
دولت را به خاطر هدر پول برای واردات میوه جاتی که کشور و کشاورزان را به نابودی کشانده محاکمه باید کرد به شرطی که مجلس قانون مجازات چنین اقداماتی را تصویب کند که نمی .... (1022963) (alef-4)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۰:۲۰:۰۸
اقا چرا حواله به اينده مي دي، خوب اگر كارشان خلاف است همين الان دادگاهي شوند.
نويسنده اگاهانه و يا نا اگاهانه واقعيتي را اشاره كرده است: تا افراد در قدرتند نمي شود باهاشون برخورد كرد حتي اگر كارشان بازي با سرنوشت اكثريت مردم باشد! (1022981) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۰:۳۳:۳۲
اون زمانی که دلسوزان واقعی نظام و امام می گفتند اقایون به سفارش امام نگذارید انقلاب دست نامحرمان بیفته و باز می گفتند این اقایون از اداره کردن یک نانوایی عاجزند یادتون رفته ؟ حالا هم باید حواس ها رو جمع کرد بی کفایت ها ، نا اهلها ، ضد امام ها و موج سواران پوست عوض نکنند و باز یه
غربتی دیگه ای رو بر ما حاکم نکنند .
اینایی که دل همه دوست داران واقعی نظام رو پر از درد و داغ کردن فراموش نکنید و .... و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون (1022985) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۱:۲۵:۳۵
حتما باید محاکمه شوند (1023030) (alef-4)
 
امید
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۲:۰۴:۳۰
به اندازه دولت و یا بیشتر کسانی گناهکار هستند که به اینها رای دادند و از ایشان حمایت کردند و حالا همه تقصیرها را گردن دولت می اندازند. کسانیکه با وعده 50 هزار تومن یارانه این روزها را رقم زدند کمتر از دولت مقصر نیستند. اونها هم در مورد بیمارانی که داروی وارداتی را نمی توانند دریافت کنند و یا درآمدی برای تامین آن ندارند کمتر از دولت گناهکار نیستند .در مورد خانواده کارگری که به نان شب محتاج شده اند هم این افراد باید پاسخگو باشند چرا که وعده مهر و عدالت را می دادند.
کسانیکه گفتن خالی شدن سفره مردم را در سال 88 را توهین نامیدند و در عین اینکه این روزها را می دیدند به این دولت رای دادند هم در برابر مردم در روز قیامت باید پاسخ دهند ( می دانم که در این مملکت کسی سوال جواب نمی شود) به همین خاطر می گویم قیامت .
الف منتشر کنید تا بار گناهان شما کمتر شود. (1023046) (alef-4)
 
ناقد
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۵:۳۷:۰۰
با مدیریت نادرست برخی و جلوگیری از انتقاد برخی دلسوزان و عدم انتشار نظرات منتقدین، خطا ها روی هم انباشته شد تا اینکه به اینجا و به این وضعیت در کشور رسیدیم و اگر باز هم به همین طریق ادامه دهند اوضاع خیلی بدتر از وضع موجود میشود و ممکن است به وضع غیر قابل کنترلی تبدیل شود. با عملکرد برخی مدیران " خدمتگزار ملت " قشر متوسط کارمند و کارگر نیز به جمع قشر فقیر پیوسته است و مردم کشورمان به 2 قشر اکثریت " فقیر " و اقلیت " ثروتمند " تبدیل شده. (1023170) (alef-4)
 
رامین
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۴:۲۶:۴۸
سلام
بنده 10 سال است در ارتباط با مواد غدائی فعالیت میکنم . دوستان در این ابلاغیه مثلا قهوه و کاکائو را ممنوع کردهاند که اصولا تولید داخلی نداریم . خوب حالا فقط یک امار از اتحادیه بگیرید چند کافی شاپ تعطیل خواهد شد و چند نفر بیکار . چند کارخانه شکلات سازی تعطیل و په تعداد بیکار . چه تعداد هموطنان باید برای صرف یک قهوه که همانند چای برای خیلی ها هست نباید قهوه بخورند مگر فرقی هست بین قهوه و چای . چای احمد که اصولا یک شرکت انگلیسی هست چرا باید ادامه کار بدهد و دیگری نه.
والله نمیفهمم چرا با این ابلاغیه ها فقط میخواهند رانت ایجاد کرده و مشگل درست کنند (1023132) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۴:۴۴:۰۶
ان پشت خبر اين است كه انقدر بايد قانونها و بخشنامه ها را عوض كنند كه اين بخش نامه ها و مقررات به رانت خواران و غارتگران بيت المال ضرري نرساند و انها در اين گيرو دار باز هم سودهاي ميلياردي نصيبشون بشه . (1023146) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۴:۴۸:۵۵
اگر امريكا و اسراييل و ناتو و غيره همزمان بخواند به ايران ضربه بزنند نميتوانند انقدر ضربه بزنند كه ما از خائنان و غارتگران بيت المال و رانت خواران و مديريتهاي بد و قضاوتهاي بد ميبينيم . (1023148) (alef-4)
 
دوست
United States
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۵:۴۰:۰۹
جناب آقای توکلی لطفا :
از جناب آقای رئیس جمهور سوال شود که چرا رییس کل بانک مرکزی و وزیر محترم دارایی در زمانی که مردم دربانک ملی سکه ثبت نام کرده بودند با رها مصاحبه کردند و به مردم به دروغ گفتند ََ
"که هرچه زودتر فیش های سکه را بدهید و اوراق مشارکت بگیرید وگرنه ضرر خواهید کرد "
و کسانی که اعتقاد به راستگویی مسئولین نداشتند این کاررا نکردند ولی کسانی که به راستگویی وزیر دارایی و رییس بانک مرکزی معتقد بودندَ و به راستگویی مسئولین ایمان دارند این حرف را باور کردند و فیش سکه های خود را به بانک پس دادند و اوراق مشارکت گرفتند ولی بعد از مدت بسیارکوتاه قیمت سکه سه برابر شد و ضرر های زیادی کردند و این دروغ های وزیر دارایی و رییس کل بانک مرکزی مردم را بی اعتماد کرد.
چرا در فاصله دوهفته قیمت ارز و سکه به حدود سه برابر رسید و چرا طی این 8 سال این اتفاق نه افتاد . چه کسی غیر از رییس بانک مرکزی و وزیر دارایی و ... از این افزایش قیمت خبر داشت که قیمت ارز و سکه بعد از دو هفته به سه برابر خواهد رسید و چه کسانی از این رانت اطلاعاتی میلیاردها تومان استفاده بردند ؟ آیا غیر از این است که کسانی که اطلاع به این افزایش قیمت داشتند توانستند که مبالغ بسیار زیادی را به طور غیر مشروع بهره برداری کنند . و مردم زیان بسیار زیادی کردند
مردمی که اعتماد کردند و اوراق مشارکت خریدند ولی چرا باید ارزش پول مردم در بانکها بلا فاصله در طول یک ماه به یک سوم کاهش یابد
مردم دیگر چطور می توانند به گفته های مسئو لین و دولت اعتماد کنند و چرا باید آ قای ریس بانک مرکزی و وزیر دارایی و حتی . . . به مردم که به ایشان رای داده اند به این راحتی دروغ بگویند . در کجای دنیا اینطور هست ؟ (1023174) (alef-4)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۸-۲۶ ۱۵:۵۱:۱۲
جای مدعیوالعموم در این مبحث خالیست تراخدا کاری کنید که پس انداز جزئی خانواده باقیمت گران حهیزیه اجبارا خرج شد فقط یک قلم خرید نیم سکه بهار هدیه تااین تاریخ هفتادوپنج هزار تومان پس اتداز زمان کارگریم ضرر کردم وحالا یک بازنشسته تامین هستم ترا خدا مدعیوالعموم کجاست !!! (1023184) (alef-4)